Twoje dziecko jest nadmiernie pobudzone, ma kłopoty ze snem oraz dawaniem się spać, nie może skupić się na potencjalnie prostych czynnościach czy jego utrzymania mogą powszechnie dawać się szkodliwe? To potrafią być oznaki ADHD! Nie wszystkie niegrzeczne dziecko jest po prostu źle wychowanym, czasami może być dotknięte ową dolegliwością. Niestety czasem chociażby dorośli na nie cierpią, natomiast nie zauważamy tego w normalnym życiu czy izolujemy takie osoby mając je za dziwaków. Czym się charakteryzuje, jak zidentyfikować oraz leczyć ADHD o tymże w dalszej stronie artykułu.

Co więc jest ADHD

ADHD czyli dosłownie nadpobudliwość psycho-ruchowa z brakiem uwagi, że być liczona na trzy różne pod rodzaje w współzależności od tego, których symptomów u dziecka czy dorosłego jest bardzo. Chociaż rozpoznanie choroby jest w gestii psychologa, to jak większości z gości może się wydawać, nie jest toż urojona dolegliwość, a faktyczny kłopot z zaopatrzeniem mózgu. Jest ona dosyć poważna, ponieważ znaczy to dobre braki w neuroprzekaźnikach dostarczanych do mózgu, a co za tym idzie może skutkować późniejsze kłopoty takie jak na przykład depresja, schorzenia dwubiegunowe a tym podobne.

Jakie są podstawy ADHD

Podstawy ADHD są całkowicie biologiczną kwestią braku dostarczania specyficznych neuroprzekaźników do mózgu dziecka. Niezwykle prawdopodobne, iż nacisk ma chociażby genetyka oraz pewne uwarunkowania genetyczne, co może oznaczać, iż dzieci osób z ADHD także potrafią być zdolności do tego schorzenia. Co więcej dostrzega się, iż niewłaściwe zachowania oraz przyzwyczajenia mam w ciąży mogą skutkować występowanie ADHD oraz nie chodzi tutaj chociażby o stosowanie ciężkich narkotyków, a chociażby palenie papierosów oraz nadużywanie alkoholu.

Po czym poznać, iż dziecko ma ADHD – sygnały

Same sygnały do zdiagnozowania ADHD u dziecka nie są wystarczającym powodem – sygnały te muszę trzymać się dłużej niż pół roku i dziecko musi je przejawiać dużo niż w jednym otoczeniu – nie tylko w domu czy jedynie w szkole, a w obu miejscach. Symptomów ADHD jest mnóstwo, część z nich jest określana jako warunki niezbędne, a część jako zachowania, które potrafią przekonać do dalszych badań. Sygnały badane podczas testu na ADHD impulsywność, nadpobudliwość psychoruchowa, gadatliwość, schorzenia mowy, schorzenia koncentracji, kłopoty z zawieraniem nowych znajomości, dziecko szybko oraz szybko rozprasza się pod wypływem nowych projektów w otoczeniu, stany lękowe, agresja oraz szybkie bycie w nią, niezrównoważenie emocjonalne.

 ADHD

ADHD a agresja

Chociażby jeśli ADHD zostanie stwierdzone u Twojego dziecka nie znaczy to pozwolenie na agresję. Agresja jest pewnym z symptomów towarzyszących, spowodowanych tym, iż dziecko traci cierpliwość z względu, iż jakaś czynność mu nie wychodzi, na przykład dlatego, iż nie może oddziaływać wolniej. Jest to najgroźniejsza cecha zwłaszcza dla przyszłego życia, dlatego warto pracować nad nim z dzieckiem, by nie zostało odrzucone przez rówieśników.

Lub dziecko wyrośnie z ADHD

Podaje się, iż od 30 do 70% dzieci z ADHD w stanie dorastania oraz burzy hormonów wyrasta z tej dolegliwości. Niestety burza hormonów, może także przestawić osobę na to schorzenie. Oraz choć w wieku dziecięcym dużo częściej to u chłopców znajduje się nadpobudliwość psychoruchową z brakiem uwagi, to u chłopców ona równie powszechnie zanika oraz wśród osób dorosłych częściej dotknięte tym zaburzeniem są kobiety. Uczy się iż proporcję „wyrastania” z schorzenia to wyzdrowienie 4 chłopców na jedną dziewczynkę.

ADHD u dorosłych

Niestety zdarza się, iż osoby dorosłe mają na ADHD a nie jest ono leczone, powszechnie osoby takie są niezwykle źle odbierane przez społeczeństwo. Nie lubiana osoba może głębiej być w połączone z ADHD stany depresyjne, a to dużo trudno będzie jej zabraknąć na tak zwaną prostą.

Rozpoznanie ADHD – diagnostyka

By została postawiona diagnoza konieczna jest wizyta u psychologa, który wykona właściwe testy. W wieku dziecięcym najczęściej to pedagog szkolny kieruje rodziców z dzieckiem do specjalisty. Najczęściej ADHD wyróżnia się w początkowych latach szkolnych, ponieważ w młodszym wieku częściej wybacza się dzieciom zachowania, które mówią o tym zaburzeniu.

Leczenie ADHD

Leczenie może być dwojakie, do tej chwili najpopularniejsze było leczenie farmaceutyczne, natomiast stopniowo odchodzi się z niego na korzyść kuracji oraz pracy dziecka z rodzicami oraz psychologiem. Czym się z siebie różnią?

Leczenie farmaceutyczne ADHD

Polega na stosowaniu preparatów, które uzupełniają niedobory w mózgu również działając uspokajająco, ale także powszechnie uzależniają dziecko. Co gorsza mogą otępiać dziecko oraz dobrze nie pomagać mu w zależnościach międzyludzkich. A co więcej część dzieci oraz tak wyrasta z schorzenia mimo podawanych preparatów.

Leczenie ADHD przez trening uwagi

To ciekawsza metoda kuracji podczas której dziecko uczy się wraz z rodzicami jak zwracać uwagę, kontrolować siebie, dzięki czemu że to przynieść bardziej korzystne wyniki w przyszłości niezależnie z tego, lub dziecko „wyrośnie”, a to daje mu większą możliwość na lepszą przyszłość bez otępiających preparatów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ