Animator – osoba, która ma głowę pełną pomysłów i potrafi stworzyć niezapomnianą atmosferę oraz zapewnić niepowtarzalne atrakcje na każdej zabawie dla dzieci. Nie da się ukryć, że praca w tym charakterze z roku na rok staje się coraz popularniejsza, a kolejne miejsca szukają animatorów zabaw do swojego zespołu.

Jak zostać animatorem zabaw dla dzieci? To niewątpliwie zawód, który wymaga nieustannego rozwijania się i nabywania kolejnych umiejętności. Praca z maluchami jest niezwykle angażująca, ale daje przy tym bardzo wiele satysfakcji. Chcesz wiedzieć, jakie cechy są cenione u animatorów zabaw? Zapraszamy do lektury!

Jaki powinien być animator zabaw dla dzieci?

Zawód animatora zabaw wbrew pozorom jest bardzo absorbujący. Wymaga posiadania konkretnych umiejętności, ale również cech, które z pewnością pomogą w codziennej pracy. Jakie to cechy?

  1. Energiczność – nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że praca animatora zabaw polega na ciągłym byciu w ruchu i stałej aktywności fizycznej. Jeżeli życie na pełnych obrotach nie jest tym, co lubisz, na pewno szybko zrezygnujesz z tej profesji. To idealny zawód dla tych, którzy nie potrafią usiedzieć w miejscu.
  2. Kreatywność – animator zabaw niewątpliwie powinien mieć głowę pełną pomysłów. Przy pracy z dziećmi z całą pewnością nie sprawdzą się schematyczne rozwiązania. Maluchy szybko się nudzą i znają większość zabaw, dlatego trzeba umieć je zaskoczyć.
  3. Entuzjazm – każdy animator to człowiek z pasją, który do swojej pracy podchodzi z zaangażowaniem i jest w stanie poświęcić jej dużo czasu. Ta wyjątkowa profesja wymaga bowiem pracy nie tylko w godzinach jej trwania, ale także poza nimi, ponieważ poprzedzona jest zawsze solidnymi przygotowaniami.
  4. Kompetencje – codzienna praca animatora to nieustanne wspieranie rozwoju dzieci. Nie tylko tego ruchowego, ale również psychicznego i intelektualnego. Właśnie dlatego ta profesja wymaga również odpowiedniego przeszkolenia. Mogą to być kursy lub szkolenia, ale także doświadczenie zdobyte w pracy w salach zabaw, takich jak Fabrykamisia.pl.

Kiedy warto skorzystać z pomocy animatora zabaw?

Jak pisaliśmy na początku, animator zabaw to zawód, który zyskuje coraz większą popularność, dlatego zapotrzebowanie na osoby specjalizujące się w tej profesji jest ogromne. Często animatorzy pracują na weselach, organizując dzieciom atrakcje, podczas kolonii lub półkolonii, w czasie wycieczek szkolnych, jednak największa część z nich to zdecydowanie pracownicy sal zabaw. Zajmują się zapewnieniem dzieciom atrakcji podczas choinek, dyskotek, balów przebierańców, organizują warsztaty tematyczne, zajmują się grupami ze szkół i przedszkoli, a także tworzą całą oprawę i przygotowują niespodzianki urodzinowe.

Praca animatora zabaw – gdzie jej szukać?

Jeśli jesteś zainteresowany takim zawodem, koniecznie poszukaj pracy w miejscach, jakimi są sale zabaw. Jest to niewątpliwie idealna profesja zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych animatorów. Dzięki współpracy z innymi osobami, można się tam wiele nauczyć i poznać wiele ciekawych pomysłów oraz tajników tej pracy. Jeśli jesteś z Białegostoku lub okolic, koniecznie sprawdź ofertę Fabryki Misia: https://fabrykamisia.pl/onas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ