Każdy z nas chciałby znaleźć kosmetyk uniwersalny- odpowiedni dla każdej skóry, skuteczny na każdy możliwy problem i dostosowany dla każdego wieku. Nie ma co ukrywać, to utopia. Nie oznacza to jednak, że odpowiednie kosmetyki nie istnieją. Wszystko bowiem zależy od tego, czy używamy ich mądrze.

Półki sklepowe zazwyczaj są niezwykle przepełnione różnymi preparatami do pielęgnacji skóry. Każdy producent zachwala właściwości produktu i gwarantuje skuteczność. Jak jednak wśród tylu rodzajów wybrać te, które nie tylko pomogą utrzymać cerę w zdrowiu, ale przede wszystkim nie zaszkodzą? Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry?

Po pierwsze, nie należy ulegać zapewnieniom umieszczonym na opakowaniu, ale dokładnie czytać przeznaczenie i skład produktu. Kiedy lista składników jest niepokojąco długa, należy poważnie rozważyć zakup kosmetyku. Najlepiej jest dostarczać skórze to, co naturalne- wtedy jest najmniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych np. pojawienia się pokrzywki. Oczywiście, nawet zioła mogą wywoływać uczulenie i jest to sytuacja, która wymaga od alergików szczególnej ostrożności. Dobór kosmetyków to także kierowanie się typem cery i jej wymaganiami. Wiele produktów zachęca do zakupu coraz bardziej wyszukanymi zapachami czy opakowaniami zwracającymi uwagę konsumenta. W takich sytuacjach należy zachować zimną krew.

Najlepiej robić zakupy z konkretną listą i nie wykraczać poza jej ramy. Dobrze jest również zapisać sobie składniki kosmetyków, których należy unikać ze względu na ich toksyczność lub też indywidualne pobudki i zakupu preparatów do pielęgnacji lub makijażu dokonywać na zasadzie selekcji. To wyrobi dobry nawyk, który prędzej czy później wejdzie w krew i nie będzie tak czasochłonny, jak na początku. Takimi małymi krokami, zakupy w drogerii staną się szybkie i oczywiste jak nigdy wcześniej.

Idealna pielęgnacja? Istnieje taka, jednak wymaga pracy i uważności. Droga na skróty nigdy nie była w zgodzie ze zdrowiem, a przecież zdrowa skóra to zdrowe ciało.

Więcej: http://yokokosmetyki.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMedytacja dla początkujących
Następny artykułKocyki dla dzieci

Kocham dzieci. Uwielbiam się nimi opiekować, bawić, pielęgnować. Dlatego właśnie zostałam przedszkolanką i mam własnego bobasa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ