Rygorystyczne testy fotelików Britax Romer jako gwarancja bezpieczeństwa

0
1372

Każdy odpowiedzialny, zdrowo myślący rodzic dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swojemu dziecku maksimum bezpieczeństwa. W przypadku samochodowych wojaży, ma to szczególne znaczenie, albowiem posiadanie dobrej jakości fotelika jest absolutną koniecznością. Pośród wielu firm, na podkreślenie zasługuje marka Britax Romer, której standardy bezpieczeństwa pozostawiają w tyle konkurencję.

Testy bezpieczeństwa

Można by rzec, co takiego posiadają produkty Britax Romer, że w kręgu fotelików samochodowych plasują się na szczycie? Przede wszystkie wysokie oceny w testach zderzeniowych. Firma bowiem posiada największą ilość własnych ośrodków do testów, jakie mieszczą się w Australii, Ameryce i Europie, w których sprawdzane są zaprojektowane modele przy użyciu specjalnie opracowanej do tego aparatury. Tylko wysokie notowania w tychże testach stanowią podstawę do wypuszczenia ich na rynek.

Testy wewnętrzne – jak się odbywają?

Zanim fotelik Britax Romer trafi do oficjalnej sprzedaży, poddawany jest rygorystycznym sprawdzianom, zarówno pod kątem zderzeń czołowych, bocznych, jak i tylnych, a także testom dachowania. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie specjalne symulacje przeprowadzane pod nadzorem wykwalifikowanych specjalistów, przy prędkości na poziomie 65 km/h. Rezultaty zderzeń są poddawane głębokim analizom, przede wszystkim uwzględniając każdą oddziaływaną część ciała.

Kolejnym testom poddawane są pasy bezpieczeństwa. I nie trudno się temu dziwić, albowiem ich odpowiednie przypięcie stanowi główny element ochraniający zdrowie, a nierzadko życie maluszka. Symulacje specjalistów Britax Romer obejmują sprawdzenie ich wytrzymałości aż do 14 599 razy.

W dalszej kolejności testowany jest system ISOFIX, przede wszystkim pod kątem przenoszenia fotelika między samochodami. W ten sposób producent chce zyskać pewność, że w należytym zakresie spełnia on swoją podstawową rolę.

Nie tylko walory techniczne…

Choć kwestia związana z bezpieczeństwem jest kluczowa, firma Britax Romer nie pozostaje obojętna na pozostałe aspekty, jakim jest choćby komfort dziecka w podróży. Testowane są bowiem zarówno tkaniny, jak i materiały w poszukiwaniu jeszcze lepszych, które szczególnie dzieciom z wrażliwą skórą przyniosą ukojenie podczas długich wojaży.

Symulacje – w pełnym tego słowa znaczeniu

Specjaliści Britax Romer poddają testom swoje produkty na prawdziwych samochodach, którymi na co dzień przemieszczają się rodzice. Papierowe badania czy te przeprowadzane na laboratoryjnych atrapach co prawda dają jakiś obraz, jednak nie stanowią wiernego odwzorowania rzeczywistości, jak ich praktyczne ekspertyzy na prawdziwych autach.

Artykuł powstał we współpracy z https://babyhit.pl/firm-pol-1308137303-Britax-Romer.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ