Śniadaniówka dla ucznia – jaką wybrać?

0
1273

Chociaż w każdej szkole dostępny jest bufet, a dzieci mogą uczęszczać na obiady, to i tak w każdym plecaku znajduje się lunchbox z przysmakami. Tzw. śniadaniówka jest wykorzystywana powszechnie, a wszystko dlatego, że dzięki temu rodzice mają rzeczywistą kontrolę nad tym, co w ciągu dnia zjada ich dziecko. Weźmy pod uwagę, że nie każdy uczeń chce chodzić na obiad do stołówki szkolnej, a w bufecie nie zawsze oferowane są jedynie zdrowe przekąski.

Popularność śniadaniówek sprawiła, że ich producenci oferują nam dzisiaj naprawdę spory wybór. Tego rodzaju akcesoria z łatwością można dobrać wedle indywidualnych preferencji. Liczy się jego wielkość, materiał, z którego jest wykonany czy organizacja strefy, do której wkłada się jedzenie. Pamiętajmy, że priorytetem w tym przypadku nie powinny być kwestie wizualne, chociaż wiadomo, że kolorowe pudełko znacznie bardziej zachęci malucha do spożycia posiłku.

Lunchbox – plastik, stal czy eko torba?

Najczęściej śniadaniówki wykonywane są z plastiku, bo są lekkie, a przy tym dobrze chronią jedzenie. Warto wybierać materiał z recyklingu lub ten, który może być takim procesom poddany. Świetnie sprawdza się też lunchbox stalowy, który wykazuje najlepsze właściwości, patrząc na zachowanie świeżości jedzenia. Coraz częściej wybierane są śniadaniówki ekologiczne, a nawet papierowe torby czy opakowania strunowe. Faktycznie mamy wtedy wpływ na ochronę środowiska, natomiast nie zawsze możemy cieszyć się optymalną praktycznością takiego gadżetu.

Lunchbox z przegródkami

Jeszcze do niedawna śniadaniówki były po prostu pudełkami na jedzenie. Dzisiaj są to świetnie zorganizowane sety, które ułatwiają przechowywanie różnych smakołyków, ale także ich spożywanie. Świetnie sprawdzają się lunchboxy dla dzieci z przegródkami, niektóre zawierają mniejsze miseczki, a nawet sztućce. Można wybierać śniadaniówki, które utrzymują temperaturę ciepłego posiłku.

Co znajdziemy w śniadaniówkach?

Najczęściej trafia tam kanapka, ale takie pudełka doskonale sprawdzają się do przechowywania naleśników, tortilli, warzyw, owoców czy słodkich przekąsek. Na szczęście rodzice są coraz bardziej świadomi konieczności serwowania swoim pociechom pełnowartościowych posiłków. W lunchboxach coraz częściej znajdziemy orzechy, suszone owoce, marchewkę, chrupki ryżowe czy owocowe musy. Zapakowane estetycznie w piękne pudełko z ulubioną postacią z bajki z całą pewnością zachęcają dziecko do poskromienia głodu w czasie przerwy w szkole.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ