LEGO to z całą pewnością najbardziej znana firma produkująca klocki dla dzieci. Działa nieprzerwanie od 1932 roku i zdobyła sobie ogromną popularność ze względu na unikatowe kolekcje klocków oferowane dla różnych grup wiekowych: od małych dzieci aż po dorosłych kolekcjonerów. Jednak oprócz LEGO istnieją także klocki kompatybilne z nimi. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Klocki, które pasują do najbardziej znanych zestawów, w ramach uzupełnienia kolekcji

Klocki LEGO są najbardziej znane i cenione, ale to nie znaczy, że nie możemy uzupełnić ich kolekcji o inne rodzaje klocków. Jak najbardziej możemy, a nawet jest to wskazane. Dzięki dobieraniu klocków innych producentów, które mają taką samą konstrukcję, można poszerzyć dotychczasowe zestawy o nowe, intrygujące propozycje. To okazja do tego, aby dać dziecku więcej możliwości zabawy, ponieważ nie będzie musiało wybierać między różnymi zestawami. Może je zmieszać, co pozwoli mu na pełen rozwój kreatywności.

Intrygujące kolekcje klocków konstrukcyjnych

Klocki LEGO są kochane przede wszystkim za to, jak ogromne możliwości konstrukcyjne dają – i za te same właściwości uwielbiane są też inne rodzaje klocków konstrukcyjnych. Pozwalają bowiem na tworzenie fantazyjnych budowli, pojazdów albo innych konstrukcji, które znajdują się jedynie w dziecięcej wyobraźni.

Klocki konstrukcyjne z innych serii niż LEGO pozwalają nie tylko na poszerzenie kolekcji, ale też na zupełnie nową formę zabawy. Na uwagę zasługują sobie na przykład klocki marki Sluban, które nie są jedynie kopią, ale prawdziwie odmiennymi zestawami. Unikatowe serie łączą się w nich z dodatkowymi możliwościami, jakich nie dają LEGO, na przykład z możliwością poruszania w ciekawszy sposób ludzikami. Dzięki nim figurki będą mogły dosłownie wyrażać emocje: machać na powitanie, kręcić lub kiwać głową, a także zmieniać pozycje tułowia. Wystarczy spojrzeć na stronę https://wyspaklockow.pl/, aby poznać bliżej ich możliwości.

Serie dla dziewczynek i chłopców, serie tematyczne

Kolekcje tematyczne klocków dla dzieci są z całą pewnością najbardziej popularnym wyborem. To one sprawiają, że maluchy mogą zbudować dokładnie to, co lubią najbardziej i czym się interesują. To one pozwalają też na tworzenie ciekawych historyjek i scenek, a także zabawę na przeróżne sposoby.

Dla dziewczynek przygotowane zostały specjalne zestawy dopasowane do ich gustu. Często mają bardziej pastelowe kolory i tematykę, która przypada do gustu małym księżniczkom. Znajdują się w nich na przykład urocze domki i pary figurek, które biorą ślub lub udają się wspólnie w daleką podróż.

Z kolei kolekcje dla chłopców często nawiązują tematyką do ich ulubionych zawodów. Straż pożarna, policja czy wojsko to tylko kilka przykładów, które pokazują, w co najbardziej lubią się bawić chłopcy. Nic więc dziwnego, że znajdują się tutaj przede wszystkim samochody, samoloty i statki. Zbierając całą kolekcję, chłopcy będą mogli wcielić się w ulubione role w wielu wyimaginowanych scenkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ