W ostatnich latach nietrudno zauważyć wzrost świadomości na temat bezpiecznego przewożenia dzieci wśród rodziców. Wiemy już, że jedynym słusznym wyborem jest fotelik RWF do jazdy tyłem. Okazuje się jednak, że choć pierwszą łupinę wybieramy z namaszczeniem, z biegiem czasu nasze zainteresowanie tą kwestią maleje. Okazuje się, że wciąż wielu rodziców wybiera jedynie styropianowe podstawki, które są dostępne w hipermarketach, ale nie zapewniają ani odrobiny bezpieczeństwa. Dlatego podpowiadamy, jak wybrać bezpieczny fotelik dla dziecka w wieku 4-12 lat.

Foteliki samochodowe do 36 kg są dostępne dzisiaj niemal wszędzie – można kupić je w większości hipermarketów, gdzie nie będą kosztowały więcej niż 150-200 zł. Co więcej, nawet je można zastąpić jeszcze gorszymi podkładkami lub “nowoczesnymi pasami”, które nie spełniają żadnych norm bezpieczeństwa i nie są w stanie przejść pozytywnie testów zderzeniowych. Chronią wyłącznie przed mandatem, jednak uniknięcie kary to nie wszystko. Najlepszy fotelik dla dziecka to wyłącznie ten, który zapewnia mu bezpieczeństwo w czasie podróży.

Jak wybrać bezpieczny fotelik dla dziecka do 36 kg?

Bezpieczne foteliki samochodowe są niezbędne zawsze, bez względu na to, jak długie trasy planujesz pokonywać. Pamiętaj, by zawsze z nich korzystać – nawet jeśli jedziecie do osiedlowego sklepu czy babci, która mieszka na drugim końcu miasta. W przeciwnym razie nawet niewielka stłuczka może przerodzić się w okropny wypadek, który zakończy się śmiercią. To wystarczający powód, by wybrać fotelik z homologacją i-Size – ten bowiem zapewnia bezpieczną podróż. Co to właściwie znaczy?

Foteliki samochodowe do 36 kg

Ochrona w momencie zderzenia

Doświadczony producent zdecydował, że nowy fotelik i-Size nie posiada podłokietników, co pozwala na odpowiednie przeprowadzenie pasa biodrowego. Okazuje się bowiem, że właśnie jego nieprawidłowe ułożenie staje się przyczyną zdecydowanej większości uszkodzeń w obrębie jamy brzusznej podczas zderzenia. Najnowsze foteliki samochodowe do 36 kg posiadają również dodatkową ochronę boczną SIP+, która pozwala znacząco zmniejszyć siłę nacisku wywieranego na dziecko w czasie zderzenia bocznego.

Najlepszy fotelik dla dziecka

Wygoda w czasie podróży

Foteliki samochodowe do 36 kg powinny posiadać możliwość regulacji wysokości zagłówka – najlepiej w zakresie od 100 do 150 centymetrów. Zwróć uwagę również na łatwość jej obsługi. Pamiętaj bowiem, że bezpieczny fotelik dla dziecka musi być perfekcyjnie dopasowany do jego rozmiarów. Najlepiej więc wybierać te, które dają dają możliwość regulacji, gdy maluch już siedzi.

bezpieczny fotelik dla dziecka

Jak jeszcze można zapewnić bezpieczeństwo i wygodę w czasie podróży? Zwróć uwagę, czy wybrany przez ciebie fotelik samochodowy do 36 kg posiada możliwość odchylenia oparcia. Pamiętaj także, by sprawdzić stabilność zagłówka – jego zadaniem jest wspieranie główki w czasie podróży, zwłaszcza gdy maluch zaśnie. Jednocześnie nie powinien ograniczać widoczności w czasie jazdy.

Bezpieczeństwo

Polskie prawo sprawia, że wciąż wielu rodziców decyduje się na ryzykowanie zdrowiem i życiem swoich dzieci. Pozwala bowiem na jazdę bez fotelika każdemu, kto przekroczył wzrost 135 cm – a to często po prostu wyrośnięty kilkulatek. Musisz zdawać sobie również sprawę, że w przypadku trójki dzieci podróżujących jednocześnie na jednej kanapie 5-osobowego samochodu, najstarsze z nich (pod warunkiem, że ukończyło 3. rok życia) może podróżować zapięte tylko pasami. Dziurawe przepisy nie powinny sprawiać, że przestaniesz myśleć o najważniejszym – bezpieczeństwie. Zdecyduj się więc na foteliki samochodowe z homologacją i-Size, dzięki którym podróżujecie spokojnie. Dają możliwość zupełnego odpięcia bocznych paneli w foteliku, by zyskać odrobinę miejsca i wciąż gwarantować odpowiednią ochronę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ