Dzieci uwielbiają ruch, jeżeli tylko je do tego zachęcimy, damy im możliwości, narzędzia, to one bardzo szybko łapią przysłowiowego bakcyla i potrafią całymi dniami jeździć na rowerze, lub ścigać z kolegami na hulajnodze. Sport jest dla dzieci bardzo ważny, szczególnie w okresie wzrostu, kiedy szkielet mięśniowy się rozbudowuje, dziecko rośnie i potrzebuje wzmacniać swoją tężyznę fizyczną. Aby umożliwić swojej latorośli aktywne spędzanie czasu, a sobie zapewnić spokój, ważne jest, aby zaopatrzyć dziecko w odpowiednie akcesoria zapewniające bezpieczeństwo.

Ochrona przede wszystkim

Jazda na rowerze, hulajnodze czy deskorolce poza tym że jest świetną zabawą, to również jest dość kolizyjna i naraża na różnego rodzaju urazy. O ile większość zn ich nie jest groźna, bo siniak czy małe zadrapanie to nie powód do rozpaczy, o tyle jest też ryzyko poważniejszych urazów, podczas wywrotki na rowerze czy skomplikowanych manewrów na deskorolce, a to może już przysporzyć sporo bólu i nerwów. Aby dziecko mogło spokojnie oddawać się wesołej i aktywnej rozrywce, powinno zawsze zakładać ochraniacze sportowe dla dzieci, które uchronią dłonie, łokcie czy kolana, przed nieprzyjemnymi efektami upadków na twardej nawierzchni. Obowiązkowym już wyposażeniem każdego małego rowerzysty jest kask ochronny, który dzieci powinny zakładać nie tylko na rower, ale również podczas jazdy na hulajnodze, czy deskorolce. Głowa dziecka musi być dobrze chroniona, dlatego zakładanie kasku jest wręcz obowiązkowe.

Jakie ochraniacze wybrać?

Co prawda ochraniacze nie zapewnią dziecku 100-procentowego bezpieczeństwa, jednak w większości przypadków są w stanie skutecznie zniwelować skutki upadku. Ochraniacze na nadgarstki, zabezpieczą je przed skręceniem podczas upadku w przód, na ręce, ponadto zabezpieczą dłonie przed obtarciami. Ochraniacze na łokcie, zapewnią należytą ochronę przed bolesnym uderzeniem, natomiast ochraniacze na kolana, sprawdzą się idealnie podczas nauki jazdy na rowerze, czy hulajnodze i zapewnią kolanom asekuracje, podczas niefortunnych upadków. Nauka każdy na różnego rodzaju pojazdach zawsze niesie ze sobą ryzyko kontuzji czy uraz, jeżeli w odpowiedni sposób zabezpieczymy nasze dziecko, jest szansa że te urazy nie będą poważne i nie zniechęcą dziecka do dalszych prób

Gdzie kupić ochraniacze sportowe dla dziecka?

Ochraniacze sportowe dla dzieci można zakupić w każdym sklepie sportowym czy rowerowym, ale bardzo dobrym rozwiązaniem są zakupy online, które dają znacznie więcej możliwości. Na stronie www.empik.com można znaleźć bardzo bogatą ofertę ochraniaczy sportowych dla dzieci. Firma Spokey oferuje zestaw ochraniaczy Sanitel, w skład którego wchodzą ochraniacze na nadgarstki, ochraniacze na łokcie, oraz na kolana. Idealnie sprawdzą się one podczas jazdy na rolkach, rowerze, wrotkach, hulajnodze czy deskorolce.

Ochraniacze oraz kask dla dziecka to podstawa, jeżeli chcemy, aby efektywnie i bezpiecznie wkroczyło ono w świat sportu. Poważne obrażanie, spowodowane upadkiem nie dość że mogą łatwo zrazić dziecko do aktywności fizycznej, to jeszcze na długi czas, mogą wykluczyć je z niej. Dlatego właśnie należy pamiętać, aby dziecko nosiło ochraniacze zawsze, kiedy rozpoczyna aktywność, bez względu na to, jak długo ona trwa, oraz gdzie się odbywa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ