Kupienie zabawki dla dziecka może wydawać się proste – nic bardziej mylnego. Najlepiej z błędu wyprowadza chwila po przekroczeniu progu sklepu z zabawkami lub kilka minut na internetowych aukcjach. Wszystkiego jest za dużo. Pytanie się najmłodszego członka rodziny o zdanie i preferencje nie zawsze jest trafioną strategią. Dlaczego? Ponieważ dzieci myślą oczami, każda następna zabawka będzie wydawała się mu lepsza, większa, fajniejsza, a z drugiej strony zdecydowanie się na jedną jest pominięciem szansy na zabawę tymi niewybranymi. Wybranie zabawki to poważna decyzja.

Nie tylko do zabawy

Idealne zabawki to zabawki interaktywne, które robią więcej – angażują efekty audio oraz świetlne pozwalając na wielopoziomową zabawę. Dobrym tego przykładem są komplety LEGO, które umożliwiają pierwsze kontakty z robotyką. Lego od dawna udostępnia dla dzieci zabawki edukacyjne, którymi można sterować oraz robić znacznie więcej niż tradycyjnymi, statycznymi wariantami. Zabawki interaktywne, które buduje się „samemu” (przy pomocy rodzica) to hit. Tego typu zabawki pozwalają na zacieśnianie więzi rodzicielskich oraz dają frajdę nie tylko dziecku. Z pewnością sami pamiętamy z czasów młodości, gdy z utęsknieniem wzdychaliśmy do rodziców by kupili nam zestaw LEGO Technic – nie każdy miał możliwość zabawy tą elitarną (jak na tamte czasy) zabawką. Obecnie jest inaczej. Zabawki interaktywne zbliżają pokolenia – bawić może się cała rodzina.

Na zwracać uwagę?

Na atesty. Zabawki interaktywne to kategoria produktów, która z roku na rok robi się coraz bardziej obszerna. W efekcie wiele zabawek dostępnych w sieci oraz sklepach stacjonarnych, chociaż nosi miano interaktywnej nie jest warte żądanej ceny. Atesty bezpieczeństwa są konieczne. Wszystko zależy od tego dla jak małego czy dużego dziecka zabawka jest kupowana. Jednak zawsze lepiej dmuchać na przysłowiowe zimne. Zabawki interaktywne posiadają małe części oraz komponenty, które są w stanie szybko się popsuć. Jeśli zabawka kupowana jest dla np. dwulatka to musi wykazać się również dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, w takim wypadku kupno zestawów np. Lego nie jest zalecane (za dużo ruchomych i małych części). Jednak im dziecko większe tym sfera zabawek interaktywnych staje się szersza. Szukając czegoś ciekawego warto zacząć od produktów, które oferuje LEGO i sprawdzać co znajduje się na około. Z pewnością zawęzi to pole poszukiwań i skróci czas biegania w panice po sklepie lub przeglądania aukcji. Pamiętajmy zabawki mają nie tylko bawić, ale również rozwijać, a zabawki interaktywne nadadzą się do tego najlepiej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ