Okres niemowlęcy, który zaczyna się w drugim, a kończy w dwunastym miesiącu życia człowieka, jest czasem jego intensywnego rozwoju. Jest to też czas, szczególnie pierwsze miesiące, gdy dziecko większą część dnia spędza w swoim łóżeczku. Dlatego też wyposażenie łóżeczka powinno być zawsze optymalnie dobrane. I dotyczy to również pościeli.

Pościel do łóżeczka dziecięcego powinna spełniać najwyższe standardy. A pierwszy z nich dotyczy materiału, z jakiego jest wykonana. Przede wszystkim powinien być to materiał hipoalergiczny. Pozwoli on uniknąć ryzyka rozwoju u dziecka alergii, która z czasem potrafi przerodzić się nawet w przewlekłe choroby układu oddechowego. Takim materiałem są bez wątpienia włókna bambusowe. Znane od wieków ze swoich prozdrowotnych właściwości, sprawiają, że pościel bambusowa jest dla maluszka doskonałym rozwiązaniem.

Dlaczego warto wybrać pościel bambusową?

Kolejnym elementem, który czyni pościel bambusową wyjątkowym, jest dostosowywanie się włókien do panujących warunków. Co to oznacza w praktyce? Że gdy temperatura pomieszczenia jest wysoka, włókna przyjemnie chłodzą. A gdy jest niska – zapewniają uczucie ciepła. Ten wyjątkowy komfort cieplny doceniają rodzice na całym świecie. Bambusowa pościel pomaga im chronić ich pociechy zarówno przed zmarznięciem, jak i przed przegrzaniem.

Jaka jeszcze powinna być pościel dla niemowlaka? Doskonale wykończona i nie poddająca się mechaceniu. Pozwala to zminimalizować ryzyko, że gdy dziecko weźmie pościel do buzi, jakaś jej część przedostanie się do układu pokarmowego. I pościel bambusowa taka właśnie jest. Nawet bardzo intensywne jej użytkowanie i częste pranie, nie powoduje utraty jej właściwości.

Mówiąc o tym, jaka powinna być pościel dla niemowlaka, warto też powiedzieć o jej wymiarach. Ponieważ małe dziecko nie potrafi się przykryć, pościel do łóżeczka dziecięcego powinna być od niego nieco szersza. Dzięki temu nawet podczas kręcenia się, maluch zawsze będzie przykryty.

Komfortowa, lekka i elegancka pościel to ważny element wyposażenia każdego niemowlęcego łóżeczka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ