niedziela, Kwiecień 21, 2019

Jaki prezent na gwiazdkę dla dziecka?

0
Jaki prezent na gwiazdkę dla dziecka

W dzisiejszych czasach, ciężko jest zaskoczyć dzieci, które od najmłodszych lat mają dostęp do Internetu. Tam mogą znaleźć rzeczy, o których my w ich wieku nawet nie śniliśmy. Warto dlatego pamiętać, aby nie spełniać każdej zachcianki naszej pociechy, ponieważ nie tylko nasz portfel na tym ucierpi.

Jakie prezenty dziecięce warto kupić?

Prezenty są wspaniale, ale należy je kupować z rozsądkiem. Oczywiście, kiedy nadchodzi ten magiczny czas świąt, tradycją jest obdarowywanie się upominkami. Wówczas, musimy się zastanowić, co kupić aby nie zbankrutować, ale żeby dziecko było szczęśliwe. Prezenty dla dzieci na gwiazdkę, są wybierane przede wszystkim w zależności od wieku pociechy. Najmłodsze z nich jest jednak łatwiej zadowolić, wówczas świetnym rozwiązaniem jest modna lalka, którą mają już wszystkie koleżanki, czy autko zdalnie sterowane.

Spersonalizowane prezenty dla dzieci

Wiele zależy od płci, ale najważniejsze są preferencje, czym nasze dziecko się interesuje. Jeżeli lubi przyrodę, warto zainwestować np. w namiot, z którego będzie mogła skorzystać cała rodzina. Dla tych którzy lubią bawić się w kucharza, dobrym rozwiązaniem będzie komplet plastikowych przyborów kuchennych. Prezenty na święta dla dziecka to spory dylemat, ale jeśli wiemy co lubi robić, problem łatwo można rozwiązać. Starsi chłopcy na pewno ucieszyliby się z gry komputerowej, a jeśli nie mają konsoli, to również można mu takową sprawić. Z kolei jeśli chodzi o dziewczynki, które wyrosły już z lalek i tradycyjnych zabawek, można zastanowić się nad zestawem kosmetyków, przeznaczonych dla takich osób, które są delikatne dla cery, ale sprawią przyjemność, każdej przyszłej kobiecie.

Prezenty świąteczne dla dzieciaków, to nie lada decyzja, ale nie popadajmy w skrajności. Tak jak wcześniej zostało wspomniane, wystarczy tylko znać ich potrzeby. Nie muszą to być drogie smartphony, czy komputery, aby dziecko doceniło nasz gest. Bardzo ważnym elementem jest wychowanie ich w ten sposób, aby nie zostały rozpieszczone, ale czułe się doceniane. Skromniejszy, ale trafiony w punkt prezent, to klucz do sukcesu.

Pomysłów na świąteczne prezenty dla dzieci szukaj w sklepie https://www.hoplik.pl/

KOLONIE DLA DZIECI – PRZEPIS NA WSPANIAŁE WAKACJE

0
KOLONIE DLA DZIECI - PRZEPIS NA WSPANIAŁE WAKACJE

Kolonie nad jeziorami mają naprawdę niesamowity, magiczny klimat! Bliskość natury, błogi czas upalnych wakacji i grono wspaniałych ludzi to najlepszy przepis na niepowtarzalne, piękne wspomnienia. Kolonie letnie 2019 to bardzo bogata oferta tematów, z których na pewno każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

KOLONIE ŻEGLARSKIE

Tym, którzy wiele razy słyszeli, że mogą zostać kimkolwiek zechcą, najbardziej polecamy zostać… wilkami morskimi! No, na razie przynajmniej śródlądowymi, ale w końcu od czegoś trzeba zacząć. Oprócz nauki żeglowania nauczymy się przewidywać nadchodzące zmiany pogody, dowiemy się jak poradzić sobie w kryzysowej sytuacji na wodzie i udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Poza tym obowiązkowo poznamy liczne szanty, tajniki prac bosmańskich nawigacji, locji i bogatą, żeglarską etykietę. Ahoj, żeglarze!

WODNE KOLONIE

To będzie prawdziwe wodne szaleństwo! Oprócz standardowego plażowania nad jeziorem i doskonalenia umiejętności pływania na koloniach wodnych czeka na nas rejs żaglówką, wyprawa kajakami, ekscytujący aquafitness na wodnej macie, pływanie na torze desek skimboardowych, rowerki wodne, bitwa na balony z wodą i wiele innych wodnych (i nie tylko!) wspaniałych atrakcji.

KOLONIE ARTYSTYCZNE

Małym artystom bliskość natury niosła będzie nieskończone pokłady natchnienia! Koło garncarskie, decoupage i malowanie na drewnie, czy szkle nie będzie miało przed nami żadnych tajemnic, a wieczorem wybierzemy się na plener w świetle zachodzącego słońca. Kolonie letnie 2019 skierowane do artystycznych dusz to gwarancja świetnej zabawy, pięknych wspomnień, ale także rozwoju umiejętności w zakresie ceramiki, malarstwa i wielu innych ciekawych technik!

KOLONIE SURVIVALOWE

Dla kochających wyzwania, wycieczki i dreszczyk emocji wywołany brakiem dostępu do wygód, które oferuje nasz codzienny świat proponujemy prawdziwą szkołę przetrwania, czyli kolonię survivalową! Jak znaleźć zgubioną drogę w lesie, zbudować bezpieczne schronienie, które w miarę możliwości nie będzie przepuszczało wiatru i deszczu, przewidzieć nadchodzące zmiany pogody, rozpalić ognisko bez użycia zapałek i zdobyć pożywienie tam, gdzie na pierwszy rzut oka wcale go nie ma? Te i wiele innych przydatnych umiejętności pozwalających na poradzenie sobie w ciężkich, nieprzewidzianych sytuacjach zdobędą uczestnicy kolonii survivalowej. Las już nigdy nie będzie nam straszny!

KOLONIE SPORTOWE

Kolonie sportowe to ukłon w stronę kochających aktywność fizyczną, nielubiących statecznych zajęć i niemogących usiedzieć w miejscu. Oprócz najbardziej znanych sportów takich jak badminton, tenis stołowy, czy piłka wodna, zasmakujemy między innymi łucznictwa, kajakarstwa, wskoczymy na megatrampolinę, popływamy na torze desek skimboardowych oraz pobiegamy po wodzie na specjalnej, pływającej macie! Kolonie 2019 to mnóstwo sportowych propozycji dla dzieci w każdym wieku.

INNE ATRAKCJE

Program każdej kolonii, niezależnie od tego jaką tematykę wybierze dziecko, zawiera liczne dodatkowe atrakcje, takie jak ogniska, dyskoteki, bitwy na baloniki wypełnione wodą, konkursy, wycieczki, czy gry terenowe. Kolonie 2019 na pewno nie będą nudne – pomysłów jest co nie miara. Na pewno każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie w tych bogatych programach.

Czy warto uczyć przedszkolaka języka angielskiego?

0
Czy warto uczyć przedszkolaka języka angielskiego?

Gdy poświęcamy naszego malucha przedszkolu, ufamy, że nie tylko będzie w dobrych rękach, bezpieczne, najedzone i szczęśliwe, ale także będzie się uczyć nowych umiejętności, poszerzać wiedzę i rozwijać na wielu polach. Każdy rodzic wie, że dziecko w wieku przedszkolnym bywa niezwykle energiczne, jest pełne pasji i chęci odkrywania wszystkiego, co jest dookoła niego. Bywa, że jesteśmy zmęczeni odpowiadaniem na niekończące się pytania. Ale pamiętajmy, że z każdą naszą odpowiedzią buduje się świat, nabiera on konstrukcji i staje się pełniejszy. Maluchy słuchają tego, co im mówimy, zapamiętują i często drążą tak długo, aż nie uzyskają satysfakcjonującej odpowiedzi. Ale poza tym, musimy zdać sobie sprawę z jeszcze jednej umiejętności naszych dzieci. Nawet maluchy mają główki chłonne jak gąbka – także na języki obce. Czy zatem warto wybrać przedszkole anglojęzyczne w Poznaniu? Zdecydowanie tak! Opowiemy o tym, jak przebiega nauka języków obcych u dzieci i dlaczego tak ważne jest, aby jak najwcześniej ją zacząć.

Aby znaleźć przedszkole anglojęzyczne w Poznaniu nie trzeba szukać już tak długo jak niegdyś. Ważne jest jednak, aby w takiej placówce nauka była przeprowadzana w odpowiedni sposób, przez nauczycieli, którzy nie tylko wiedzą jak uczyć dzieci, ale także jaką atmosferę należy wprowadzić, żeby osiągnąć lepsze wyniki.

 1. Jakie są plusy wczesnej nauki języka obcego u dzieci?
 • Dziecko ma lepszą wymowę – to prawda. Małe dzieci mają dużą łatwość w naśladowaniu wymowy. Ich aparat mowy jest bardzo plastyczny. Dlatego powtarzanie słów z odpowiednim akcentem i w prawidłowy sposób przychodzi im łatwiej niż dorosłym
 • Dziecko nabywa pewności siebie. Oczywiście, że tak. Ważne jest jednak, aby nie zniechęcić malucha nauką zasad gramatycznych czy poprawianiem błędów. Jeśli wypowiedź jest zrozumiała, nie musimy zwracać uwagi na błędy na tak wczesnym etapie. Jeśli będziemy chwalili próby mówienia, dziecko nabierze pewności siebie i będzie chętniej kontynuowało naukę.
 • Łatwiej będzie mu w przyszłości kontynuować naukę. Tak, ale nie oznacza to koniecznie tego, że za kilka lat będzie mówiło dużo lepiej niż ci, którzy angielskiego w przedszkolu się nie uczyli. Będzie miało lepszą wymowę i więcej odwagi – to zapewne tak. Ale nie możemy oczekiwać, że w wieku jedenastu czy dwunastu lat będzie komunikowało się niczym rodzina królewska. Oczywiście, jeśli zapewnimy mu odpowiednie warunki nieprzerwanej nauki, rokowania będą znacznie lepsze. Dobre przedszkole anglojęzyczne w Poznaniu zbuduje fundamenty, ale o całą konstrukcję musimy dbać cały czas.
 1. Jak wybrać przedszkole anglojęzyczne w Poznaniu?

Najważniejsze jest to, w jaki sposób prowadzone są lekcje. Ważne, aby odbywały się jak najczęściej i w regularnych odstępach czasu. Nauczyciel musi posiadać odpowiednie podejście. Nie tylko musi znać język obcy, mówić nim płynnie i z dobrą wymową. Przede wszystkim musi umieć dobrać materiał i metody pracy pod swoich małych wychowanków. Jeśli będzie wiedział jak pracować z przedszkolakami, zachęcać je do nauki i ich nie besztać, sukcesy powinny pojawiać się stopniowo, ale nieprzerwanie. Jeśli możemy wybrać, warto zapisać dziecko do takiego przedszkola, w którym są małe grupy. Dzięki temu będziemy pewni, że naszemu maluchowi poświęca się wystarczająco dużo uwagi.

Nie wolno patrzeć jedynie na zajęcia angielskiego czy innego języka. Całe przedszkole musi być miejscem przyjaznym, do którego młodzi adepci chadzają chętnie, z uśmiechem na buzi. Aby lepiej zrozumieć proces uczenia się dzieci oraz dowiedzieć się, w jakie mity często wierzymy, warto odwiedzić stronę wszpwn.pl i przeczytać artykuł Iwony Rybak.

Okazuje się, że aby wybrać dobre przedszkole anglojęzyczne w Poznaniu, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Ale spokojnie, najważniejsze jest, aby wybrać taką placówkę, która będzie odpowiadała naszemu maluchowi, a kadra będzie doświadczona i z odpowiednimi umiejętnościami.

Animator zabaw dla dzieci

0
Animator zabaw dla dzieci

Animator – osoba, która ma głowę pełną pomysłów i potrafi stworzyć niezapomnianą atmosferę oraz zapewnić niepowtarzalne atrakcje na każdej zabawie dla dzieci. Nie da się ukryć, że praca w tym charakterze z roku na rok staje się coraz popularniejsza, a kolejne miejsca szukają animatorów zabaw do swojego zespołu.

Jak zostać animatorem zabaw dla dzieci? To niewątpliwie zawód, który wymaga nieustannego rozwijania się i nabywania kolejnych umiejętności. Praca z maluchami jest niezwykle angażująca, ale daje przy tym bardzo wiele satysfakcji. Chcesz wiedzieć, jakie cechy są cenione u animatorów zabaw? Zapraszamy do lektury!

Jaki powinien być animator zabaw dla dzieci?

Zawód animatora zabaw wbrew pozorom jest bardzo absorbujący. Wymaga posiadania konkretnych umiejętności, ale również cech, które z pewnością pomogą w codziennej pracy. Jakie to cechy?

 1. Energiczność – nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że praca animatora zabaw polega na ciągłym byciu w ruchu i stałej aktywności fizycznej. Jeżeli życie na pełnych obrotach nie jest tym, co lubisz, na pewno szybko zrezygnujesz z tej profesji. To idealny zawód dla tych, którzy nie potrafią usiedzieć w miejscu.
 2. Kreatywność – animator zabaw niewątpliwie powinien mieć głowę pełną pomysłów. Przy pracy z dziećmi z całą pewnością nie sprawdzą się schematyczne rozwiązania. Maluchy szybko się nudzą i znają większość zabaw, dlatego trzeba umieć je zaskoczyć.
 3. Entuzjazm – każdy animator to człowiek z pasją, który do swojej pracy podchodzi z zaangażowaniem i jest w stanie poświęcić jej dużo czasu. Ta wyjątkowa profesja wymaga bowiem pracy nie tylko w godzinach jej trwania, ale także poza nimi, ponieważ poprzedzona jest zawsze solidnymi przygotowaniami.
 4. Kompetencje – codzienna praca animatora to nieustanne wspieranie rozwoju dzieci. Nie tylko tego ruchowego, ale również psychicznego i intelektualnego. Właśnie dlatego ta profesja wymaga również odpowiedniego przeszkolenia. Mogą to być kursy lub szkolenia, ale także doświadczenie zdobyte w pracy w salach zabaw, takich jak Fabrykamisia.pl.

Kiedy warto skorzystać z pomocy animatora zabaw?

Jak pisaliśmy na początku, animator zabaw to zawód, który zyskuje coraz większą popularność, dlatego zapotrzebowanie na osoby specjalizujące się w tej profesji jest ogromne. Często animatorzy pracują na weselach, organizując dzieciom atrakcje, podczas kolonii lub półkolonii, w czasie wycieczek szkolnych, jednak największa część z nich to zdecydowanie pracownicy sal zabaw. Zajmują się zapewnieniem dzieciom atrakcji podczas choinek, dyskotek, balów przebierańców, organizują warsztaty tematyczne, zajmują się grupami ze szkół i przedszkoli, a także tworzą całą oprawę i przygotowują niespodzianki urodzinowe.

Praca animatora zabaw – gdzie jej szukać?

Jeśli jesteś zainteresowany takim zawodem, koniecznie poszukaj pracy w miejscach, jakimi są sale zabaw. Jest to niewątpliwie idealna profesja zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych animatorów. Dzięki współpracy z innymi osobami, można się tam wiele nauczyć i poznać wiele ciekawych pomysłów oraz tajników tej pracy. Jeśli jesteś z Białegostoku lub okolic, koniecznie sprawdź ofertę Fabryki Misia: https://fabrykamisia.pl/onas.

Sól soli nierówna – jak wybrać tę najzdrowszą?

0
Sól soli nierówna – jak wybrać tę najzdrowszą?

Sól – niegdyś tak cenna, że stanowiła pożądany towar, rarytas i swoistą walutę. Dziś trudno wyobrazić sobie kuchnię bez soli. Jednak czy powinniśmy spożywać popularną sól kuchenną, czy może coś innego? Która sól jest najzdrowsza?

Sól – używana w odpowiedniej ilości – wydobywa smak potraw, ma także właściwości konserwujące. Jej nadmiar jest jednak niewskazany (zaleca się spożywanie nie więcej niż 5 g soli dziennie); zbyt wysoki poziom sodu przyczynia się do nadciśnienia, a co za tym idzie – do rozwoju szeregu chorób układu krążenia. Sól wpływa także niekorzystnie na nerki i wątrobę. Czy jednak istnieją zdrowsze alternatywy dla „białej soli”? Jaka jest najzdrowsza sól?

Sól kuchenna a naturalna sól kamienna – która zdrowsza?

Sól kuchenna, czyli warzona, jest niczym innym jak solą kamienną pozbawioną domieszek minerałów innych niż czysty chlorek sodu. Powstaje w procesie płukania soli kamiennej i odparowywania z niej wody. Ten proces nadaje soli biały kolor i czysty smak. Sól warzoną często wzbogaca się o jod, co ma zapobiegać chorobom tarczycy.

Wydobywana z naturalnych złóż w kopalniach sól kamienna nie jest poddawana procesowi oczyszczania do chlorku sodu. Jej bryły są jedynie kruszone i mielone. Jest to sól o grubszych kryształkach niż sól warzona. Zawiera domieszki cennych minerałów, takich jak magnez, potas, wapń, chrom, mangan, miedź, żelazo, naturalny jod. Spośród polskich soli kamiennych warto wybierać np. sól bocheńską lub kłodawską. Obie bogate są w minerały.

Sól kłodawska występuje także w wersji różowej – przypomina popularną ostatnimi czasy sól himalajską nie tylko kolorem, ale i składem. Różowe zabarwienie kryształów oznacza zawartość żelaza, w które dość bogate są zarówno sól kłodawska, jak i himalajska. Sól himalajska jest również solą kamienną; pochodzi ze złóż w pakistańskim Pendżabie. Jest bogata w liczne minerały, zawiera nieco więcej jodu niż sól morska. Uwaga – sól himalajska powinna być oczyszczona, gdyż wydobywane bryły zawierają w stanie naturalnym domieszki rtęci.

Sól morska

Sól morska także nie jest oczyszczana do postaci czystego chlorku sodu. Pochodzi z tzw. salin, czyli miejsc, gdzie zbiera się słona woda, po czym jest odparowywana, a pozostały osad zbierany ręcznie. Sól ta nie jest pozbawiona minerałów: zawiera jod, chrom, miedź, wapń, magnez, żelazo, cynk. Nie jest ich tak dużo, aby spożywanie soli morskiej mogło stanowić element zdrowej diety – nie jest to jednak najzdrowsza sól spośród dostępnych na rynku.

Czarna sól indyjska

Czarna sól himalajska, czyli kala namak, wydobywana jest w kopalniach znajdujących się w Indiach, Pakistanie i Bangladeszu. Jest bogata w minerały, podobnie jak sól różowa, a dodatkowo zawiera też siarczany. Jej czarny kolor to efekt specyficznego sposobu przygotowywania – jest to sól prażona z dodatkiem węgla drzewnego.

Ma ciekawy, nieco gorzkawy smak. W „bukiecie” zapachowym soli czarnej da się wyczuć związki siarki. Soli kala namak przypisuje się właściwości lecznicze. Działa łagodząco na wzdęcia i niestrawność; dodaje się ją także do oczyszczających kąpieli.

Sól hawajska

Sól pochodząca z tego wulkanicznego obszaru występuje w trzech odmianach: czerwonej, czarnej i różowej. Najczęściej spotykamy w sklepach odmianę czerwoną, zawdzięczającą swój kolor domieszce czerwonego iłu wulkanicznego. Ów pył nadaje soli specyficzny, interesujący posmak. Jest to sól bogata w minerały.

Sól potasowa – dla „ciśnieniowców”

Naturalna sól potasowa składa się głównie z chlorku potasu i zawiera jedynie domieszkę chlorku sodu. Ponieważ jednak sól ta jest gorzka, w sklepach pod nazwą „sól potasowa” znajdziemy raczej sól warzoną lub morską o obniżonej zawartości sodu, za to wzbogaconą potasem. Sól ta jest zalecana jako zastępnik soli tradycyjnej osobom cierpiącym na nadciśnienie.

Najzdrowsza sól to naturalna sól kamienna – może to być sól pochodząca z Indii, Pakistanu czy Hawajów, ale także ze złóż polskich, równie bogatych w minerały. Pamiętajmy jednak, że żadnej soli nie należy stosować w nadmiarze.

Dzień Babci i Dzień Dziadka tuż-tuż! Zobacz, jaki upominek możesz im sprawić

0
Dzień Babci i Dzień Dziadka tuż-tuż! Zobacz, jaki upominek możesz im sprawić

Dziadkowie – jakże smutne byłoby bez nich dzieciństwo! Zapach świeżo upieczonego ciasta drożdżowego, niesamowita dawka poczucia bezpieczeństwa i ciepła, które dają wsparcie i siłę w codzienności. Już niedługo dwa wyjątkowe święta – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Podpowiemy Ci, w jaki sposób możesz osłodzić je seniorom bliskim Twojemu sercu.

Pomysł pierwszy: ekskluzywne praliny

Któż z nas nie lubi od czasu do czasu podjeść sobie czegoś słodkiego? Szczególnie, gdy można rozkoszować się pyszną czekoladą i dodatkami, zarówno owocowymi, jak też alkoholowymi. Czekoladki na Dzień Babci Karmello cechują się nie tylko wspaniałym nadzieniem, niebanalnymi kompozycjami smakowymi, ale również estetyczną formą podania. Kształtne pralinki kuszą i zachęcają do przetestowania każdego z wariantów. Ich liczba w środku jest zależna od wielkości wybranego pudełka. Jeżeli chcesz sprawić słodką radość babci będącej na diecie, wystarczy, że nabędziesz mix czekoladek. Wyjątkowość okazji podkreśla ozdobna mufka oraz eleganckie pudełeczko w ekskluzywnej ciemnej kolorystyce. Czekoladki zostały skomponowane w taki sposób, aby obdarowana nimi osoba miała szansę poznać najciekawsze smaki Karmello Chocolatier.

Z kolei jeśli masz dziadka łasucha, który wprost przepada za słodkościami, wybierz czekoladki na Dzień Dziadka w postaci podwójnego zestawu. Równie interesująco prezentuje się podłużny zestaw poczwórny, w którego skład wchodzi około 800 gramów słodyczy. Pudełko o klasycznej linii na pewno przypadnie do gustu seniorom, podobnie jak wyjątkowe czekoladki z nadrukiem „Kocham Cię Dziadku”.

Wśród interesujących upominków dla najbliższych świetnie sprawdzają się również wazy wypełnione po same brzegi czekoladowymi pralinkami. W zestawie dla babci znajdziesz mix czekoladek, owoce w czekoladzie, tabliczkę czekolady, pyszny krem Karmello, ciasteczka studenckie i bakalie w czekoladzie. Całość została zapakowana w eleganckie brązowe opakowanie w formie wazy, udekorowane mufką. Uśmiech na twarzy obdarowanej – gwarantowany! Czekoladki są do nabycia w sklepie internetowym https://www.karmello.pl/pl/czekoladki-na-dzien-babci-i-dziadka/.

Pomysł drugi: kwiat w szklanej osłonce

Choć zima nie jest może wymarzoną porą roku do wręczania kwiatów, gdyż w tym okresie nie ma ich zbyt wiele, zawsze przed Dniem Babci i Dziadka w kwiaciarniach i sklepach pojawia się większy wybór. Szczególnie pięknie prezentują się kwiaty umieszczone w szklanej osłonce. Obłędnie pachnące kolorowe hiacynty, dostojne storczyki czy krwistoczerwone amarylisy – każdy z nich będzie oznaką szacunku i pamięci wobec tych, którzy włożyli tyle trudu w Twoje wychowanie i w to, kim dziś jesteś.

Centrum zabaw w Białymstoku – Fabryka Misia

0
Centrum zabaw w Białymstoku – Fabryka Misia

Na mapie Białegostoku już jakiś czas temu pojawiło się naprawdę fantastyczne miejsce, które powinien odwiedzić każdy rodzic wraz ze swoim dzieckiem. Mowa o Fabryce Misia, czyli centrum zabaw, w którym Twój maluch odda się licznym atrakcjom i znakomitej zabawie, a Ty w tym czasie zrelaksujesz się i chwilę odpoczniesz. To przestrzeń idealna dla każdej dziewczynki i każdego chłopca – przyjdź i przekonaj się.

Gdzie spędzić czas z dzieckiem?

Jeśli nie masz pomysłu na to, jak aktywnie spędzić czas ze swoją pociechą, odpowiedzią jest Fabryka Misia. W tym miejscu nie ma czasu na nudę. To jedyne takie centrum zabaw w Białymstoku, gdzie każde dziecko może stworzyć od A do Z własnego pluszowego misia – od futerka, aż po jego cechy charakteru. Maluchy uwielbiają takie zajęcia.

dzieci

Oprócz tego, jak w każdej sali zabaw, także w Fabryce Misia znalazło się wiele kolorowych atrakcji, takich jak tory przeszkód, trampoliny, zjeżdżalnie, interaktywna podłoga, armatka ciśnieniowa, ściany do malowania, karuzela, spidertower, malowanie twarzy, baloniada i dużo więcej.

Fabryka Misia

Centrum przewiduje także atrakcje dla najmłodszych, dlatego możesz przyjść tu nawet z malutkim dzieckiem. W kąciku wyposażonym w specjalnie wyselekcjonowane zabawki, maluszek będzie czuł się wspaniale. Do Fabryki Misia możesz przyjść z dzieckiem indywidualnie każdego dnia, także w weekend. Centrum Zabaw oferuje również możliwość urządzenia zabaw grupowych, czyli urodzin, dnia dziecka, czy choinki. Moc atrakcji gwarantowana!

Gdzie spędzić czas z dzieckiem?

Atrakcje w Fabryce Misia

Fabryka Misia to nie tylko miejsce, w którym dziecko może aktywnie spędzić czas. Istnieje również możliwość zorganizowania tu urodzin malucha w jednej z siedmiu sal tematycznych. Oprócz tego oferta Centrum Zabaw posiada bogaty wachlarz warsztatów – https://fabrykamisia.pl/warsztaty , na który możesz zapisać swoje dziecko lub grupę maluchów z przedszkola lub szkoły. Wybór jest ogromny: od warsztatów chemicznych, przez tworzenie kosmetyków, bombonierek, aż po przygotowywanie lasu w słoiku. Każde dziecko będzie zadowolone.

Atrakcje w Fabryce Misia

Czas spędzony na znakomitej zabawie Twój maluch będzie wspominał przez długi czas. To doskonała okazja to tego, by rodzice odpoczęli, podczas gdy ich dzieci oddają się fantastycznym atrakcjom. Nie czekaj – zabierz swoją pociechę do Fabryki Misia. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na https://fabrykamisia.pl/oferta. Sprawdzisz tu ofertę Sali Zabaw, zobaczysz, jak wygląda od środka i wiele więcej.

Zakażenia bakteryjne aparatu paznokciowego

0
Zakażenia bakteryjne aparatu paznokciowego

Zdrowa płytka paznokci powinna być w jednolitym różowym kolorze, bez żadnych przebarwień. Struktura płytki powinna być jednolita, gładka, bez wgłębień czy bruzd. Wolny brzeg paznokcia powinien koloru białego. Płytka oraz jej okolice nie powinny być tkliwe i bolesne. Każde odchylenie od takiego wyglądu świadczy o jakimś schorzeniu.
Infekcje bakteryjne w okolicach aparatu paznokciowego, oraz skóry która go okala przydarza nam się dość często. Większość z nich ma przebieg łagodny, jednak zdarzają się też poważniejsze infekcje, które mogą wymagać leczenia chirurgicznego i mogą prowadzić do zaburzeń ruchomości ręki. Z każdym niepokojącym objawem powinniśmy udać się do lekarza lub podologa.

Czynnikami które mają wpływ na rozwój zakażeń bakteryjnych są urazy, zaburzenia krążenia, choroby endokrynologiczne, zaburzenia odporności, cukrzyca.

Rodzaje zakażeń bakteryjnych

Najczęściej spotykane zakażenia bakteryjne w obrębie paznokci to:

 • zastrzał, jest to głęboka infekcja w obrębie skóry dłoni na skutek urazu mechanicznego (zakłucie, zadrapanie). Istotą choroby jest ostre, ropne zapalenie, które ma podłoże bakteryjne. Najczęściej pojawia się na opuszku palca. Wyróżnia się kilka rodzajów zastrzału: skórny, podskórny, ścięgnisty, kostny, stawowy. Najniebezpieczniejszy jest zastrzał stawowy i kostny, ponieważ może prowadzić do powiększenia węzłów chłonnych, czy zaburzeń w ruchomości dłoni. Głównymi objawami zastrzału są obrzęk, ograniczenie ruchomości w okolicy palca. Jeżeli pojawia się ostry ból, świadczy to o zajęciu przez infekcję stawów, ścięgien i kości. Należy się wtedy udać do lekarza, który wdroży leczenie antybiotykiem.
 • zanokcica, to co innego niż zastrzał. Często te dwie nazwy są mylone ze sobą. Zanokcica inaczej nazywana bakteryjnym zakażeniem okołopaznokciowym, do którego dochodzi głównie wskutek urazu. Może mieć charakter przewlekły lub ostry. Dotyka to na ogół jednego paznokcia. Najczęściej za zakażenie odpowiedzialny jest gronkowiec złocisty, ale mogą też być bakterie gram ujemne i paciorkowce. Zanokcice charakteryzuje zaczerwienienie wału paznokciowego, duża tkliwość, oraz bolesność. Skóra jest opuchnięta, czerwona i nabrzmiała. Zaczyna zbierać się ropa, a palec bardzo boli. Zanokcica ostra podobnie jak zastrzał wymaga leczenia antybiotykiem, natomiast przy przewlekłej możemy zastosować powidon jodyny w postaci opatrunku.
 • zespół zielonego paznokcia, jest to zakażenie przez bakterie – m. in. z grupy Pseudonomas. Bakterie Pseudonomas chętniej zajmują płytkę paznokciową zniszczoną przez inny proces chorobowy, np. łuszczyca czy grzybica. Zakażoną płytkę możemy poznać po zmienionym zabarwieniu – najczęściej jest to kolor niebieski lub zielony. Do zakażenia pałeczką ropy błękitnej może dojść na skutek maceracji i częstego moczenia dłoni czy stóp. Oczywiście nieprawidłowa pielęgnacja paznokci również może prowadzić do zakażenia. Leczenie polega na utrzymaniu dłoni/stóp w suchości. Podstawą też jest oczyszczenie takiego paznokcia w gabinecie podologicznym. Następnie w domu powinno się stosować specjalne preparaty przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze jeżeli współistnieje grzybica.

podologwwarszawie.pl

Kosmetyki do twarzy

0
Kosmetyki do twarzy

Przed zakupem produktów do pielęgnacji powinniśmy dokładnie określić potrzeby naszej skóry. Dzięki temu znacznie lepiej dobierzemy konkretne preparaty. Wpłynie to również na ich skuteczność. Z tego powodu tak istotne jest obserwowanie zachowania cery. Na tej podstawie zdefiniujemy z jakimi problemami się borykamy. Dopiero wtedy będziemy w stanie ustalić jakie substancje powinny zawierać bio kosmetyki, po które sięgamy.

Warto inwestować w minimalistyczną pielęgnację. Preparaty pozbawione konserwantów są znacznie lepszym wyborem. Ogranicza się wtedy ryzyko pojawienia się podrażnień i uczuleń. Równocześnie zyskujemy ogromną ilość związków intensywnie działających na całą tkankę. Warto z tego korzystać. Cały zestaw powinien być starannie dopasowany. Poszczególne naturalne kosmetyki na bazie ziół mogą się uzupełniać. Jednak istotne jest tu zagłębienie się w ich skład. Dużym ułatwieniem może być kupowanie gotowych serii. Dzięki temu zyskujemy pewność, że producent prawidłowo dostosował do siebie poszczególne elementy pielęgnacji. Jednak równie dobrze możemy zrobić to samodzielnie.

Podstawą jest dogłębne nawilżanie. W tym celu możemy sięgać po lekkie kremy. Mogą zawierać niewielki dodatek olejów roślinnych. Jednak powinno być to prawidłowo wyważone i dostosowane do potrzeb naszej cery. Kosmetyki naturalne nie powinny pozostawiać tłustej warstwy. Na dzień znacznie lepiej sprawdzają się wodniste formuły. Dzięki temu nie prowadzą do przetłuszczana cery oraz nie wpływają negatywnie na utrzymywanie się podkładu. W dalszej kolejności możemy sięgnąć po toniki i hydrolaty.

Naturalne kosmetyki na bazie ziół ze sklepu https://kosmetykinaturalne24.pl/ będą tu idealnym rozwiązaniem. Umożliwiają nam skuteczne oczyszczanie, a równocześnie dodatkowo pobudzają naturalne procesy regeneracji tkanek. Zazwyczaj posiadają również właściwości bakteriobójcze. Wpływa to pozytywie na ogólny stan skóry i pozwala znacznie przyśpieszyć gojenie podrażnień. Możemy stosować je również przed aplikacją kremu nawilżającego. Dzięki temu znacznie poprawimy chłonność cery i podwyższymy skuteczność pielęgnacji.

Rygorystyczne testy fotelików Britax Romer jako gwarancja bezpieczeństwa

0
Rygorystyczne testy fotelików Britax Romer jako gwarancja bezpieczeństwa

Każdy odpowiedzialny, zdrowo myślący rodzic dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swojemu dziecku maksimum bezpieczeństwa. W przypadku samochodowych wojaży, ma to szczególne znaczenie, albowiem posiadanie dobrej jakości fotelika jest absolutną koniecznością. Pośród wielu firm, na podkreślenie zasługuje marka Britax Romer, której standardy bezpieczeństwa pozostawiają w tyle konkurencję.

Testy bezpieczeństwa

Można by rzec, co takiego posiadają produkty Britax Romer, że w kręgu fotelików samochodowych plasują się na szczycie? Przede wszystkie wysokie oceny w testach zderzeniowych. Firma bowiem posiada największą ilość własnych ośrodków do testów, jakie mieszczą się w Australii, Ameryce i Europie, w których sprawdzane są zaprojektowane modele przy użyciu specjalnie opracowanej do tego aparatury. Tylko wysokie notowania w tychże testach stanowią podstawę do wypuszczenia ich na rynek.

Testy wewnętrzne – jak się odbywają?

Zanim fotelik Britax Romer trafi do oficjalnej sprzedaży, poddawany jest rygorystycznym sprawdzianom, zarówno pod kątem zderzeń czołowych, bocznych, jak i tylnych, a także testom dachowania. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie specjalne symulacje przeprowadzane pod nadzorem wykwalifikowanych specjalistów, przy prędkości na poziomie 65 km/h. Rezultaty zderzeń są poddawane głębokim analizom, przede wszystkim uwzględniając każdą oddziaływaną część ciała.

Kolejnym testom poddawane są pasy bezpieczeństwa. I nie trudno się temu dziwić, albowiem ich odpowiednie przypięcie stanowi główny element ochraniający zdrowie, a nierzadko życie maluszka. Symulacje specjalistów Britax Romer obejmują sprawdzenie ich wytrzymałości aż do 14 599 razy.

W dalszej kolejności testowany jest system ISOFIX, przede wszystkim pod kątem przenoszenia fotelika między samochodami. W ten sposób producent chce zyskać pewność, że w należytym zakresie spełnia on swoją podstawową rolę.

Nie tylko walory techniczne…

Choć kwestia związana z bezpieczeństwem jest kluczowa, firma Britax Romer nie pozostaje obojętna na pozostałe aspekty, jakim jest choćby komfort dziecka w podróży. Testowane są bowiem zarówno tkaniny, jak i materiały w poszukiwaniu jeszcze lepszych, które szczególnie dzieciom z wrażliwą skórą przyniosą ukojenie podczas długich wojaży.

Symulacje – w pełnym tego słowa znaczeniu

Specjaliści Britax Romer poddają testom swoje produkty na prawdziwych samochodach, którymi na co dzień przemieszczają się rodzice. Papierowe badania czy te przeprowadzane na laboratoryjnych atrapach co prawda dają jakiś obraz, jednak nie stanowią wiernego odwzorowania rzeczywistości, jak ich praktyczne ekspertyzy na prawdziwych autach.

Artykuł powstał we współpracy z https://babyhit.pl/firm-pol-1308137303-Britax-Romer.html