Certyfikat SSL dla strony WWW – gdzie najlepiej kupić?

0
1322

Certyfikat SSL w ostatnich latach (głównie dzięki działaniom Google) stał się integralną częścią każdej profesjonalnej strony WWW. W lutym 2018 roku ruch na stronach HTTPS stanowił jedynie 38,4% całego ruchu sieciowego. Obecnie wśród 100 tysięcy najpopularniejszych stron, około 21% nie jest zabezpieczonych certyfikatem SSL, a liczba ta stale się zmniejsza.

Żeby nasza strona internetowa była „poważnie traktowana” zarówno przez użytkowników, jak i roboty sieciowe praktycznie niezbędnym jest wyposażenie jej w certyfikat SSL. W sieci znaleźć możemy zarówno darmowe, jak i płatne rozwiązania w tej kwestii. Te pierwsze jednak są w widocznym stopniu ograniczone (wymagają na przykład regularnego odnawiania), a w przypadku drugich ktoś nie znający się na rynku może łatwo przepłacić.

Pytanie brzmi więc gdzie kupić tani certyfikat SSL dla strony www? W sieci znajdziemy sporo firm oferujących sprzedaż tego typu zabezpieczeń dla witryn internetowych. Wśród nich wymienić można chociażby Kru. Certyfikat SSL w kru.pl dla pojedynczej domeny zamówić można już w kwocie 29 złotych netto za rok.

Tanie certyfikaty SSL nie są jednak rozwiązaniem dla każdego. Witryny posiadające sporą liczbę subdomen wymagają bowiem zastosowania droższego certyfikatu SSL Wildcard – ten certyfikat SSL w kru.pl kosztuje 599 złotych netto za rok.

Kolejnym z „braków” jakimi cechują się tanie certyfikaty SSL jest ochrona jednej domeny. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem dla osób korzystających z większej liczby adresów będzie wybór multi-domain SSL.

Pamiętajmy, że oprócz gwarantowanego bezpieczeństwa na stronie, certyfikat SSL to także lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach, a także większa wiarygodność strony w sieci. Nie warto więc oszczędzać i wybierać mało pewnych rozwiązań, a także korzystać z darmowych certyfikatów dla profesjonalnych stron firmowych. Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić tani certyfikat SSL dla strony www weź pod uwagę, aby był ona także pewny (o czym świadczy chociażby gwarancja) i nie generował problemów.

Źródło: https://www.kru.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ