Wytrzymałość oraz energia to cechy, które są szczególnie wymagane, aby osiągać dobre wyniki w sporcie. W celu osiągnięcia wcześniej założonych efektów niezbędne jest odpowiednie przygotowanie oraz prawidłowe odżywianie. Podczas dużych obciążeń w trakcie zawodów czy treningu zalecane jest stosowanie żelu energetycznego, który jest łatwo przyswajalny przez organizm i dostarcza potrzebnych substancji.

Dla kogo są przeznaczone?

W skrócie można powiedzieć, że dla wszystkich osób, które uprawiają dyscyplinę w której szczególnie ważna jest wytrzymałość. Największe uznanie żele energetyczne zyskały wśród biegaczy długodystansowych oraz kolarzy pokonujących duże odległości. Wynika to z faktu, że ich stosowanie i przechowanie jest niezwykle wygodne. Nie mają zbyt dużej wagi i objętości, więc w trakcie uprawiania sportu nie przeszkadzają. Łatwe jest też ich stosowanie, ponieważ mają półpłynną konsystencję i w szybki sposób przedostają się do organizmu dodając sił. Żele energetyczne są też stosowane przez strongmanów, piłkarzy czy tenisistów. Wszędzie, gdzie podczas długich zawodów potrzebna jest dodatkowa energia znajdą swoje zastosowanie. Należy jednak pamiętać, aby stosować je w odpowiednim czasie oraz odpowiedniej ilości, nie należy przyjmować zbyt dużych dawek. Zaleca się także wypróbowanie działania żelu na własnym organizmie w trakcie treningu, aby mieć pewność jak zachowa się nasze ciało w trakcie zawodów. W celu stosowania żelu energetycznego trzeba mieć opracowany plan na zawody, żeby przyjąć go w odpowiednim czasie, aby jego aplikacja przyniosła pożądane efekty.

Jak wybrać dobry żel?

Celem stosowania żelu jest dostarczenie dużej ilości kalorii dlatego podczas zakupów należy zwrócić na to szczególną uwagę. Oczywiście im wyższa wartość tym lepiej. Warto przetestować żele od kilku producentów i obserwować jak zachowuje się nasze ciało, jak szybko żel zaczyna działać i jak długo utrzymuje się stan pobudzenia. Kolejną sprawą jest łatwość aplikacji, celem producentów jest to, aby ich użycie podczas wysiłku fizycznego było wygodne, dlatego należy wybierać produkty, które mają najłatwiejszy sposób aplikacji. Smak i brak negatywnego wpływu to ważna cecha, którą powinny posiadać żele energetyczne, po przetestowaniu kilku produktów można stwierdzić, który smak jest najlepszy.

Żele są produktami, które z pewnością mogą pomóc w poprawie osiąganych wyników sportowych, na rynku wybór jest bardzo duży, dlatego dobrze jest przetestować kilka produktów, aby wiedzieć, który może pomóc w największym stopniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ