Gdy poświęcamy naszego malucha przedszkolu, ufamy, że nie tylko będzie w dobrych rękach, bezpieczne, najedzone i szczęśliwe, ale także będzie się uczyć nowych umiejętności, poszerzać wiedzę i rozwijać na wielu polach. Każdy rodzic wie, że dziecko w wieku przedszkolnym bywa niezwykle energiczne, jest pełne pasji i chęci odkrywania wszystkiego, co jest dookoła niego. Bywa, że jesteśmy zmęczeni odpowiadaniem na niekończące się pytania. Ale pamiętajmy, że z każdą naszą odpowiedzią buduje się świat, nabiera on konstrukcji i staje się pełniejszy. Maluchy słuchają tego, co im mówimy, zapamiętują i często drążą tak długo, aż nie uzyskają satysfakcjonującej odpowiedzi. Ale poza tym, musimy zdać sobie sprawę z jeszcze jednej umiejętności naszych dzieci. Nawet maluchy mają główki chłonne jak gąbka – także na języki obce. Czy zatem warto wybrać przedszkole anglojęzyczne w Poznaniu? Zdecydowanie tak! Opowiemy o tym, jak przebiega nauka języków obcych u dzieci i dlaczego tak ważne jest, aby jak najwcześniej ją zacząć.

Aby znaleźć przedszkole anglojęzyczne w Poznaniu nie trzeba szukać już tak długo jak niegdyś. Ważne jest jednak, aby w takiej placówce nauka była przeprowadzana w odpowiedni sposób, przez nauczycieli, którzy nie tylko wiedzą jak uczyć dzieci, ale także jaką atmosferę należy wprowadzić, żeby osiągnąć lepsze wyniki.

  1. Jakie są plusy wczesnej nauki języka obcego u dzieci?
  • Dziecko ma lepszą wymowę – to prawda. Małe dzieci mają dużą łatwość w naśladowaniu wymowy. Ich aparat mowy jest bardzo plastyczny. Dlatego powtarzanie słów z odpowiednim akcentem i w prawidłowy sposób przychodzi im łatwiej niż dorosłym
  • Dziecko nabywa pewności siebie. Oczywiście, że tak. Ważne jest jednak, aby nie zniechęcić malucha nauką zasad gramatycznych czy poprawianiem błędów. Jeśli wypowiedź jest zrozumiała, nie musimy zwracać uwagi na błędy na tak wczesnym etapie. Jeśli będziemy chwalili próby mówienia, dziecko nabierze pewności siebie i będzie chętniej kontynuowało naukę.
  • Łatwiej będzie mu w przyszłości kontynuować naukę. Tak, ale nie oznacza to koniecznie tego, że za kilka lat będzie mówiło dużo lepiej niż ci, którzy angielskiego w przedszkolu się nie uczyli. Będzie miało lepszą wymowę i więcej odwagi – to zapewne tak. Ale nie możemy oczekiwać, że w wieku jedenastu czy dwunastu lat będzie komunikowało się niczym rodzina królewska. Oczywiście, jeśli zapewnimy mu odpowiednie warunki nieprzerwanej nauki, rokowania będą znacznie lepsze. Dobre przedszkole anglojęzyczne w Poznaniu zbuduje fundamenty, ale o całą konstrukcję musimy dbać cały czas.
  1. Jak wybrać przedszkole anglojęzyczne w Poznaniu?

Najważniejsze jest to, w jaki sposób prowadzone są lekcje. Ważne, aby odbywały się jak najczęściej i w regularnych odstępach czasu. Nauczyciel musi posiadać odpowiednie podejście. Nie tylko musi znać język obcy, mówić nim płynnie i z dobrą wymową. Przede wszystkim musi umieć dobrać materiał i metody pracy pod swoich małych wychowanków. Jeśli będzie wiedział jak pracować z przedszkolakami, zachęcać je do nauki i ich nie besztać, sukcesy powinny pojawiać się stopniowo, ale nieprzerwanie. Jeśli możemy wybrać, warto zapisać dziecko do takiego przedszkola, w którym są małe grupy. Dzięki temu będziemy pewni, że naszemu maluchowi poświęca się wystarczająco dużo uwagi.

Nie wolno patrzeć jedynie na zajęcia angielskiego czy innego języka. Całe przedszkole musi być miejscem przyjaznym, do którego młodzi adepci chadzają chętnie, z uśmiechem na buzi. Aby lepiej zrozumieć proces uczenia się dzieci oraz dowiedzieć się, w jakie mity często wierzymy, warto odwiedzić stronę wszpwn.pl i przeczytać artykuł Iwony Rybak.

Okazuje się, że aby wybrać dobre przedszkole anglojęzyczne w Poznaniu, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Ale spokojnie, najważniejsze jest, aby wybrać taką placówkę, która będzie odpowiadała naszemu maluchowi, a kadra będzie doświadczona i z odpowiednimi umiejętnościami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ