Modele do składania – zacznij przygodę z modelarstwem

0
1070

Modelarstwo to niezwykła pasja, która wciąż przyciąga kolejne osoby. Wielu z nas kojarzy ją ze skomplikowanymi modelami, wieloetapową pracą, wymagającą profesjonalnych akcesoriów. A ponad wszystko ważna jest tu sprawność manualna, dokładność i cierpliwość. Czy może to być zajęcie dla najmłodszych?

Nie tylko dla profesjonalistów

Profesjonalne modelarstwo to bez wątpienia bardzo ciekawe zajęcie. Ale przygoda ta, szczególnie w przypadku kilku- i kilkunastoletnich dzieci, nie musi zaczynać się od wymagających modeli sklejanych. Dla początkujących adeptów tej sztuki można wybrać nieco prostsze, ale równie efektowne modele składane. Jednym z największych i najbardziej uznanych, szczególnie w Europie, producentów modeli składanych jest niemiecka marka Revell. Odwiedzając sklep modelarski Revell.com.pl można zapoznać się z jej niezwykle bogatą ofertą. To doskonały punkt startowy dla tych, którzy chcą posmakować modelarstwa w nieco prostszej formie. Poza modelami do składania znajdziemy tam oczywiście klasyczne modele przeznaczone do sklejania i niezbędne akcesoria.

Czym charakteryzują się modele do składania?

Modele do składania, jak sama nazwa wskazuje, opierają się o elementy, których nie łączymy przy pomocy kleju. Przygotowane są tak, by w łatwy sposób można je było połączyć i złożyć w docelowy kształt. Nie oznacza to jednak, że nie jest to ciekawe i wymagające zajęcie. Poszczególne modele składają się z wielu elementów, które należy rozpoznać, dopasować. Wszystkie elementy wytworzone są dużą dbałością o detale, są pomalowane, ozdobione nadrukami. Rezultaty pracy nad modelami będą bardzo satysfakcjonujące. Gotowe, różnorodne maszyny są efektowne. Z powodzeniem można je traktować jak przedmioty kolekcjonerskie.

Różnorodność zestawów

Ogromny atutem modeli do składania marki Revell jest ich różnorodność. Znajdziemy wśród nich samoloty, samochody, helikoptery, traktory, żaglowce, okręty. Wiele z nich to z dużą pieczołowitością odwzorowane najpopularniejsze maszyny bojowe, uczestniczące w największych działaniach wojennych XX w czy najsłynniejsze i największe samoloty pasażerskie. Nie można tu także pominąć kultowej już serii Star Wars, która składa się z kilkunastu maszyn biorących udział w wojnie klonów.

Poszczególne zestawy przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku – dostosowane do ich umiejętności i zdolności manualnych. Znajdziemy tu bardzo atrakcyjne modele, których składania mogą podjąć się już nawet czterolatki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ