niedziela, Październik 20, 2019

Poszła Ola do przedszkola

0
Poszła Ola do przedszkola

Pójście malucha do przedszkola to zawsze stres. Można się licytować jednak, czy to większy stres dla dziecka, czy dla jego rodziców. Zdarza się, że mamy odwlekają decyzję o umieszczeniu dziecka na część dnia w placówce wychowawczej, jednak doświadczenia specjalistów i pediatrów wydają się nie potwierdzać tych obaw. Wyniki badań i ankiet twierdzą wręcz, że posłanie dziecka do przedszkola przynosi wszystkim same korzyści. Dziecko rozwija się w sposób intensywny, nabywa nowych umiejętności, uczy się współpracować i współżyć z innymi dziećmi. Również poznawanie świata zewnętrznego odbywa się bardziej intensywnie niż to się dzieje w domu przy rodzicu. W niebywały sposób rozwijają się jego umiejętności manualne, co – jak twierdzą pedagodzy i psychologowie – ma zbawienny wpływ na rozwój mózgu i łatwość uczenia się wszystkich innych rzeczy niezbędnych w późniejszym życiu.

Mieszkańcy podwarszawskich miejscowości, ale też i samej stolicy co roku zaczynają poszukiwanie miejsca dla swojej pociechy dość wcześnie. Już zimą w roku poprzedzającym początek edukacji robią inwentaryzację dostępnych ofert. Mogą przebierać pomiędzy przedszkolami integracyjnymi, a grupą językową, z nauką rytmiki i tak dalej. Jeśli zdecydują się na przedszkole w Józefowie, zagwarantują maluszkowi spokojne miejsce, z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu zielonego ogrodu pełnego urządzeń dostosowanych do wieku dziecka i gwarantujących jemu bezpieczeństwo. Podobnie rzecz ma się, jeśli zdecydujemy się na przedszkole Otwock.

Do tego należy doliczyć dogodność dojazdu. Obydwie miejscowości są ze stolicą doskonale skomunikowane, gdy więc kariera rodziców rozwija się w Warszawie, nie ma praktycznie argumentu, który miałby obydwie placówki wykluczyć z pola ich zainteresowań.

Gdy więc rodzice szukają przedszkola w tych miejscowościach, jest więcej niż pewne, że na stronie wyszukiwarki znajdzie się przedszkole malyswiat.pl. To placówka prywatna, której niewątpliwie warto poświęcić uwagę. Zapewni dzieciom przyjazny mikroświat, w którym ze spokojnym sumieniem dorośli zechcą zostawić swoje pociechy w czasie, gdy oni będą przebywać w swojej pracy.

Kooperatywa spożywcza – na czym to polega?

0
Kooperatywa spożywcza

Czy wiesz, że kooperatyzm, czyli doktryna społeczna, zgodnie z którą zakładana jest spółdzielnia, w ramach której wszelkie wyprodukowane dobra są wspólną własnością, to wytwór z XIX wieku i pochodzi z Anglii? Co ciekawe, w Polsce dopiero teraz zyskuje popularność, a kooperatywy przede wszystkim spożywcze tworzą coraz częściej osoby, które chcą prowadzić zdrowy styl życia i zwracają uwagę na ochronę środowiska. Na czym polega kooperatywa spożywcza i jakie zalety wykazuje w ramach rozwoju społeczeństwa obywatelskiego? Kto może do niej należeć i jakie obowiązki trzeba spełniać? Dowiedz się już teraz.

Kooperatywa spożywcza dla ludzi świadomych

Już dawno minęły czasy, w których na zakupy podążaliśmy do supermarketów. Dzisiaj większość Polaków doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tylko jedzenie ze sprawdzonych, dobrych źródeł może mieć dobroczynne działanie dla własnego zdrowia. W sklepach, w których oferowana jest żywność w masowej ilości, nie możemy raczej liczyć na jakość czy ekologiczne podejście do produkcji. Kooperatywy spożywcze są odpowiedzią na zapotrzebowanie na jedzenie naturalne i po prostu zdrowe.

W kooperatywach spożywczych uczestniczą przede wszystkim osoby młode, bo to właśnie one są najbardziej proekologiczne i mają świadomość negatywnego działania toksyn, konserwantów i innych związków chemicznych, jakie znajdują się praktycznie w każdym produkcie spożywczym.

Idea „Razem, czyli taniej”

Pierwsze kooperatywy spożywcze powstały w Polsce jeszcze przez II wojną światową, ale to dopiero dzisiaj widać wyraźny trend na organizację tego rodzaju społeczności. Same kooperatywy polegają na dobrowolnej przynależności do grupy osób, które samodzielnie hodują bądź wytwarzają ekologiczne produkty spożywcze i dzielą się nimi. Przynależność do kooperatywy spożywczej jest oczywiście dobrowolna, daje za to dostęp do doskonałej jakości jedzenia.

Idei kooperatyw spożywczych przyświecają cele, zgodnie z którymi każdy członek może liczyć na dobrą współpracę oraz pomoc. W zamian za dostęp do produktów niemasowej produkcji każdy z członków ma oczywiście pewne zobowiązania. Musi również dostarczać ekologiczne produkty do wspólnego sklepu.

Kooperatywa spożywcza jest niewątpliwie korzystna nie tylko pod względem dbałości o zdrowy styl życia, ale również patrząc na aspekty ekonomiczne. W niektórych stowarzyszeniach tego rodzaju współpraca polega na wymianie produktów spożywczych, w innych na ich odsprzedaży w atrakcyjnych cenach. Stowarzyszenia tego rodzaju mogą prowadzić sklepy, w których sprzedawcami są członkowie kooperatywy spożywczej, zgodnie z ustalonym grafikiem.

Wesprzyj rozwój swojego dziecka. Czytaj mu książki!

0
Wesprzyj rozwój swojego dziecka. Czytaj mu książki!

Trudno o drugą tak rozwijającą formę spędzania czasu z dzieckiem, jak czytanie mu książek. Czynność ta pozwala stymulować poszczególne obszary w mózgu młodego człowieka, odpowiedzialne m.in. za inteligencję, pamięć, koncentrację czy mowę. Budowanie więzi emocjonalnej

Wspólna lektura razem ze swoją pociechą to świetna okazja ku temu, aby budować silną więź emocjonalną. Maluch przecież niczego nie potrzebuje tak bardzo, jak poczucia bliskości, akceptacji i bezwarunkowej miłości. Podczas czytania możesz go przytulać, głaskać czy czule się do niego zwracać.

Rozwój zasobów słownictwa

Chcesz, aby Twoje dziecko szybko nauczyło się prawidłowej wymowy, czytania i pisania? Potrafiło swobodnie posługiwać się poprawną polszczyzną i sprawnie komunikować z innymi ludźmi? Jeśli zaczniesz mu regularnie czytać, wtedy stworzysz okazję do poszerzania zasobu słownictwa. Dzięki temu lepiej poradzi sobie w szkole, a później w pracy czy życiu osobistym.

Szukasz dobry książek wspomagających rozwój dziecka? Poznaj serię “Pucio”: https://tantis.pl/pucio-mowi-pierwsze-slowa-ucze-p662364.html

Kształtowanie wyobraźni

Podczas czytania maluch może przenieść się do kolorowego świata baśni, gdzie wszystko jest możliwe. Dzięki temu rozwija swoją wyobraźnię i staje się ciekawy otaczającego go świata. Zadaje pytania, wszystkiemu się dziwi i odkrywa nowe pasje.

Rozwój empatii i wrażliwości

Ciężko o lepszy sposób na kształtowanie wrażliwości moralnej dziecka, niż czytanie mu książek. Są one pełne wartościowych morałów. Uczą, jak być dobrym człowiekiem, pomagać innym, zawsze mówić prawdę, kierować się w życiu uczciwością, miłością i pracowitością. Dzięki lekturze maluch będzie wiedział, że zło nie popłaca, a dobro zostaje wynagrodzone.

Pomoc w rozwiązywaniu problemów

Młody człowiek może znaleźć w książkach dla dzieci odpowiedź na nurtujące go pytania. Nieraz boi się lub wstydzi samodzielnie je zadawać. Bohaterowie bajek czy opowiadań przechodzą przez podobne trudności. Mogą mieć one związek np. z takimi sytuacjami jak pierwszy dzień w przedszkolu, wizyta u lekarza czy pojawienie się na świecie młodszego rodzeństwa.

Szukasz ciekawych książek dla dzieci odwiedź: https://tantis.pl/ksiazki-dla-dzieci-c5062.html

Rozwój pamięci i koncentracji

Czytanie wpływa na rozwój tych obszarów w mózgu dziecka, które są odpowiedzialne za procesy pamięci i koncentracji. Dzięki temu maluch jest w stanie łatwiej się skupić, a także szybciej przyswajać nowe informacje.

Zdolność krytycznego myślenia

Dzięki książkom, młody człowiek poznaje różne punkty widzenia i uczy się samodzielnego wyciągania wniosków. Tym samym staje się odporny na przekaz reklamowy, który nakłania do kupowania drogich zabawek czy gadżetów. Dziecko czytające książki zdaje sobie sprawę z tego, że o wartości człowieka nie decyduje to co posiada, lecz to, jakim jest człowiekiem.

Partnerem artykułu jest księgarnia internatowa tantis.pl

5 powodów, dla których warto spróbować diety pudełkowej chociaż raz w życiu?

0
5 powodów, dla których warto spróbować diety pudełkowej chociaż raz w życiu?

Dieta pudełkowa to dieta, którą znamy przeważnie z social mediów, blogów czy wpisów o gwiazdach odżywiających się w ten sposób. Wiele osób zastanawia się również czy warto skorzystać z opcji cateringu dietetycznego i wypróbować taką dietę. W tym tekście przedstawiamy 5 powodów, dla których warto spróbować diety pudełkowej chociaż raz w życiu i samemu sprawdzić “na własnej skórze” czy warto ją stosować.

1. Ciekawość — sprawdź sam!

Pierwszym powodem, dla którego warto chociaż raz w życiu wypróbować diety pudełkowej, jest po prostu ciekawość. Często słyszymy o takiej diecie w tv, od znajomych lub widzimy ją u celebrytów. Dieta pudełkowa z dowozem tak jak każdy inny element życia możemy sprawdzić samodzielnie i poczuć się jak celebryta czy wyrobić sobie o nim swoje zdanie. Spróbowanie diety pudełkowej nie jest kosztowne, a większość firm cateringowych, oferuje specjalne 1-dniowe zestawy testowe. Dzięki temu sprawdzimy, jak działa taki catering i czy rzeczywiście funkcjonuje tak, jak myśleliśmy do tej pory.

2. Wygoda

Dobrym powodem na wypróbowanie diety pudełkowej jest również wygoda. Przygotowywanie samodzielnie posiłków — szczególnie, jeśli dbamy o naszą dietę w sposób wartościowy i ciekawy, nie jest łatwym zadaniem. Wiele osób styka się z problemami wymyślania potraw, zdobywania składników czy przygotowywania posiłków. Catering dietetyczny teoretycznie jest idealnym rozwiązaniem, gdyż otrzymujemy gotowe posiłki na cały dzień, które możemy po prostu spożyć. Jeśli zatem ciekawi nas czy taka opcja jest rzeczywiście tak komfortowa, warto ją wypróbować.

3. Spróbowanie zadbania o siebie

Kolejnym powodem dla wypróbowania cateringu dietetycznego jest chęć zadbania o siebie. Jeśli zamierzamy przejść na dietę lub po prostu “wziąć się za siebie”, catering dietetyczny jest idealnym powodem. Dieta jest jedną z najważniejszych rzeczy w funkcjonowaniu naszego organizmu. Catering dietetyczny zapewnia wartościowe, zbilansowane i zróżnicowane posiłki w różnych opcjach np. jako dieta odchudzająca, sportowa czy wegetariańska. Jeśli zatem przechodzimy kolejny etap dbania o siebie lub zmiany swojego stylu życia, zdecydowanie warto sprawdzić, czym jest dieta pudełkowa i czy przypadnie nam do gustu.

4. Kwestia finansowa

Dobrym powodem, jaki może skusić nas do skorzystania z diety pudełkowej, mogą być również kwestie finansowe. Jest to ważny czynnik, który wpływa na formę naszego żywienia. Jeśli chcemy sprawdzić, czy za podobną stawkę, którą przeznaczamy samodzielnie na gotowanie uda nam się żywić dietą pudełkową – warto spróbować. Taki ruch możemy też wykonać gdy mamy nadwyżki finansowe i chcemy sprawdzić, czy za daną sumę np. 60 zł – 70 zł dziennie wyżywienie będzie różniło się na plus od tego przygotowanego samodzielnie. Jest to doskonały pomysł na sprawdzenie diety pudełkowej.

5. Zmiana stylu żywienia

Nuda w żywieniu się jest bardzo częstym zagrożeniem, które powoduje, że “odpuszczamy dietę” lub po prostu z czasem przestajemy ją kontynuować. Jeśli mamy takie problemy i jesteśmy znudzeniu obecnym stylem żywienia się, warto spróbować nowego stylu. Catering dietetyczny jest wygodny, zdrowy i wprowadzi pewnością dużą zmianę w naszym życiu.

Bardzo profesjonalny przyrząd do wyciągania kleszczy

0
Bardzo profesjonalny przyrząd do wyciągania kleszczy

A może warto spędzić najbliższy wolny weekend wraz z dzieciakami – na przykład w lesie lub nad jeziorem? Dużo osób decyduje się właśnie na tego typu rozwiązania. Kłopot jednak jest taki, że niestety trzeba borykać się z groźnymi kleszczami… Co zrobić, aby poradzić sobie z tym problemem? Jaki przyrząd do wyciągania kleszczy warto posiadać w swojej domowej apteczce? O tym można dowiedzieć się dzisiaj po przeczytaniu poniższego artykułu.

Borelioza to choroba, która między innymi może być spowodowana ugryzieniem kleszcza. Co zrobić, aby uchronić się przed tego typu problemami? Najpewniej najlepiej byłoby w ogóle nie wychodzić ze swojego domu lub mieszkania… Co to jednak za życie, kiedy nie można skorzystać z naprawdę bardzo dobrej pogody, której obecnie nie brakuje? Ten pomysł jest zatem totalnie bez sensu. Tak samo, jak ubieranie się od stóp do głów. Szczególnie, że przecież na dworze panują bardzo wysokie warunki atmosferyczne. Ani dorośli, ani tym bardziej pociechy na to nie przystaną. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka skutecznej alternatywy. Na pewno tego tematu nie powinno się traktować po macoszemu. W końcu borelioza to groźna choroba, którą trudno się leczy. Trzeba zażywać mnóstwo antybiotyków, regularnie się badać… Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się kupić dobrej jakości przyrząd do wyciągania kleszczy. Generalnie warto chuchać na zimne, jak mówi znane polskie przysłowie. Jeśli Wy lub Wasze dzieci będziecie mieli problem z tymi owadami, to szybko się tego pozbędziecie. Błyskawiczne usunięcie kleszcza to natomiast szansa na to, aby nie mieć żadnego kłopotu z tego typu chorobami, jak na przykład borelioza.

Czym charakteryzuje się naprawdę wysokiej jakości przyrząd do wyciągania kleszczy? Trzeba tutaj zwrócić uwagę na kilka aspektów. Niektórzy starają się usuwać tego typu insekty ze skóry własnej lub ze skóry dzieci domowymi sposobami. Pamiętajcie, że są one jednak bardzo często zawodne. To natomiast może oznaczać poważne konsekwencje w niedalekiej przyszłości. Nowoczesny przyrząd do usuwania tych insektów musi być natomiast niezawodny. Dużo osób decyduje się zatem na zestaw Kick The Tick® expert. Dlaczego? W jego skład wchodzą między innymi dwie różne końcówki. Różnią się one wielkością. Służą do odpowiedniego usuwania kleszczy – w przypadku dorosłych, dzieci, a także zwierząt. Fachowy zestaw jest zaprojektowany z myślą o różnych rozmiarach kleszczy. Opisywany przyrząd do wyciągania tych insektów posiada niezwykle ergonomiczny kształt. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie nowoczesne i pomocne rozwiązania. Dobrej jakości przyrząd do wyciągania kleszczy umożliwia bezproblemowe złapanie pasożyta, a następnie łatwe usunięcie go z ciała.

Warto zapoznać się również z: https://kickthetick.pl/artykuly/przyrzad-do-usuwania-kleszczy-warto-go-miec-w-domowej-apteczce/

Nauka na podłodze

0
Nauka na podłodze

Jednym z najczęściej kupowanych prezentów dla dzieci są maty edukacyjne. To gadżet, który sprawdza się w różnych sytuacjach, a dzięki szeregowi różnych możliwości i dodatków udaje się stworzyć niezwykłą przestrzeń do zabawy. To miejsce nie tylko na zabawę czy też spędzanie czasu wolnego, ale również na naukę czy też pobudzanie rozwoju. W większości wypadków maty edukacyjne są niezastąpione w pierwszym roku życia, ale bardzo często jeszcze później są niezastąpionym elementem zabawy. Producenci oferują różne modele, a tym samym pozwalają dobrać odpowiedni do potrzeb i dziecka i rodziców.

Jaką matę edukacyjną wybrać?

W sklepach znaleźć można wiele różnych modeli. Może to wywoływać niemały ból głowy. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i oczywiście odpowiednie certyfikaty. Przecież maty edukacyjne muszą być bezpieczne dla dziecka, które będzie tam spędzać dużo czasu na różnego rodzaju aktywnościach. Warto postawić na naturalne materiały oraz wysokiej klasy wykończenie. Sprawdza się również termoizolacja, która powoduje, że maluchowi nie będzie zimno na podłodze. W większości przypadków najchętniej rodzice wybierają maty edukacyjne wykończone przyjemnym w dotyku i ciepłym pluszem. Im więcej elementów zdejmowanych, tym zabawka będzie atrakcyjniejsza dla dziecka. Poza tym dzięki temu łatwiej będzie matę wyprać w pralce lub wyczyścić.

Ważnym elementem są również specjalne zabezpieczenia, które nie pozwalają dziecku wyjść poza obręb maty. Takie rozwiązania sprawdzają się oczywiście przy najmłodszych, ale dają poczucie bezpieczeństwa, choć trzeba pamiętać, że nie można zostawiać maleństwa bez nadzoru.

Duża czy mała mata edukacyjna?

Sam rozmiar maty edukacyjnej jest kwestią indywidualną. Jest z jednej strony zależny od tego, jaką ilością miejsca się dysponuje, a z drugiej od możliwości rodziców a także potrzeb dziecka. Sama mata musi być wygodna i przydatna, powinna zapewniać swobodę ruchu, a także być atrakcyjna. Maluch będzie na niej nie tylko leżał, ale nauczy się przewracać, raczkować i siadać. Specjaliści podkreślają, że najlepszy będzie kształt kwadratu o boku 120 cm. Taka płaszczyzna jest rewelacyjnym miejscem dedykowanym dzieciom do zabawy. Warto zadbać również o dodatkowe elementy, które najczęściej pojawiają się na dołączonych pałąkach. To tu można zawiesić atrakcyjne rzeczy, które pozwalają ćwiczyć chwytność czy też percepcję wzrokową. Gdy co jakiś czas będziemy je zmieniać, stare będą atrakcyjne dla dziecka. Poza tym maty edukacyjne mają wszystkie miejsca o różnych fakturach czy też wydające dźwięki.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.humbi.pl/pol_m_Lista-kategorii_Zabawki_Maty-edukacyjne-224.html

Jak nauczyć dziecko liczyć?

0
Jak nauczyć dziecko liczyć?

Każdy lubi pochwalić się zdrowym i szybkim rozwojem swojego dziecka. Nie ma w tym nic złego, ponieważ mocne zaangażowanie rodziców w rozwój maluszka zasługują na uznanie, zwłaszcza dzisiaj, kiedy jesteśmy ciągle zajęci czymś innym. Same dzieciaki uwielbiają zdobywać nowe umiejętności, a klocki z cyferkami ułożone pierwszy raz w dobrej kolejności to dla nich niezwykły powód do dumy. Nic więc dziwnego, że zarówno rodzice jak i maluchy chętnie uczą się razem nowych rzeczy, np. liczenia.

Kiedy zacząć naukę liczenia?

Nauczyć liczenia możemy nawet półtoraroczne dziecko, o ile dobrze radzi sobie z mówieniem i potrafi powtarzać słowa. Wtedy możemy zacząć naukę początkowo do trzech i w zależności od jej powodzenia dodawać kolejne cyfry. Warto wskazywać wtedy przedmioty, sugerując, że jeden, dwa i trzy odnoszą się do liczb i ilości. Można także posłużyć się klockami z cyferkami i podczas liczenia dokładać kolejne klocki. Nie należy jednak spodziewać się, że dwuletnie dziecko szybko nauczy się rozpoznawać kolejne liczby i je porządkować w kolejności. Klocki z cyferkami okażą się skuteczne w nauce liczenia starszych dzieci, czyli takich po 3 roku życia. Do nauki liczenia małe dzieci nie powinny być zmuszane, ponieważ taka nauka nie będzie owocna i istnieje ryzyko negatywnego nastawienia malucha, co utrudni naukę w przyszłości.

Sposoby na naukę

Zaczynając naukę z dzieckiem należy mieć pewność, że dziecko jest wypoczęte, najedzone i pozytywnie nastawione do nas i do wspólnej zabawy. Jeżeli pracujemy z małymi dziećmi, czyli takimi przed wiekiem szkolnym, to słowo zabawa jest tutaj kluczowe. W tym wieku najefektywniejsza jest nauka poprzez zabawę. Wymaga to od rodzica więcej cierpliwości i czasu poświęconego na naukę, ale przynosi też najlepsze rezultaty. Dziecko uczy się chętniej, a wykorzystywane przy tym zabawki, np. wspomniane wcześniej klocki z cyferkami, tylko podnoszą jego entuzjazm. Do nauki możemy wykorzystać także kolorowe liczydła lub razem z dzieckiem wykonać pomocne gadżety, takie jak kasztany z namalowanymi cyframi. Jeżeli brakuje nam czasu lub kreatywności wystarczy szybkie zrobienie klocków z cyferkami ze starych klocków, domalowując im potrzebne elementy. Pomysłów na podobne edukacyjne zabawki jest mnóstwo i przy wielu z nich dzieci mogą nam pomagać. Wzmocni to zaangażowanie dziecka w naukę, która wyda mu się dodatkowo ciekawa i przy okazji ciekawie spędzimy razem trochę dodatkowego czasu. Warto naukę liczenia wplatać także w codzienne czynności, jak ubieranie się czy wspólne gotowanie. Pomocy rodzice mogą szukać także w książeczkach dla dzieci i czytać je razem z dzieckiem.

Kosmetyki wegańskie a zwykłe – czym się różnią?

0
Kosmetyki wegańskie a zwykłe - czym się różnią?

Kosmetyki wegańskie w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób zastanawia się, jednak czym różnią się od „zwykłych”. Oto najważniejsze cechy, które posiadają tego typu kosmetyki.

Indywidualne podejście

0
Indywidualne podejście

Klinika leczenia niepłodności to w wielu przypadkach ostatnia nadzieja par, które bezskutecznie starają się o dziecko. Ogromne możliwości diagnostyczne, jakie oferuje klinika leczenia niepłodności katowice sprawia, że jest ona chętnie odwiedzana rzez pary, które od dłuższego czasu starają się zajść w ciążę.

Zbiory z klasą

0
Zbiory z klasą

Plastikowe skrzynie na jabłka są coraz częściej wykorzystywane przez polskich sadowników nie tylko podczas zbiorów owoców, ale również w ich przechowywaniu gdy cena nie sprzyja sprzedaży. Lżejsze od metalowych i drewnianych skrzyń – plastikowe pojemniki dają się też dużo łatwiej transportować i przenosić. W tym artykule omówimy kilka popularnych wśród polskich sadowników skrzyń i pojemników stosowanych w sadownictwie.