poniedziałek, Grudzień 17, 2018

Kosmetyki do twarzy

0
Kosmetyki do twarzy

Przed zakupem produktów do pielęgnacji powinniśmy dokładnie określić potrzeby naszej skóry. Dzięki temu znacznie lepiej dobierzemy konkretne preparaty. Wpłynie to również na ich skuteczność. Z tego powodu tak istotne jest obserwowanie zachowania cery. Na tej podstawie zdefiniujemy z jakimi problemami się borykamy. Dopiero wtedy będziemy w stanie ustalić jakie substancje powinny zawierać bio kosmetyki, po które sięgamy.

Warto inwestować w minimalistyczną pielęgnację. Preparaty pozbawione konserwantów są znacznie lepszym wyborem. Ogranicza się wtedy ryzyko pojawienia się podrażnień i uczuleń. Równocześnie zyskujemy ogromną ilość związków intensywnie działających na całą tkankę. Warto z tego korzystać. Cały zestaw powinien być starannie dopasowany. Poszczególne naturalne kosmetyki na bazie ziół mogą się uzupełniać. Jednak istotne jest tu zagłębienie się w ich skład. Dużym ułatwieniem może być kupowanie gotowych serii. Dzięki temu zyskujemy pewność, że producent prawidłowo dostosował do siebie poszczególne elementy pielęgnacji. Jednak równie dobrze możemy zrobić to samodzielnie.

Podstawą jest dogłębne nawilżanie. W tym celu możemy sięgać po lekkie kremy. Mogą zawierać niewielki dodatek olejów roślinnych. Jednak powinno być to prawidłowo wyważone i dostosowane do potrzeb naszej cery. Kosmetyki naturalne nie powinny pozostawiać tłustej warstwy. Na dzień znacznie lepiej sprawdzają się wodniste formuły. Dzięki temu nie prowadzą do przetłuszczana cery oraz nie wpływają negatywnie na utrzymywanie się podkładu. W dalszej kolejności możemy sięgnąć po toniki i hydrolaty.

Naturalne kosmetyki na bazie ziół ze sklepu https://kosmetykinaturalne24.pl/ będą tu idealnym rozwiązaniem. Umożliwiają nam skuteczne oczyszczanie, a równocześnie dodatkowo pobudzają naturalne procesy regeneracji tkanek. Zazwyczaj posiadają również właściwości bakteriobójcze. Wpływa to pozytywie na ogólny stan skóry i pozwala znacznie przyśpieszyć gojenie podrażnień. Możemy stosować je również przed aplikacją kremu nawilżającego. Dzięki temu znacznie poprawimy chłonność cery i podwyższymy skuteczność pielęgnacji.

Rygorystyczne testy fotelików Britax Romer jako gwarancja bezpieczeństwa

0
Rygorystyczne testy fotelików Britax Romer jako gwarancja bezpieczeństwa

Każdy odpowiedzialny, zdrowo myślący rodzic dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swojemu dziecku maksimum bezpieczeństwa. W przypadku samochodowych wojaży, ma to szczególne znaczenie, albowiem posiadanie dobrej jakości fotelika jest absolutną koniecznością. Pośród wielu firm, na podkreślenie zasługuje marka Britax Romer, której standardy bezpieczeństwa pozostawiają w tyle konkurencję.

Testy bezpieczeństwa

Można by rzec, co takiego posiadają produkty Britax Romer, że w kręgu fotelików samochodowych plasują się na szczycie? Przede wszystkie wysokie oceny w testach zderzeniowych. Firma bowiem posiada największą ilość własnych ośrodków do testów, jakie mieszczą się w Australii, Ameryce i Europie, w których sprawdzane są zaprojektowane modele przy użyciu specjalnie opracowanej do tego aparatury. Tylko wysokie notowania w tychże testach stanowią podstawę do wypuszczenia ich na rynek.

Testy wewnętrzne – jak się odbywają?

Zanim fotelik Britax Romer trafi do oficjalnej sprzedaży, poddawany jest rygorystycznym sprawdzianom, zarówno pod kątem zderzeń czołowych, bocznych, jak i tylnych, a także testom dachowania. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie specjalne symulacje przeprowadzane pod nadzorem wykwalifikowanych specjalistów, przy prędkości na poziomie 65 km/h. Rezultaty zderzeń są poddawane głębokim analizom, przede wszystkim uwzględniając każdą oddziaływaną część ciała.

Kolejnym testom poddawane są pasy bezpieczeństwa. I nie trudno się temu dziwić, albowiem ich odpowiednie przypięcie stanowi główny element ochraniający zdrowie, a nierzadko życie maluszka. Symulacje specjalistów Britax Romer obejmują sprawdzenie ich wytrzymałości aż do 14 599 razy.

W dalszej kolejności testowany jest system ISOFIX, przede wszystkim pod kątem przenoszenia fotelika między samochodami. W ten sposób producent chce zyskać pewność, że w należytym zakresie spełnia on swoją podstawową rolę.

Nie tylko walory techniczne…

Choć kwestia związana z bezpieczeństwem jest kluczowa, firma Britax Romer nie pozostaje obojętna na pozostałe aspekty, jakim jest choćby komfort dziecka w podróży. Testowane są bowiem zarówno tkaniny, jak i materiały w poszukiwaniu jeszcze lepszych, które szczególnie dzieciom z wrażliwą skórą przyniosą ukojenie podczas długich wojaży.

Symulacje – w pełnym tego słowa znaczeniu

Specjaliści Britax Romer poddają testom swoje produkty na prawdziwych samochodach, którymi na co dzień przemieszczają się rodzice. Papierowe badania czy te przeprowadzane na laboratoryjnych atrapach co prawda dają jakiś obraz, jednak nie stanowią wiernego odwzorowania rzeczywistości, jak ich praktyczne ekspertyzy na prawdziwych autach.

Artykuł powstał we współpracy z https://babyhit.pl/firm-pol-1308137303-Britax-Romer.html

Klinika stomatologiczna – pomoc wielu specjalistów w jednym miejscu

0
Klinika - pomoc wielu specjalistów w jednym miejscu

Miejsca takie jak klinika Ultimed cieszą się obecnie coraz większą popularnością, z uwagi na ideę przewodnią – połączenie pracy kilku specjalistów. Pozwala to w jednym miejscu stworzyć możliwość współpracy stomatologa z chirurgiem i endokrynologiem, co ma istotne znaczenie np. dla kobiet w ciąży.

Klinika Ultimed – jakie usługi oferuje?

Standardowo klinika posiada usługi stomatologiczne, w zakres których wchodzi m.in. ekstrakcja zębów, usuwanie zębów, a nawet takie zabiegi jak hemisekcja a resekcja zębów. Standardem jest już, że wyrywanie zębów i inne zabiegi są bezbolesne, ale nowość stanowi połączenie pracy lekarza stomatologa z innymi specjalistami. Blisko współpracują ze sobą m.in. endokrynologi i ginekolog.

Trzon działania kliniki – pracownia protetyczna i implanty stomatologiczne

Główna działalność kliniki, jak zaznaczono na stronie internetowej – ultimed.com.pl, opiera się na pracowni protetycznej i tworzeniu implantów stomatologicznych. Dla pacjenta jest to możliwość zadbania o pełny uśmiech i leczenie różnego typu schorzeń w jednym miejscu, bez konieczności poświęcania czasu i kosztów na wizyty w wielu miejscach. Wyspecjalizowane grono fachowców i przyjazny personel sprawiają, że miejsce jest profesjonalną i przyjemną przestrzenią dla pacjentów.

W przypadku bezpośredniej, codziennej pracy z pacjentami, miejsca takie jak klinika Ultimed zyskują wyspecjalizowane grono fachowców. Ich doświadczenie daje możliwość pracy z nawet najbardziej wymagającymi pacjentami i leczenia różnorodnych schorzeń. Stwarza to też możliwości do współpracy i brania udziału w procesie diagnostyczno-terapeutycznym na terenie kliniki, w sytuacji kiedy pacjent wymaga hospitalizacji. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku kobiet w ciąży, które wymagają specjalnej opieki. Indywidualne podejście do każdego pacjenta to jednocześnie gwarancja dobrej i efektywnej współpracy z pacjentem, co ma znaczenie na każdym etapie leczenie i pozwala osiągać pozytywne efekty w zakresie wszechstronnej opieki medycznej. Sprawdza się to w innowacyjnych klinikach, takich jak klinika Ultimed.

Więcej informacji o działalności kliniki można znaleźć na stronie internetowej – ultimed.com.pl.

Jakie zabawki rozwijają kreatywność Twojego dziecka? Poznaj 6 niebagatelnych propozycji

0
Jakie zabawki rozwijają kreatywność Twojego dziecka? Poznaj 6 niebagatelnych propozycji

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też najwyższy czas pomyśleć o prezentach dla Twoich pociech. Dzieci mają nieograniczoną wyobraźnię i niezaspokojoną ciekawość, dlatego też warto wybrać super zabawki, które znacznie odbiegają od utartych schematów. Poznaj 6 niebagatelnych propozycji, które wspierają rozwój Twoich małych odkrywców.

Piasek kinetyczny

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało swoje zdolności manualne, podaruj mu piasek kinetyczny, ciastolinę lub plastolinę. Takie zabawki znakomicie rozwijają motorykę dziecka, zmysł dotyku oraz ćwiczą sprawność paluszków Twojej pociechy. Zabawa w przekształcanie masy daje dzieciom wiele radości, pobudza kreatywność oraz uczy cierpliwości. Piasek kinetyczny cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ nie wysycha, łatwo się modeluje i nie pozostawia też śladów na ubraniu.

Sorter

Choć sorter może brzmieć nieco enigmatycznie, to nic innego jak układanki zręcznościowa, zazwyczaj złożona z drewnianych klocków. Taka zabawka kształtuje zdolność logicznego myślenia Twojej pociechy. Dzięki dopasowywaniu klocków do wzorów maluch nie tylko uczy się cierpliwości, ale też koncentruję uwagę oraz koordynuje działanie rączek i oczu. Przed zakupem tej super zabawki, zwróć uwagę na stopień trudności. W przypadku maluchów egzamin zdają proste kształty, takie jak prostokąt, kwadrat, czy koło. Wybierz sorter, w którym klocki można wrzucać od góry. Będzie to duże ułatwienie dla Twojego smyka.

Puzzle

Wspaniałym prezentem dla Twojej pociechy będą puzzle. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie. Puzzle wspierają rozwój dziecka, uczą logicznego myślenia oraz wspomagają koncentrację. Co więcej, to idealne ćwiczenie na spostrzegawczość i sprawność rączek. Już 18-miesięczny maluch zainteresuje się prostą, kolorową układanką. Natomiast nieco bardziej skomplikowane puzzle, z większa ilością elementów, sprawdzą się jako prezent dla 3-latka.

Kostka edukacyjna

Nauka przez zabawę jest najbardziej efektowna, dlatego też kostka edukacyjna będzie strzałem w dziesiątkę. Taki prezent wspiera rozwój malca na wielu polach. Na każdej z sześciu ścian kostki malec znajdzie inne aktywności. Wyobraźnia producentów nie zna granic, proponują oni między innymi labirynt, sorter z klockami, zegar do wskazywanie godzin, tarczę telefoniczną, obrazkową książeczkę, liczydło czy obrotowe walce. Wszystkie te elementy pobudzają wyobraźnię i ciekawość dziecka, dodatkowo wspierają jego rozwój i pozwalają na zdobycie nowych umiejętności.

Huśtawka

Prezentem, który nigdy nie zawodzi jest huśtawka. Skąd tak ogromną popularność tego produktu? Dziecko bujając się na huśtawce odczuwa przyjemność porównywalną z kołysaniem w łonie matki. Godną uwagi alternatywą są bujaki z pozytywkami, które utulą malca do snu. Zanim zakupisz taki prezent, dopasuj go do wieku Twojej pociechy. Pamiętaj, bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego przed zakupem sprawdź wszyskie niezbędne atesty.

Gry planszowe

Rynek gier planszowych ma bardzo dużo do zaoferowania, zarówno dla małych jak i dużych graczy.  W tej pojemnej kategorii znajdziesz całe spektrum bardzo ciekawych propozycji. Wybieraj takie gry, które będą dostosowane do wieku Twojego dziecka. Dla maluchów sprawdzą się gry, które polegają na rzucaniu kostką i przesuwaniu pionka. Dla dzieci, które nie umieją jeszcze czytać sprawdzą się gry edukacyjne i zręcznościowe. Natomiast dla dzieci w wieku szkolnym wybierz gry logiczne oraz takie, w które grać może cała rodzina. Gry planszowe uczą logicznego myślenia, szacunku do zasad i pracy w zespole.

Wymarzony tort na urodziny dziecka

0
Wymarzony tort na urodziny dziecka

Z jednej strony, odpowiedź na pytanie, jak zrobić tort urodzinowy dla dzieci może wydawać się prosta: trzeba upiec ciasto, udekorować je, ułożyć świeczki urodzinowe i podać małym gościom. Jednak poświęcenie czasu na dopracowanie swoich wyborów w zakresie smaków i technik dekoracji, które będą dostosowane do preferencji dzieci jest już bardziej złożonym pytaniem, które będzie pomagać Twoim umiejętnościom tworzenia tortów przez wiele lat. Przedstawiamy więc niektóre zasady tworzenia wymarzonego tortu na urodziny dziecka.

Tort urodzinowy dla dziecka: czy klasyczne smaki to dobry wybór?

W dzisiejszych czasach dzieci są coraz bardziej wymyślne (żeby nie napisać wybredne), jeśli chodzi o jedzenie. Dlatego, jeśli chodzi o tort ze świeczkami urodzinowymi, najbezpieczniej jest trzymać się sprawdzonych gustów. Torty czekoladowe, waniliowe lub truskawkowe są zawsze dobrym wyborem, a każde z nich może być udekorowane na wiele kreatywnych sposobów, od barwienia ciasta na różne kolory, przez ciekawe świeczki urodzinowe, aż po tworzenie fantazyjnych zdobień.

Kolor zawsze się sprawdzi na torcie dla dziecka!

Dodać kolor do biszkopta można naprawdę banalnie łatwo. Różne kolory masy między warstwami biszkoptów mogą również stworzyć ukrytą niespodziankę kolorystyczną. Warto z tego skorzystać.

Na wierzchu ciasta obowiązkowe są kolorowe świeczki urodzinowe (kupisz je na http://kucmar.pl/pol_m_Akcesoria-imprezowe_Swieczki-urodzinowe-265.html), posypki i zabarwione lukry. Jeśli jednak używasz fondantu do pokrycia ciasta, pamiętaj, że mocniejsze kolory, mogą ulec odbarwieniu, gdy dojdzie do kondensacji. Więc upewnij się, że tort nie będzie wystawiony na ekstremalne ciepło lub wilgoć w oczekiwaniu na wielkie wejście podczas przyjęcia dziecka.

Tort urodzinowy – musi być super słodki!

Największym hitem w imię tego stwierdzenia, jest tort „na bogato”. Możesz go uzyskać umieszczając na nim ciasteczka lub cukierki, co będzie czymś nowych obok świeczek urodzinowych czego dzieci zwykle nie spodziewają się w tortach. Rozdrobnione lub całe ciasteczka jako dodatek są zawsze fajnym pomysłem. Cukierki mogą wnosić dodatkowy kolor i smak do ciasta i mogą być używane do tworzenia wielu zabawnych elementów, nawet można pozwolić solenizantowi i jego gościom na stworzenie takich dodatkowych, super słodkich zdobień.

Tort urodzinowy: postaw na personalizację

Możesz zacząć od projektu ciasta inspirowanego dowolną liczbą pięknych szablonów, ale pamiętaj o dodaniu czegoś bardzo osobistego dla małego solenizanta np. dodanie ulubionego koloru dziecka lub odwoływanie się do ulubionych sportów, filmów lub hobby przy dekorowaniu tortu, sprawi, że ciasto będzie jeszcze bardziej wyjątkowe.

Nauka windsurfingu w 5 krokach

0
Nauka windsurfingu w 5 krokach

Windsurfing stale zyskuje na popularności. Coraz więcej osób chce się uczyć pływania na desce z żaglem widząc w tym szansę na atrakcyjny sposób letniego wypoczynku. Akurat trwa sezon urlopowy. Wiele osób spędza urlop nad morzem lub nad jeziorem. I to jest idealna szansa na to by zacząć naukę windsurfingu.

Rajskie i tajemnicze Filipiny, czyli błogie lenistwo na plażach i odrobina historii

0
Rajskie i tajemnicze Filipiny

Filipiny to archipelag 7000 wysp, które nie bez powodu nazywane są rajem na Ziemi. Będąc tutaj zachwycisz się niebiańskimi plażami z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą, zobaczysz tysiące kolorowych rybek, a także poznasz najbardziej przyjaznych tubylców na świecie.

Dzieci rok po roku – jaki wózek kupić?

0
Dzieci rok po roku - jaki wózek kupić?

Narodziny dzieci rok po roku stawiają rodziców przed wieloma wyzwaniami, jakie są obce rodzinom, w których rodzeństwo dzieli większa różnica wieku. Sporym problemem w przypadku dzieci rok po roku jest wybór wózka. Starsze dziecko jest jeszcze za małe, by poruszać się pieszo na dłuższych dystansach, przez co maluszek nie może korzystać z wózka po rodzeństwie. Jaki wózek wybrać w takim przypadku – bliźniaczy, czy zdecydować się na alternatywne rozwiązanie?

Co kupić dziecku by się nie nudziło?

0

Kupienie zabawki dla dziecka może wydawać się proste – nic bardziej mylnego. Najlepiej z błędu wyprowadza chwila po przekroczeniu progu sklepu z zabawkami lub kilka minut na internetowych aukcjach. Wszystkiego jest za dużo. Pytanie się najmłodszego członka rodziny o zdanie i preferencje nie zawsze jest trafioną strategią. Dlaczego? Ponieważ dzieci myślą oczami, każda następna zabawka będzie wydawała się mu lepsza, większa, fajniejsza, a z drugiej strony zdecydowanie się na jedną jest pominięciem szansy na zabawę tymi niewybranymi. Wybranie zabawki to poważna decyzja.

Nie tylko do zabawy

Idealne zabawki to zabawki interaktywne, które robią więcej – angażują efekty audio oraz świetlne pozwalając na wielopoziomową zabawę. Dobrym tego przykładem są komplety LEGO, które umożliwiają pierwsze kontakty z robotyką. Lego od dawna udostępnia dla dzieci zabawki edukacyjne, którymi można sterować oraz robić znacznie więcej niż tradycyjnymi, statycznymi wariantami. Zabawki interaktywne, które buduje się „samemu” (przy pomocy rodzica) to hit. Tego typu zabawki pozwalają na zacieśnianie więzi rodzicielskich oraz dają frajdę nie tylko dziecku. Z pewnością sami pamiętamy z czasów młodości, gdy z utęsknieniem wzdychaliśmy do rodziców by kupili nam zestaw LEGO Technic – nie każdy miał możliwość zabawy tą elitarną (jak na tamte czasy) zabawką. Obecnie jest inaczej. Zabawki interaktywne zbliżają pokolenia – bawić może się cała rodzina.

Na zwracać uwagę?

Na atesty. Zabawki interaktywne to kategoria produktów, która z roku na rok robi się coraz bardziej obszerna. W efekcie wiele zabawek dostępnych w sieci oraz sklepach stacjonarnych, chociaż nosi miano interaktywnej nie jest warte żądanej ceny. Atesty bezpieczeństwa są konieczne. Wszystko zależy od tego dla jak małego czy dużego dziecka zabawka jest kupowana. Jednak zawsze lepiej dmuchać na przysłowiowe zimne. Zabawki interaktywne posiadają małe części oraz komponenty, które są w stanie szybko się popsuć. Jeśli zabawka kupowana jest dla np. dwulatka to musi wykazać się również dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, w takim wypadku kupno zestawów np. Lego nie jest zalecane (za dużo ruchomych i małych części). Jednak im dziecko większe tym sfera zabawek interaktywnych staje się szersza. Szukając czegoś ciekawego warto zacząć od produktów, które oferuje LEGO i sprawdzać co znajduje się na około. Z pewnością zawęzi to pole poszukiwań i skróci czas biegania w panice po sklepie lub przeglądania aukcji. Pamiętajmy zabawki mają nie tylko bawić, ale również rozwijać, a zabawki interaktywne nadadzą się do tego najlepiej.

Najlepsze rowerki trójkołowe dla malucha

0

Niezależnie od tego, czy mamy bardzo aktywne dziecko, czy też nasz maluch jest oazą spokoju, to każda pociecha z ochotą siada na rower, by przemierzać świat. Pomiędzy popularnym modelem biegowym a tym już całkiem podobnym do dorosłego znajduje się niezwykle bezpieczny pojazd trójkołowy. Wybór najlepszego ma niebagatelny wpływ na zdrowie dziecka, a kluczem jest dobranie do wieku, wzrostu i poziomu rozwoju psychomotorycznego.

Jaki rowerek?

Rowerki trójkołowe pozwalają dziecku w miarę samodzielnie poznawać świat. Dostosowane pojazdy są doskonałym rozwiązaniem dokładnie wtedy, kiedy pociecha nie chce już siedzieć wózku. Dlatego tak ważne jest, by idealnie dobrać rowerki trójkołowe do potrzeb konkretnego dziecka, wtedy jest szansa, że nie zrazi się ono do sportu i będzie stale rozwijać umiejętności.

W sklepach znajdziemy cały asortyment rowerków trójkołowych, które różnią się rozmiarami, materiałami oraz oczywiście wyglądem. Popularne są te z korbami umieszczonymi na przednim kole oraz o układzie klasycznym z napędem łańcuchowym. Te elementy w znaczący sposób wpływają na styl jazdy oraz pozycję dziecka i siłę, jaką musi ono włożyć w uruchomienie pojazdu.

Różne rozwiązania

Rowerki trójkołowe są tak modne, że na rynku znajdziemy cały szereg produktów, które łączą różne funkcje. Popularne rozbudowane pojazdy są połączeniem trójkołowca z wózkiem spacerowym, a uchwyt do pchania i daszek oraz odpowiednie zabezpieczenia sprawiają, że przejażdżka taką maszyną już dla dziesięciomiesięcznego dziecka może być fantastyczną przygodą.

Plastikowe rowerki trójkołowe oraz te bardziej wytrzymałe z aluminiową ramą oraz gumowymi kołami to najchętniej wybierane przez rodziców pojazdy dla dzieci. Oczywiście na rynku znajdziemy również opcje dla bliźniaków.

Najważniejszą zaletą rowerków trójkołowych jest ich stabilność. Nawet małe dziecko bez większych problemów utrzyma na nich równowagę. Oczywiście przy zakupie powinniśmy zawsze brać uwagę rozwój malucha i to czy jest gotowy na samodzielne przemieszczanie się. Tutaj największym argumentem nie będzie wiek ani wzrost ale aktywność i sprawność dziecka. Rowerki trójkołowe pozwalają bowiem na kierowanie pojazdem dokładnie tam, gdzie się chce, a poza tym nic nie ogranicza pola widzenia. Dlatego właśnie są atrakcją samą w sobie. Rowerki trójkołowe to doskonały pojazd przejściowy do tych wymagających większej sprawności i lepszej koordynacji ruchowej. Dodatkowo to idealny pretekst, by zachęcić dziecko do aktywności na świeżym powietrzu.