Wybór mebli do pokoju dziecka nie jest sprawą łatwą. Z jednej strony niezwykle ważny jest estetyzm, ale nigdy nie można zapominać o funkcjonalności oraz bezpieczeństwie.

Bezpieczne meble dla dzieci

Obecnie tylko meble dla niemowląt oraz do użytku przedszkolnego i szkolnego muszą posiadać stosowne certyfikaty. Natomiast, jeżeli na meblach widać certyfikat i atest Państwowego Zakładu Higieny, to na pewno takie meble są godne zainteresowania. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?
Niezwykle istotny jest materiał wykonania. W tym przypadku warto wybierać meble wykonane z materiałów naturalnych, np. z litego drewna. Meble dla dzieci nie powinny również być pokryte substancjami toksycznymi. Najlepsze są wodorozcieńczalne lakiery. Zawsze trzeba przyjrzeć się stabilności mebli, lepiej, kiedy nie mają żadnych ostrych krawędzi oraz szklanych elementów. Muszą także być przystosowane do wzrostu malucha.

Uniwersalne meble dla dzieci

Bardzo rozsądnym wyborem wydają się meble uniwersalne, które rosną razem z dzieckiem, więc służą przez wiele lat, a są jedynie rozbudowywane o kolejne elementy. Mają też charakter wielofunkcyjny i pasują zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca.

Starsze dzieci bardzo lubią łóżka piętrowe, co jednocześnie jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem, szczególnie w stosunkowo niewielkich pokojach. Pustą przestrzeń pod łóżkiem można z powodzeniem wykorzystać na biurko lub szafę. Co ciekawe, niektóre modele łóżek piętrowych mają umieszczone obok ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnie lub namioty, więc mogą pełnić funkcję zabawową.

Estetyczne meble dla dzieci

Meble powinny współgrać z kolorem ścian, a jednocześnie trzeba pamiętać, że nadmierna ilość barw bardzo męczy i po prostu przytłacza. Niezbyt dobrym wyborem jest także uleganie chwilowej modzie, chyba że stać nas na wymianę mebli co kilka lat. Jednak najlepiej sprawdzają się meble w dość prostych formach oraz uniwersalnej kolorystyce. Może dlatego coraz więcej rodziców rezygnuje z cukierkowych różów i mdłych błękitów, a decyduje się na meble białe albo w naturalnej barwie drewna. Takie meble rzeczywiście mogą służyć na wiele lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ