Choć niania elektroniczna nie jest produktem pierwszej potrzeby i na pewno nie zastąpi opieki rodzicielskiej, to w niektórych sytuacjach się sprawdza. Niania elektroniczna jest zaawansowanym technologicznie urządzeniem, które przydaje się w dużym domu czy w przypadku wcześniaków. Nowoczesne nianie elektroniczne posiadają kamery, różne czujniki – temperatury, wilgotności, a nawet monitory oddechu.

Kupić czy nie kupić – cena?

Elektroniczna niania nie jest tania, a wyprawka dla dziecka kosztuje i tak niemałą fortunę. Jej cena zależy od modelu. Najprostszą nianię elektroniczną można kupić już za 200 zł, a używane są tańsze. Modele bardzo zaawansowane kosztują nawet powyżej tysiąca zł.

Jak działa niania elektroniczna?

Niania elektroniczna pozwala rodzicowi na obserwację tego, co robi dziecko znajdujące się w innym pomieszczeniu. Elektroniczna niania to dwa zasadnicze urządzenia – nadajnik i odbiornik. Nadajnik – posiada mikrofon lub/i kamerkę i umieszcza się go w pokoju dziecka. Natomiast odbiornik wyposażony jest w głośnik i powinien się znajdować tam, gdzie jest właśnie rodzic. Nadajnik przy pomocy fal radiowych przesyła do odbiornika dźwięki i obrazy, jakie rejestruje w dziecięcym pokoju. Niemowlę można albo podsłuchiwać, albo podglądać. Są też nianie, które umożliwiają kontakt głosowy z maluszkiem. Mają do tego odpowiedni nadajnik, do którego rodzic może powiedzieć kilka słów. Czasem to pomaga uspokoić malca na odległość.

Niania z monitorem oddechu

Na rynku dostępne są też nianie elektroniczne, które posiadają zaawansowane bardziej funkcje. Jedną z nich jest niania z funkcją monitora oddechu. Monitor to urządzenie, którego stosowanie może zapobiec syndromowi nagłej śmierci łóżeczkowej. Takie niebezpieczeństwo istnieje w pierwszym roku życia niemowlęcia. Monitor kontroluje oddech dziecka. Dzieje się to dzięki dyskom sensorowym, które są umieszczane pod materacykiem łóżeczka. Niania informuje o zatrzymaniu oddechu maluszka już po 15–20 sekundach od zarejestrowania ostatniego oddechu. Sprawdź: niania elektroniczna askot.pl/kategoria-produktu/akcesoria-dla-niemowlat/nianie-elektroniczne

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ