Jednym z najprzyjemniejszych rodzajów sportów, które są do opanowania przez każdego jest łyżwiarstwo. W dzisiejszych czasach praktycznie w każdym większym mieście znajdziemy lodowisko. Sama nauka jazdy nie jest ciężkim wyzwaniem na początek, ponieważ na lodowiskach są dostępne tak zwane „pingwinki”. Dzięki nim pierwsze dni nauki są przyjemne, a dodatkowo oswajamy się z nową formą aktywności.

Uważa się, że dziecko może rozpocząć naukę jazdy na łyżwach w wieku około 4 lat. Spowodowane jest to koniecznością utrzymania równowagi na lodzie. Młodsze dzieci mogą mieć z tym problem.

Łyżwy dla dziecka – hokejowe czy figurowe?

Łyżwy figurowe różnią się od hokejowych kształtem buta oraz płozami. Łyżwy figurowe i łyżwy hokejowe służą do zupełnie innego stylu jazdy.

W przypadku łyżew hokejowych płoza jest krótka, bez ząbków oraz jest lekko zaokrąglona. Dzięki tym cechom takie łyżwy umożliwiają szybką jazdę.
Z kolei łyżwy figurowe płoza jest zdecydowanie dłuższa, dzięki czemu łyżwy są stabilne. Dodatkowo płoza wyposażona jest w ząbki, które pozwalają na wykonywanie skoków i figur.

Łyżwy dziecięce

Na co zwrócić uwagę kupując łyżwy dziecięce?

Dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z lodowiskiem, najlepszym wyborem będą klasyczne łyżwy figurowe. To one pozwalają nauczyć się skutecznego hamowania, dodatkowo są regulowane za pomocą sznurówek. Dzięki sznurówką dopasujesz łyżwy do kształtu stopy dziecka.

Jeżeli chodzi o materiał, najlepiej byłoby wybrać łyżwy wykonane ze skóry, choć ze względu na cenę, znacznie bardziej popularne są plastikowe. Od materiału zależy wygoda i bezpieczeństwo
dziecka.

Buty łyżew powinny być dopasowane idealnie do stóp, inaczej mówiąc ‚na styk’. Stopa dziecka musi być w łyżwach stabilna i dobrze się trzymać. Aby ocenić dopasowanie buta, należy zrobić to dopiero po jego związaniu.

Gdy już zakupimy idealne łyżwy dla naszego dziecka, należy je pielęgnować a dokładnie muszą być one regularnie ostrzone. Wystarczy jedno ostrzenie na cały sezon. A jeżeli dziecko rzadko jeździ, to nawet i na dwa.

Nie należy również zapomnieć o zakupie kasku i ochraniaczy dla naszego malucha. To one są podstawą bezpieczeństwa.

Przeczytaj też: Ochraniacze na rolki

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWybór dobrych kosmetyków z aloesem
Następny artykułStylizacje dla dzieci

Kocham dzieci. Uwielbiam się nimi opiekować, bawić, pielęgnować. Dlatego właśnie zostałam przedszkolanką i mam własnego bobasa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ