Foteliki samochodowe to urządzenia, bez których nie wyobrażamy sobie przewożenia naszych najmłodszych. Foteliki gwarantują bezpieczeństwo naszej pociechy, a także komfortowy sposób siedzenia w czasie podróży. Wśród dostępnych produktów znajdziemy rozmaite modele różniące się zarówno rozmiarem, funkcjonalnością, jak i obecnością dodatkowych elementów. Jeśli jesteś mobilnym rodzicem, który przygotowuje się do zakupu swojego pierwszego fotelika dziecięcego do samochodu, ten artykuł jest dla ciebie. Podpowiemy w nim – na co warto zwrócić uwagę w czasie zakupów oraz po jaki rodzaj fotelika sięgnąć.

Fotelik dziecięcy – jak wybrać krok po kroku

Foteliki dziecięce to urządzenia, które tylko na pierwszy rzut oka mogą wydawać się identyczne. W rzeczywistości, poszczególne dostępne foteliki różnią się wieloma cechami, na które warto zwrócić uwagę przed wyborem tego jedynego. Fotelik to bowiem urządzenie, które powinno pasować nie tylko do naszej pociechy, ale również pojazdu, w którym będzie on używany. Fotelik powinien być łatwy do zamontowania i rozmontowania, w przenoszeniu oraz obsłudze, a także stabilizować naszą pociechę w czasie podróży.  

O czym należy pamiętać w czasie zakupu? Przede wszystkim uwzględnijmy rozmiar i wagę naszego dziecka. Zazwyczaj, foteliki są dedykowane dla dzieci w określonym przedziale wiekowym. Często jednak przesiadka na fotelik dla dzieci starszych jest uzasadniona. Istotne jest kryterium nie tylko wieku, ale również wzrostu i ciężaru. Granice podane przez producentów są często umowne, gdyż dzieci we własnym indywidualnym tempie „wyrastają” z poszczególnych fotelików.

Większość dostępnych fotelików zapinamy za pomocą pasów samochodowych. Fotelik również może być wyposażony we własne pasy, które stanowią dodatkową stabilizację naszej pociechy. Znajdziemy różnorodne formy pasów – zarówno te dwu- jak i trzypunktowe. Sposób zapinania pasów należy przetestować jeszcze przed zakupem i upewnić się, że nie będzie powodował dyskomfortu u naszej pociechy. Alternatywą względem nich są tak zwane foteliki z systemem isofix, których nie montuje się przy użyciu pasów samochodowych, lecz – za pomocą specjalnych zaczepów, bezpośrednio do konstrukcji pojazdu.

Pierwszy fotelik dziecięcy i kolejne

Zakup pierwszego fotelika dziecięcego jest szczególnie trudny. Wiele osób wydaje się zaskoczona, gdy odkrywa, że foteliki dedykowane dla najmłodszych mają często formę nosidełek. Dzięki temu, mamy możliwość komfortowego przemieszczania się wraz z naszą pociechą nie tylko samochodem, ale również od i do niego. Foteliki takie pozwalają również na usadowienie dziecka przodem w kierunku jazdy – co jest zdecydowanie bardziej bezpieczne niż jazda tyłem.

Kolejne foteliki dla naszej pociechy to urządzenia o nieco innej budowie. Mają formę bliższą typowym fotelom samochodowym stosowanym w kabinie pasażera. Przejście na kolejny fotelik powinno nastąpić, dopiero gdy dziecko wyrasta z poprzedniego.

Osobom poszukującym fotelików samochodowych dla dzieci polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego: niecodziennegadzety.pl. Znajdują się w niej foteliki dedykowane dla naszych pociech w każdym wieku – zarówno tych najmłodszych, jak i tych, które zdążyły już wyrosnąć ze swoich pierwszych samochodowych siedzisk.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ