Jak wiadomo na rynku mamy dostępnych bardzo dużo ubranek niemowlęcych. Jest wiele polskich jak i zagranicznych marek, które oferują w sprzedaży oprócz ubrań dla kobiet i mężczyzn również ubranka dla dzieci w różnym wieku. Skupmy się jednak na zakupie ubranek dla niemowląt, bo i tutaj oferta jest olbrzymia.

Jak wiadomo podstawą w garderobie niemowlaka są body na długi rękaw oraz na krótki, pajacyk, śpioszki, wygodne spodenki, czapeczka, skarpetki itd. Tutaj ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad aby kupić mądrze z głową i nie wydać przy tym fortuny.

Na pewno powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jakość ubranek, powinny być wykonane z 100 % bawełny, ponieważ skóra niemowlaka jest bardzo delikatna i wrażliwa. Jeśli jeszcze nasz dzidziuś ma problemy ze skórą, tzn. jest podejrzenie Atopowego Zapalenia Skóry to bawełna powinna być najlepiej organiczna, wtedy będziemy miały pewność, że ubranka nie będą podrażniać skóry niemowlaka.

Kolejną bardzo ważna rzeczą jest to abyśmy nie przesadzali z ilością kupowanych ubranek niemowlęcych, z uwagi na to, że nasza pociecha szybko wyrasta z takich ubranek. Lepiej jak ubranka są troszkę większe niż mają być za małe lub nawet takie akurat, bo zazwyczaj odzież dla niemowląt nie powinna przylegać bezpośrednio do skóry, bo może wtedy obcierać wrażliwą skórę niemowląt. Pamiętajmy, że zakup ubranek dla niemowląt jest inwestycją naszą w dalszy rozwój dziecka, jeśli malec będzie dobrze się czuł w tym co nosi i nie będzie mu nic przeszkadzało w codziennym poznawaniu świata, wówczas będzie zadowolony i z radością będzie mógł poznawać i odkrywać świat.

Warto też popytać inne mamy, jakie ubranka niemowlęce sprawdziły się najlepiej według nich, czy mogłyby nam polecić jakieś marki. Od doświadczonej mamy na pewno uzyskamy najlepszą opinię.
Przy zakupie ubranek, gdy będziemy szukać już w poszczególnych sklepach lub na ich stronach internetowych, zwróćmy uwagę czy w ofercie nie ma kompletów, zestawów niemowlęcych. Zamiast szukać pojedynczych ubranek warto ułatwić sobie życie i kupić już gotowy komplet, np. body ze śpioszkami. Często takie komplety są po prostu tańsze.
Kierując się tymi podstawowymi zasadami myślę, że bez problemu uda nam się kupić wymarzony zestaw ubranek dla naszego maleństwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ