Przyjście na świat noworodka wiąże się z potrzebą skompletowania wyprawki, a przede wszystkim akcesoriów niezbędnych do karmienia malucha. Warto sobie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób będziemy karmić dziecko, aby pod tym kątem kupować konieczne przedmioty.

Karmienie naturalne

Poduszka do karmienia

Znacznie ułatwia karmienie malucha, szczególnie młodym i niedoświadczonym mamom, aczkolwiek nie jest gadżetem, który przymusowo trzeba kupić. Jednak nie tylko pomaga w zajęciu wygodnej pozycji i odciąża ramiona, ale także minimalizuje ryzyko kolek u malucha z powodu odpowiednio wyprofilowanego kształtu.

Biustonosz do karmienia

Wygoda użytkowania oraz ochrona skóry piersi przed utratą jędrności, to podstawowe zalety biustonosza do karmienia, który raczej nie powinien zrujnować budżetu domowego, a na pewno bardzo pomoże w codziennym karmieniu. Większość ma zapięcia umożliwiające odpinanie i zapinanie jedną ręką, a odpinana klapka pozwala karmić malucha bez zdejmowania bielizny.

Wkładka laktacyjna

W przypadku karmienia piersią, to produkt niezbędny, znacznie poprawiający komfort życia. Dzięki ich właściwościom wchłaniania nadmiaru mleka, mama nie musi obawiać się pojawienia na ubraniu krępujących plam.

Woreczek lub pojemnik do przechowywania pokarmu

Ten produkt na pewno bardzo ułatwia życie kobietom, które nie chcą rezygnować z karmienia dziecka, ani z pracy. Ściągnięte z piersi mleko można przechowywać w lodówce przez kilka dni, a w zamrażalce nawet kilka miesięcy.

Laktator

Ten gadżet niekoniecznie musi się przydać, ponieważ większość kobiet nie ma problemu z ręcznym ściąganiem pokarmu. Dlatego nie warto kupować go na zapas.

Karmienie sztuczne

Butelka

W przypadku karmienia dziecka mlekiem modyfikowanym, butelki są niezbędne. Także kobiety karmiące naturalnie powinny jedną mieć, jeżeli zdarza im się wychodzić z domu, a istnieje potrzeba nakarmienia malucha. Na rynku dostępne są różne butelki. Przy wyborze na pewno warto zwrócić uwagę na materiał, z którego butelka została wykonana. Butelki szklane najprościej utrzymać w czystości, ale łatwo się tłuką i są dość ciężkie. Kobiety najczęściej decydują się na lekkie i wygodne butelki plastikowe, które jednak mogą się odbarwiać oraz rysować.
Butelki o pojemności 120-150 ml wystarczą na początek, ale dla pięciomiesięcznego dziecka mogą już okazać się za małe. Szeroka szyjka butelki ułatwia czyszczenie, natomiast wąska butelka jest bardzo wygodna do trzymania.

Smoczek do butelki

Na rynku mamy twarde, a przy tym trwałe smoczki silikonowe oraz miękkie, ale łatwo odkształcające się smoczki kauczukowe. Przy wyborze smoczka trzeba zwrócić uwagę na jego dopasowanie do wieku dziecka.

Podgrzewacz i sterylizator

Niektóre modele podgrzewaczy łączą w sobie te dwie funkcje, więc nie trzeba kupować oddzielnie obu przedmiotów, a są one naprawdę bardzo przydatne na co dzień. Podgrzewacz podgrzewa pokarm do odpowiedniej temperatury, ale także ją utrzymuje przez odpowiedni czas. Z kolei sterylizator pozwala na szybkie odkażenie butelki.

Jak widać, trochę jest tych niezbędnych akcesoriów dla młodych mam, które naprawdę bardzo ułatwiają karmienie malucha.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPokój ucznia
Następny artykułMeble do pokoju dziecięcego

Kocham dzieci. Uwielbiam się nimi opiekować, bawić, pielęgnować. Dlatego właśnie zostałam przedszkolanką i mam własnego bobasa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ