Najbardziej odpowiednimi kosmetykami na problemy z cerą tłustą i trądzikową są dermokosmetyki. Zawierają one substancje lecznicze, aktywne biologicznie składniki.

Takie kosmetyki mają zatem dwie funkcje. Pielęgnują cerę tłustą i trądzikową, a jednocześnie wykazują funkcję leczniczą, dzięki której skóra staje się znormalizowana, pozbawiona zmian trądzikowych. Na półkach z tymi produktami znajdziemy dermokosmetyki dla kobiet, ale także dermokosmetyki dla mężczyzn. Pielęgnacja męskiej skóry twarzy bywa także wymagająca.

Składniki dermokosmetyków

Warto zwracać uwagę na skład kosmetyków, które kupujemy. Substancje zawarte w kremach i żelach do mycia twarzy powinny być dopasowane do problemów cery trądzikowej, zwłaszcza eliminować jej nadmierne przetłuszczanie. Skutecznie działającymi substancjami są przede wszystkim kwasy AHA (Alfa-hydroksykwasy) i BHA (Beta-hydroksykwasy), gdyż usuwają one warstwę martwych oraz zrogowaciałych komórek naskórka i delikatnie złuszczają skórę, przez co ujścia gruczołów łojowych zostają odblokowane i możliwa jest odnowa komórkowa. Poprawia to znacząco stan skóry.

Trądzik jest konsekwencją nadmiernej aktywności gruczołów łojowych, dlatego warto zadbać o taki składnik dermokosmetyku, który ureguluje ich pracę. Tak działa na przykład Zincidone. Jest to innowacyjny składnik z cynkiem, który reguluje produkcję sebum. Działa na proliferację bakteryjną, dzięki czemu nie powstają nowe niedoskonałości. Badania laboratoryjne pokazują wysoką skuteczność składnika o nazwie Cobiostab 400. To substancja o właściwościach bakteriobójczych, która jest ceniona ze względu na hamowanie namnażania bakterii, zwłaszcza w stanach zapalnych i ropnych na skórze. Dzięki temu zmiany trądzikowe szybko się goją, a kolejne nie pojawiają się.

Takie składniki lecznicze zawierają np. dermokosmetyki Iwostin Purritin. Jest to kompleksowo działający zestaw, który obejmuje dermokosmetyki nie tylko dla kobiet, ale także dermokosmetyki dla mężczyzn. Trądzik jest głównie problemem kobiet, ale jeśli dotyka mężczyzn, to zwykle w znacznie poważniejszym stopniu. Na problemy z cerą tłustą i trądzikową słusznym wyborem do pielęgnacji i leczenia zmian trądzikowych jest linia kosmetyków Iwostin Purritin, ponieważ zawierają aktywne składniki o wysokiej skuteczności w kuracji skóry trądzikowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ