W życiu każdego człowieka jest wiele takich momentów, które aż proszą się o uwiecznienie. Należą do nich przede wszystkim te, budzące wyjątkowe uczucia oraz mające charakter unikatowy. Przykładem takich wydarzeń jest Chrzest Święty. Z jego okazji zjeżdża się zazwyczaj przeważająca część rodziny. W związku z tym jest to wydarzenie nie tylko o istotnym znaczeniu religijnym, ale też jedna z niewielu okazji do spotkań i rozmów w szerokim gronie najbliższych i krewnych. Chrzest Święty to też wiele przygotowań oraz wyjątkowy nastrój towarzyszący zarówno im, jak i samemu wydarzeniu. Jedynym sposobem, aby go uwiecznić są zdjęcia.

Jak upamiętnić Chrzest

Zdjęcia z Chrztu, poza tym, że przypominają rodzinie o miłym wydarzeniu, są też jedynym sposobem, aby zapoznać dziecko z pewnym aspektem jego przeszłości. Fotografie z tego wydarzenia to obowiązkowa ozdoba regału ze zdjęciami, szczególnie ceniona przez babcie i dziadków. Przy odrobinie pomysłowości i wyobraźni można z ich użyciem stworzyć niecodzienną pamiątkę w postaci fotoksiążki. Z empikfoto.pl taka książka nabierze unikatowego charakteru tak, jak unikatowe jest życie każdego człowieka. Książka z fotografiami może zawierać w sobie zestaw zdjęć z Chrztu i towarzyszących mu przygotowań oraz uroczystości, ozdobionych subtelnymi ramkami, dopełniających historię obrazkami i ozdobnymi ornamentami. Dodatkowo, niezwykłą wartość można jej nadać poprzez umieszczenie wewnątrz szczerych życzeń i sentencji.

Fotoksiążka jako pamiątka Chrztu jest wartym uwagi następcą albumów ze zdjęciami czy ksiąg pamiątkowych. Aby całkowicie wykorzystać jej potencjał, warto zapoznać się z możliwościami oferowanymi przez producentów. Poza gotowym szablonem, w przypadku na przykład usług empikfoto.pl skorzystać można z samodzielnie zaprojektowanego szablonu, z którym zdjęcia będą tworzyć spójną całość, opowiadającą historię jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu.

Projektowanie fotoksiążki z Chrztu Świętego

Podczas planowania upominku z Chrztu warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, od których zależy to, czy książka będzie w przyszłości spełniała swoją rolę, a więc budziła przyjemne wspomnienia. Najważniejszym aspektem jest oczywiście dobór fotografii. Jeśli dysponujemy w rodzinie osobą z zamiłowaniem fotograficznym, nie musimy martwić się o brak materiału dokumentującego. W innym przypadku dobrze jest wynająć na tę okazję fotografa, który zatroszczy się o to, by odpowiednio uchwycić wydarzenia towarzyszące temu świętu. Z kolei na etapie wyboru fotografii do książki, warto kierować się jakimś z góry założonym schematem, tak, aby ostatecznie ułożone zdjęcia tworzyły spójną całość, opowiadającą pewną historię.

Zdjęcia to jednak nie wszystko. Warto przemyśleć kwestię kolorystyki albumu, gdyż inna pasować będzie do dziewczynki, a inna do chłopca. Poza tym dobrze uwzględnić rodzaj papieru (błyszczący czy matowy, gruby i sztywny, czy miękki). Wraz z doborem kolorystyki warto także zwrócić uwagę na możliwość dodania do wnętrza elementów ozdobnych, takich jak ramki wokół zdjęć czy spajające je grafiki pędów bluszczu lub inne.

Przy projektowaniu fotoksiążki nie sposób zapomnieć o jej okładce, która przede wszystkim powinna charakterem i kolorystyką odpowiadać zawartości. Chrzest Święty to uroczyste wydarzenie pełne skromności i delikatności. Taka właśnie fotoksiążka najlepiej odda związane z nim wspomnienia oraz ich charakter.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ