Jeżeli postanowiłeś zamienić swoje cyfrowe zdjęcia w stylowe, papierowe fotografie, to powinieneś zastanowić się, jaki internetowy fotolab wybrać, aby zamówić papierowe odbitki.

Nowoczesna usługa, którą z całą pewnością jest wywoływanie zdjęć online, będzie odpowiednim wyborem. Zamawiając zdjęcia w ten sposób, zarówno oszczędzamy czas, jak i pieniądze. Właśnie dlatego warto zrobić to za pośrednictwem internetu.

Jakie odbitki wybrać – matowe czy błyszczące?

Zamawiając zdjęcia przez internet, oprócz określenia odpowiednich formatów, czy też ilości odbitek, musimy również wybrać odpowiedni papier fotograficzny. Od jego rodzaju zależy wytrzymałość zdjęć oraz właściwe odwzorowanie kolorów.

Jeśli zdecydowałeś się na wywołanie zdjęć w konkretnym laboratorium fotograficznym, to z pewnością masz już pomysł, jak je wyeksponujesz. Oczywiście zdjęcia wywołane na światłoczułym, błyszczącym papierze są najczęściej zamawiane. Dzieje się tak, ponieważ świetnie oddają kolory i odbitki są bardzo ostre i wyraźne. Zdjęcia błyszczące jednak mają również pewne wady. Błyszcząca powierzchnia intensywnie odbija światło, dlatego też nie nadaje się do większych wydruków i do prezentowania na ścianie. Niestety na powierzchni błyszczących zdjęć są także bardzo widoczne odciski palców. Jednak papier błyszczący posiada zdecydowanie więcej zalet niż wad, dlatego też jest tak bardzo popularny. Doskonale nadaje się on do wywołania zdjęć w standardowych formatach takich jak 9X13 cm, czy też 10X15 cm. Odbitki błyszczące najlepiej przechowywać i równocześnie elegancko eksponować w ozdobnym, fotograficznym albumie. Dzięki takiemu rozwiązaniu są one dobrze zabezpieczone i przez to będą nam dłużej służyły. Poza tym świetnie wyglądają w takiej oprawie.

Jakie odbitki wybrać

Jeśli chodzi o fotograficzny papier matowy i odbitki na nim wywoływane, to również mają pewne zalety i wady. Zdjęcia na papierze matowym są bardziej rozmazane i nieco gorzej oddają szczegóły. Właśnie dlatego nadają się do odbitek w większych rozmiarach, gdyż dobrze wyglądają zawieszone na ścianie. Papier matowy nie odbija światła, dzięki temu prezentowane papierowe fotografie w formatach XXL, świetnie się prezentują.

Jeśli więc uwielbiasz fotografować i jesteś szczególnie zadowolony z niektórych, wyjątkowo udanych ujęć, to warto ocalić je od zapomnienia i wydrukować w ulubionym formacie. Obecnie małe formaty odbitek można zamówić przez internet nawet od 15 groszy. Również zdjęcia w większych rozmiarach np. 20X30 cm możemy wydrukować już za 2 zł za sztukę. Dlatego warto zdecydować się na tę wygodną, internetową usługę. Polecamy!

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ