Pójście malucha do przedszkola to zawsze stres. Można się licytować jednak, czy to większy stres dla dziecka, czy dla jego rodziców. Zdarza się, że mamy odwlekają decyzję o umieszczeniu dziecka na część dnia w placówce wychowawczej, jednak doświadczenia specjalistów i pediatrów wydają się nie potwierdzać tych obaw. Wyniki badań i ankiet twierdzą wręcz, że posłanie dziecka do przedszkola przynosi wszystkim same korzyści. Dziecko rozwija się w sposób intensywny, nabywa nowych umiejętności, uczy się współpracować i współżyć z innymi dziećmi. Również poznawanie świata zewnętrznego odbywa się bardziej intensywnie niż to się dzieje w domu przy rodzicu. W niebywały sposób rozwijają się jego umiejętności manualne, co – jak twierdzą pedagodzy i psychologowie – ma zbawienny wpływ na rozwój mózgu i łatwość uczenia się wszystkich innych rzeczy niezbędnych w późniejszym życiu.

Mieszkańcy podwarszawskich miejscowości, ale też i samej stolicy co roku zaczynają poszukiwanie miejsca dla swojej pociechy dość wcześnie. Już zimą w roku poprzedzającym początek edukacji robią inwentaryzację dostępnych ofert. Mogą przebierać pomiędzy przedszkolami integracyjnymi, a grupą językową, z nauką rytmiki i tak dalej. Jeśli zdecydują się na przedszkole w Józefowie, zagwarantują maluszkowi spokojne miejsce, z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu zielonego ogrodu pełnego urządzeń dostosowanych do wieku dziecka i gwarantujących jemu bezpieczeństwo. Podobnie rzecz ma się, jeśli zdecydujemy się na przedszkole Otwock.

Do tego należy doliczyć dogodność dojazdu. Obydwie miejscowości są ze stolicą doskonale skomunikowane, gdy więc kariera rodziców rozwija się w Warszawie, nie ma praktycznie argumentu, który miałby obydwie placówki wykluczyć z pola ich zainteresowań.

Gdy więc rodzice szukają przedszkola w tych miejscowościach, jest więcej niż pewne, że na stronie wyszukiwarki znajdzie się przedszkole malyswiat.pl. To placówka prywatna, której niewątpliwie warto poświęcić uwagę. Zapewni dzieciom przyjazny mikroświat, w którym ze spokojnym sumieniem dorośli zechcą zostawić swoje pociechy w czasie, gdy oni będą przebywać w swojej pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ