czwartek, Czerwiec 21, 2018

Co kupić dziecku by się nie nudziło?

0

Kupienie zabawki dla dziecka może wydawać się proste – nic bardziej mylnego. Najlepiej z błędu wyprowadza chwila po przekroczeniu progu sklepu z zabawkami lub kilka minut na internetowych aukcjach. Wszystkiego jest za dużo. Pytanie się najmłodszego członka rodziny o zdanie i preferencje nie zawsze jest trafioną strategią. Dlaczego? Ponieważ dzieci myślą oczami, każda następna zabawka będzie wydawała się mu lepsza, większa, fajniejsza, a z drugiej strony zdecydowanie się na jedną jest pominięciem szansy na zabawę tymi niewybranymi. Wybranie zabawki to poważna decyzja.

Nie tylko do zabawy

Idealne zabawki to zabawki interaktywne, które robią więcej – angażują efekty audio oraz świetlne pozwalając na wielopoziomową zabawę. Dobrym tego przykładem są komplety LEGO, które umożliwiają pierwsze kontakty z robotyką. Lego od dawna udostępnia dla dzieci zabawki edukacyjne, którymi można sterować oraz robić znacznie więcej niż tradycyjnymi, statycznymi wariantami. Zabawki interaktywne, które buduje się „samemu” (przy pomocy rodzica) to hit. Tego typu zabawki pozwalają na zacieśnianie więzi rodzicielskich oraz dają frajdę nie tylko dziecku. Z pewnością sami pamiętamy z czasów młodości, gdy z utęsknieniem wzdychaliśmy do rodziców by kupili nam zestaw LEGO Technic – nie każdy miał możliwość zabawy tą elitarną (jak na tamte czasy) zabawką. Obecnie jest inaczej. Zabawki interaktywne zbliżają pokolenia – bawić może się cała rodzina.

Na zwracać uwagę?

Na atesty. Zabawki interaktywne to kategoria produktów, która z roku na rok robi się coraz bardziej obszerna. W efekcie wiele zabawek dostępnych w sieci oraz sklepach stacjonarnych, chociaż nosi miano interaktywnej nie jest warte żądanej ceny. Atesty bezpieczeństwa są konieczne. Wszystko zależy od tego dla jak małego czy dużego dziecka zabawka jest kupowana. Jednak zawsze lepiej dmuchać na przysłowiowe zimne. Zabawki interaktywne posiadają małe części oraz komponenty, które są w stanie szybko się popsuć. Jeśli zabawka kupowana jest dla np. dwulatka to musi wykazać się również dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, w takim wypadku kupno zestawów np. Lego nie jest zalecane (za dużo ruchomych i małych części). Jednak im dziecko większe tym sfera zabawek interaktywnych staje się szersza. Szukając czegoś ciekawego warto zacząć od produktów, które oferuje LEGO i sprawdzać co znajduje się na około. Z pewnością zawęzi to pole poszukiwań i skróci czas biegania w panice po sklepie lub przeglądania aukcji. Pamiętajmy zabawki mają nie tylko bawić, ale również rozwijać, a zabawki interaktywne nadadzą się do tego najlepiej.

Najlepsze rowerki trójkołowe dla malucha

0

Niezależnie od tego, czy mamy bardzo aktywne dziecko, czy też nasz maluch jest oazą spokoju, to każda pociecha z ochotą siada na rower, by przemierzać świat. Pomiędzy popularnym modelem biegowym a tym już całkiem podobnym do dorosłego znajduje się niezwykle bezpieczny pojazd trójkołowy. Wybór najlepszego ma niebagatelny wpływ na zdrowie dziecka, a kluczem jest dobranie do wieku, wzrostu i poziomu rozwoju psychomotorycznego.

Jaki rowerek?

Rowerki trójkołowe pozwalają dziecku w miarę samodzielnie poznawać świat. Dostosowane pojazdy są doskonałym rozwiązaniem dokładnie wtedy, kiedy pociecha nie chce już siedzieć wózku. Dlatego tak ważne jest, by idealnie dobrać rowerki trójkołowe do potrzeb konkretnego dziecka, wtedy jest szansa, że nie zrazi się ono do sportu i będzie stale rozwijać umiejętności.

W sklepach znajdziemy cały asortyment rowerków trójkołowych, które różnią się rozmiarami, materiałami oraz oczywiście wyglądem. Popularne są te z korbami umieszczonymi na przednim kole oraz o układzie klasycznym z napędem łańcuchowym. Te elementy w znaczący sposób wpływają na styl jazdy oraz pozycję dziecka i siłę, jaką musi ono włożyć w uruchomienie pojazdu.

Różne rozwiązania

Rowerki trójkołowe są tak modne, że na rynku znajdziemy cały szereg produktów, które łączą różne funkcje. Popularne rozbudowane pojazdy są połączeniem trójkołowca z wózkiem spacerowym, a uchwyt do pchania i daszek oraz odpowiednie zabezpieczenia sprawiają, że przejażdżka taką maszyną już dla dziesięciomiesięcznego dziecka może być fantastyczną przygodą.

Plastikowe rowerki trójkołowe oraz te bardziej wytrzymałe z aluminiową ramą oraz gumowymi kołami to najchętniej wybierane przez rodziców pojazdy dla dzieci. Oczywiście na rynku znajdziemy również opcje dla bliźniaków.

Najważniejszą zaletą rowerków trójkołowych jest ich stabilność. Nawet małe dziecko bez większych problemów utrzyma na nich równowagę. Oczywiście przy zakupie powinniśmy zawsze brać uwagę rozwój malucha i to czy jest gotowy na samodzielne przemieszczanie się. Tutaj największym argumentem nie będzie wiek ani wzrost ale aktywność i sprawność dziecka. Rowerki trójkołowe pozwalają bowiem na kierowanie pojazdem dokładnie tam, gdzie się chce, a poza tym nic nie ogranicza pola widzenia. Dlatego właśnie są atrakcją samą w sobie. Rowerki trójkołowe to doskonały pojazd przejściowy do tych wymagających większej sprawności i lepszej koordynacji ruchowej. Dodatkowo to idealny pretekst, by zachęcić dziecko do aktywności na świeżym powietrzu.

Kodowanie i programowanie od najmłodszych lat w szkole i przedszkolu

0

Dzisiejszą cywilizację definiuje umiejętność korzystania z zasobów internetu. Bogactwo cyfrowego świata stwarza wiele możliwości, coraz szerzej docenianych w różnych środowiskach. Naturalną konsekwencją rosnącego zainteresowania jest stale wzmagające się zapotrzebowanie na ludzi posiadających określone predyspozycje: kreatywnych, zdolnych do pracy zespołowej, myślących krytycznie. Postępująca cyfryzacja jest wizją jutra, dlatego już dziś powinniśmy przygotowywać do niej nasze pociechy.

Wiele osób uważa, że programowanie dla dzieci jest zbyt trudne. Fakty jednak temu przeczą: dzieci bardzo sprawnie odnajdują się z wirtualnej rzeczywistości, niekiedy wręcz tłumacząc dorosłym, jak się po niej poruszać. Dziecięca łatwość w przyswajaniu nowych technologii bywa często krytykowana. Niesłusznie! Można ją skutecznie wykorzystać, wzbogacając edukację dzieci o stworzony w oparciu o podstawę programową informatyczny kurs. Programowanie dla dzieci jest przede wszystkim frajdą, ale z edukacyjnego punktu widzenia rozwija wiele pożądanych umiejętności, przygotowując do wydajnego funkcjonowania w skomputeryzowanym świecie.

Czy to oznacza, że od teraz dzieci zarówno w szkole, jak i w przedszkolu będą przyklejone do monitorów? Nic bardziej mylnego! Materiały do nauki programowania, zwłaszcza te dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym, to przede wszystkim gry planszowe, specjalne klocki lub interaktywne maty – wszystkie starannie przemyślane i zaplanowane w taki sposób, żeby zabawa nimi rozbudzała myślenie twórcze, analityczne oraz logiczne, a także zmuszała do kreatywnego rozwiązywania problemów. Jednocześnie wiele materiałów, zwłaszcza tych dedykowanych dla najmłodszych dzieci, sprzyja rozwijaniu kompetencji społecznych, a także zazębia się z edukacją językową, matematyczną, artystyczną… a nawet uwzględnia rozwój motoryczny poprzez ciekawe propozycje zabaw ruchowych. Oczywiście, dla starszych dzieci istnieje także bogata oferta gier i aplikacji o charakterze edukacyjnym.

Można zapytać: po co to wszystko? Czy dotychczas stosowane metody, zabawy i pomoce dydaktyczne są niewystarczające? W stale zmieniającym się świecie potrzeba także szeregu zmian w myśleniu o edukacji naszych pociech. Kodowanie i programowanie stają się coraz ważniejsze dla funkcjonowania współczesnych społeczeństw, dlatego podwaliny pod tego rodzaju umiejętności warto kłaść znacznie wcześniej, aby zapewnić dziecku jak najlepszy start w chaotyczną przyszłość. Ale nie tylko wykształcenie się liczy: równie istotne jest wyposażenie dziecka w zestaw kompetencji, które najskuteczniej rozwijać z zastosowaniem pomocy integrujących wiedzę oraz umiejętności z wielu dziedzin. Właśnie takie warunki rozwojowe zapewniają materiały do nauki programowania, które można znaleźć na stronie mojebambino.pl – a przy okazji gwarantują… świetną zabawę!

Szykujemy gniazdo dla niemowlęcia! – Akcja “RODZIC”

0

Czy kołysanie małego dziecka pomaga mu zasnąć? Czy dziecko nie powinno spać najdłużej w nocy? Moje dziecko śpi stanowczo za mało!

No tak, to są najczęstsze dylematy świeżo upieczonych rodziców, setki przeczytanych stron w poradnikach, włączona funkcja replay na YouTubie z filmikami o macierzyństwie, mimo to, gdy na świat przychodzi wyczekana kruszyna, nagle zapominamy o wszystkim czego do tej pory się nauczyliśmy.

Na problemy z cerą tłustą i trądzikową… Iwostin

0

Najbardziej odpowiednimi kosmetykami na problemy z cerą tłustą i trądzikową są dermokosmetyki. Zawierają one substancje lecznicze, aktywne biologicznie składniki.

Sposoby na kaszel

0

Kaszel może być bardzo męczącą przypadłością, szczególnie wtedy, gdy z jego powodu cierpi małe dziecko. Warto jednak pamiętać, że ten objaw należy do jednego z podstawowych elementów obrony chorego organizmu. Najczęściej wyróżnia się dwa rodzaje kaszlu, a są to: kaszel mokry oraz kaszel suchy. Na rynku aptecznym można nabyć leki na kaszel mokry, jak i suchy, ale również farmaceutyki, których zadaniem jest poradzenie sobie z każdym z tych typów kaszlu. Niezależnie od tego, jaki kaszel nas męczy, warto sięgnąć po odpowiednio dostosowany syrop na kaszel, by jak najszybciej go zlikwidować.

Komiksy dla dzieci wciąż w modzie

0

Wiele osób po raz pierwszy styka się z komiksem w swoim dzieciństwie, kiedy objętość tradycyjnej książki może nieco przerażać, natomiast obrazki wręcz zachęcają do lektury. Niektórym fascynacja komiksem nie przechodzi i nawet jako dorośli chętnie sięgają po te specyficzne historyjki obrazkowe. Można wręcz mówić o swoistej modzie na komiks i to praktycznie na całym świecie.

Czy komiks jest wart uwagi?

Jeszcze jakiś czas temu przeważały głosy, że komiks jest ubogim krewnym książek i formą niezbyt dojrzałą literacko, a już na pewno bez większej wartości. W ostatnim czasie dużo się w tej kwestii zmieniło i coraz większa grupa osób docenia walory komiksu. Raczej rzadko słychać glosy, iż obrazki zastępują ludzką wyobraźnię, a tekst w ogóle nie ma żadnych walorów merytorycznych i jest jedynie formą niezbyt wysublimowanej rozrywki dla mas. Warto sobie uświadomić, że współczesny komiks jest bardzo niejednolity gatunkowo, często miesza różne formy i style, a tym samym wnosi sporą jakość literacką. W końcu to nie przypadek, że po komiks coraz częściej sięgają twórcy filmowi i adaptują historie obrazkowe na ciekawe ekranizacje pełnometrażowe.

Zróżnicowane tematy komiksów dla dorosłych

Bardzo dużą popularnością cieszą komiksy dla dorosłych, a księgarnia wysyłkowa może się pochwalić niezwykle bogatym zbiorem historii obrazkowych o różnym zabarwieniu. Warto sobie uświadomić, że komiks to nie tylko superbohaterowie z serii Marvell i DC Comics, którzy już na stałe wpisali się w krajobraz współczesnej popkultury, ale godne zainteresowania są też inne serie, jak Thorgal Grzegorza Rosińskiego i Jeana van Hamme’a. Wyjątkową popularnością, szczególnie wśród ludzi młodych, cieszy się manga japońska, która ma swoje odzwierciedlenie w seriach anime. Na ich punkcie zwariowali Japończycy, ale również w naszym kraju są ludzie, których ta forma niezwykle fascynuje. Interesujące są też niektóre komiksy kryminalne, fantasy i historyczne, którym nie można odmówić nawet walorów edukacyjnych. Co ważne, pojawiają się nawet komiksy w wersji książkowej jako skończone powieści graficzne. To już z pewnością wyższy poziom sztuki, za który przyjdzie zapłacić całkiem sporą cenę. Jednak wysoka jakość druku i okładki, a także sama zawartość szybko rekompensują wydane pieniądze.

O tym, jak wiele zmieniło się w podejściu do komiksów może też świadczyć fakt, że Muzeum Postania Warszawskiego organizuje cyklicznie konkurs, więc powstają komiksy o tematyce wojennej. To nie wszystko. Już od kilku lat sale kinowe pękają w szwach na premierach filmów powstających na podstawie komiksów. Kolejne odsłony Thora czy Iron Mana biją rekordy popularności, co również świadczy o tym, że komiks przestał być uważany za gorszy gatunek literatury. Jest to obecnie nie tylko wyjątkowo wciągająca fabuła, klimatyczne historie i fantastyczna akcja, ale niejednokrotnie istotny będzie przekaz, nawiązanie do określonych wydarzeń i swoisty dialog z największymi problemami współczesnego człowieka, a wiec samotności, tożsamości seksualnej czy totalitaryzmu.

Ochraniacze sportowe dla dzieci – czyli aktywnie i bezpiecznie

0

Dzieci uwielbiają ruch, jeżeli tylko je do tego zachęcimy, damy im możliwości, narzędzia, to one bardzo szybko łapią przysłowiowego bakcyla i potrafią całymi dniami jeździć na rowerze, lub ścigać z kolegami na hulajnodze. Sport jest dla dzieci bardzo ważny, szczególnie w okresie wzrostu, kiedy szkielet mięśniowy się rozbudowuje, dziecko rośnie i potrzebuje wzmacniać swoją tężyznę fizyczną. Aby umożliwić swojej latorośli aktywne spędzanie czasu, a sobie zapewnić spokój, ważne jest, aby zaopatrzyć dziecko w odpowiednie akcesoria zapewniające bezpieczeństwo.

Ochrona przede wszystkim

Jazda na rowerze, hulajnodze czy deskorolce poza tym że jest świetną zabawą, to również jest dość kolizyjna i naraża na różnego rodzaju urazy. O ile większość zn ich nie jest groźna, bo siniak czy małe zadrapanie to nie powód do rozpaczy, o tyle jest też ryzyko poważniejszych urazów, podczas wywrotki na rowerze czy skomplikowanych manewrów na deskorolce, a to może już przysporzyć sporo bólu i nerwów. Aby dziecko mogło spokojnie oddawać się wesołej i aktywnej rozrywce, powinno zawsze zakładać ochraniacze sportowe dla dzieci, które uchronią dłonie, łokcie czy kolana, przed nieprzyjemnymi efektami upadków na twardej nawierzchni. Obowiązkowym już wyposażeniem każdego małego rowerzysty jest kask ochronny, który dzieci powinny zakładać nie tylko na rower, ale również podczas jazdy na hulajnodze, czy deskorolce. Głowa dziecka musi być dobrze chroniona, dlatego zakładanie kasku jest wręcz obowiązkowe.

Jakie ochraniacze wybrać?

Co prawda ochraniacze nie zapewnią dziecku 100-procentowego bezpieczeństwa, jednak w większości przypadków są w stanie skutecznie zniwelować skutki upadku. Ochraniacze na nadgarstki, zabezpieczą je przed skręceniem podczas upadku w przód, na ręce, ponadto zabezpieczą dłonie przed obtarciami. Ochraniacze na łokcie, zapewnią należytą ochronę przed bolesnym uderzeniem, natomiast ochraniacze na kolana, sprawdzą się idealnie podczas nauki jazdy na rowerze, czy hulajnodze i zapewnią kolanom asekuracje, podczas niefortunnych upadków. Nauka każdy na różnego rodzaju pojazdach zawsze niesie ze sobą ryzyko kontuzji czy uraz, jeżeli w odpowiedni sposób zabezpieczymy nasze dziecko, jest szansa że te urazy nie będą poważne i nie zniechęcą dziecka do dalszych prób

Gdzie kupić ochraniacze sportowe dla dziecka?

Ochraniacze sportowe dla dzieci można zakupić w każdym sklepie sportowym czy rowerowym, ale bardzo dobrym rozwiązaniem są zakupy online, które dają znacznie więcej możliwości. Na stronie www.empik.com można znaleźć bardzo bogatą ofertę ochraniaczy sportowych dla dzieci. Firma Spokey oferuje zestaw ochraniaczy Sanitel, w skład którego wchodzą ochraniacze na nadgarstki, ochraniacze na łokcie, oraz na kolana. Idealnie sprawdzą się one podczas jazdy na rolkach, rowerze, wrotkach, hulajnodze czy deskorolce.

Ochraniacze oraz kask dla dziecka to podstawa, jeżeli chcemy, aby efektywnie i bezpiecznie wkroczyło ono w świat sportu. Poważne obrażanie, spowodowane upadkiem nie dość że mogą łatwo zrazić dziecko do aktywności fizycznej, to jeszcze na długi czas, mogą wykluczyć je z niej. Dlatego właśnie należy pamiętać, aby dziecko nosiło ochraniacze zawsze, kiedy rozpoczyna aktywność, bez względu na to, jak długo ona trwa, oraz gdzie się odbywa.

Jak upamiętnić ważne chwile z życia – pamiątka Chrztu

0

W życiu każdego człowieka jest wiele takich momentów, które aż proszą się o uwiecznienie. Należą do nich przede wszystkim te, budzące wyjątkowe uczucia oraz mające charakter unikatowy. Przykładem takich wydarzeń jest Chrzest Święty. Z jego okazji zjeżdża się zazwyczaj przeważająca część rodziny. W związku z tym jest to wydarzenie nie tylko o istotnym znaczeniu religijnym, ale też jedna z niewielu okazji do spotkań i rozmów w szerokim gronie najbliższych i krewnych. Chrzest Święty to też wiele przygotowań oraz wyjątkowy nastrój towarzyszący zarówno im, jak i samemu wydarzeniu. Jedynym sposobem, aby go uwiecznić są zdjęcia.

Jak upamiętnić Chrzest

Zdjęcia z Chrztu, poza tym, że przypominają rodzinie o miłym wydarzeniu, są też jedynym sposobem, aby zapoznać dziecko z pewnym aspektem jego przeszłości. Fotografie z tego wydarzenia to obowiązkowa ozdoba regału ze zdjęciami, szczególnie ceniona przez babcie i dziadków. Przy odrobinie pomysłowości i wyobraźni można z ich użyciem stworzyć niecodzienną pamiątkę w postaci fotoksiążki. Z empikfoto.pl taka książka nabierze unikatowego charakteru tak, jak unikatowe jest życie każdego człowieka. Książka z fotografiami może zawierać w sobie zestaw zdjęć z Chrztu i towarzyszących mu przygotowań oraz uroczystości, ozdobionych subtelnymi ramkami, dopełniających historię obrazkami i ozdobnymi ornamentami. Dodatkowo, niezwykłą wartość można jej nadać poprzez umieszczenie wewnątrz szczerych życzeń i sentencji.

Fotoksiążka jako pamiątka Chrztu jest wartym uwagi następcą albumów ze zdjęciami czy ksiąg pamiątkowych. Aby całkowicie wykorzystać jej potencjał, warto zapoznać się z możliwościami oferowanymi przez producentów. Poza gotowym szablonem, w przypadku na przykład usług empikfoto.pl skorzystać można z samodzielnie zaprojektowanego szablonu, z którym zdjęcia będą tworzyć spójną całość, opowiadającą historię jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu.

Projektowanie fotoksiążki z Chrztu Świętego

Podczas planowania upominku z Chrztu warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, od których zależy to, czy książka będzie w przyszłości spełniała swoją rolę, a więc budziła przyjemne wspomnienia. Najważniejszym aspektem jest oczywiście dobór fotografii. Jeśli dysponujemy w rodzinie osobą z zamiłowaniem fotograficznym, nie musimy martwić się o brak materiału dokumentującego. W innym przypadku dobrze jest wynająć na tę okazję fotografa, który zatroszczy się o to, by odpowiednio uchwycić wydarzenia towarzyszące temu świętu. Z kolei na etapie wyboru fotografii do książki, warto kierować się jakimś z góry założonym schematem, tak, aby ostatecznie ułożone zdjęcia tworzyły spójną całość, opowiadającą pewną historię.

Zdjęcia to jednak nie wszystko. Warto przemyśleć kwestię kolorystyki albumu, gdyż inna pasować będzie do dziewczynki, a inna do chłopca. Poza tym dobrze uwzględnić rodzaj papieru (błyszczący czy matowy, gruby i sztywny, czy miękki). Wraz z doborem kolorystyki warto także zwrócić uwagę na możliwość dodania do wnętrza elementów ozdobnych, takich jak ramki wokół zdjęć czy spajające je grafiki pędów bluszczu lub inne.

Przy projektowaniu fotoksiążki nie sposób zapomnieć o jej okładce, która przede wszystkim powinna charakterem i kolorystyką odpowiadać zawartości. Chrzest Święty to uroczyste wydarzenie pełne skromności i delikatności. Taka właśnie fotoksiążka najlepiej odda związane z nim wspomnienia oraz ich charakter.

Kocyki Colorstories – z myślą o maluszkach

0

Kocyk to bardzo ważna rzecz dla naszego maluszka. Wystarczy przecież zapytać naszych mam albo sięgnąć pamięcią do dzieciństwa – czy nie mieliśmy swojej ulubionej kołderki albo kocyka, który musiał z nami spać, nawet gdy byliśmy starsi? Oczywiście, że tak!

Kocyku – kim i czym jesteś?

Jaką rolę pełni taki kocyk dla dziecka? Otóż na pewno stanowi on przykrycie – to rzecz dość oczywista. Jednak oprócz tego kocyki zapewniają maluszkom poczucie bezpieczeństwa – taki kocyk nieraz zastępuje maskotkę. Warto zatem zainwestować w rzeczywiście dobry kocyk…

Colorstories – marka, która rozumie dzieci

Warto szczególnie przyjrzeć się ofercie firmy Colorstories, a w szczególności na kocyki Colorstories. Marka ta bowiem doskonale tworzy produkty dla dzieci – z pasją i dokładnie. Czym zatem szczególnym wyróżniają się kocyki Colorstories?

Kocyk Colorstories – ciepły i miekki

Otóż oczywiście Colostories kocyki są odpowiednio przebadane pod kątem tego, czy nie powodują żadnych alergii. Ponadto kocyki Colorstories wyprodukowane są z wysokiej jakości materiałów, włączając w to włókna bambusowe. Co więcej są one utrzymane w przyjemnych pastelowych kolorach, które nie drażnią dziecka i pozwalają mu na spokojny sen.

Wyjątkowe Colorstoies kocyki

Pośród oferty zwracają uwagę przede wszystkim dwa produkt. Jest to kocyk tkany Colorstories wykonany z bambusa – lekki, przewiewny i wytrzymały oraz ocieplany polarem śliczny kocyk, idealnie nadający się dla maluszka na chłodne dni.

Colorstories to marka, w którą warto zainwestować!