Trening w domu? Zainwestuj w ciężarki do ćwiczeń

0
1284

Świetną wiadomością, dla ludzi, którzy nie znoszą chodzić na siłownię, jest to, że prawie cały trening mogą zrobić sami w domu. Nie będzie im potrzebny cały profesjonalny sprzęt, wystarczą ciężarki do ćwiczeń, mata i ewentualnie rowerek treningowy, który można już zakupić w przystępnych cenach.

Prawda jest taka, że hantlami można zrobić ćwiczenia na prawie wszystkie partie naszego ciała. Jeśli ktoś interesuje się trochę bardziej tematem siłowni oraz ćwiczeniami, będzie wiedział jakie ćwiczenia może wykonać, żeby poprawić swoją budowę ciała. Ciężarki do ćwiczeń, to również dobre rozwiązanie szczególnie dla kobiet, które mają dzieci i niestety nie mogą sobie pozwolić na wypad na siłownię. Wtedy pozostaje im tylko i wyłącznie trening w zaciszu domowym. Trening w domu jest świetnym rozwiązaniem również dla kobiet, które dopiero urodziły dziecko i borykają się z nagromadzonym tłuszczem podczas ciąży. Większość z nich nie lubi swojego ciała i wstydzi się iść na siłownię. Domowa siłownia będzie dla nich najlepszą opcją w tym wypadku.

Osoby początkujące też mogą ćwiczyć

Dla osób początkujących oraz kobiet zaleca się hantle z małym obciążeniem. Najlepiej, jeśli to obciążenie nie będzie przekraczało 15 kilogramów, ponieważ człowiek, który nie jest przyzwyczajony do żadnego ruchu fizycznego, większym obciążeniem, może zrobić sobie krzywdę. Jeśli chodzi o panie, mniejsze obciążenie jest dla nich zalecane z tego względu, żeby poprawić wygląd ich rąk oraz wzmocnić siłę, a nie budować masę mięśniową. Niestety w przypadku kobiet nie wygląda to zbyt estetycznie. Jeśli chodzi o ćwiczenia na dolną partię mięśniową, można sobie pozwolić na większe obciążenie, ponieważ nasze nogi przystosowane są do dźwigania dużego obciążenia. Ćwiczenia na nogi wzmocnią mięśnie, a dodatkowo pomogą wymodelować sylwetkę.

Trening kulturystyczny hantlami?

Dla osób bardziej doświadczonych oraz tych, które są przystosowane do wysiłku fizycznego, zaleca się ciężarki do ćwiczeń z większą masą. Takie osoby, bez problemu, mogą robić treningi w domu, takie jak wykonuje się na siłowni. Jeśli ktoś nie ma czasu, żeby chodzić na siłownię lub dostęp do siłowni jest utrudniony, powinien zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, dzięki którym będzie mógł wykonywać ćwiczenia. Na całe szczęście, żeby wykonać odpowiedni trening wystarczą hantle, odpowiednia wiedza i motywacja do treningów. Wybierając hantle, warto postawić na jakość, ponieważ od tego zależeć będzie jakość naszego treningu. Dlatego warto wydać więcej i mieć pewność co do jakości produktu, niż później męczyć się z beznadziejnym sprzętem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ