Bibuła to jeden z najpraktyczniejszych materiałów plastycznych, z których można zrobić naprawdę wiele ozdób i wykorzystać ją przy różnych okazjach na różne sposoby. Dziś opowiemy o tych zastosowaniach, ale też wskażemy na pewne wady takich ozdób, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-zrobic-kwiatki-z-bibuly/

Najpopularniejsze ozdoby z bibuły

Mogłoby się wydawać, że bibuła jest mało praktyczna, ładna i ciekawa, ale że tak naprawdę nie można z niej zbyt wiele zrobić. Najczęściej bibuła kojarzy nam się z kwiatami z kuleczek i kwiatami, natomiast to tylko jedna strona medalu. Bibuła świetnie się sprawdza do wszelkich prac plastycznych, zwłaszcza dla dzieci, które mają trudności w przyswojeniu i opanowaniu motoryki ruchowej. Zwijanie kuleczek z bibuły, rozwijanie ich, zwijanie kawałków bibuły w ruloniki świetnie rozwija zdolności manualne. Z bibuły można zrobić tak naprawdę wiele.

Bibuła jest świetnym i stosunkowo tanim materiałem, aby wykorzystać go do wszelkich szkolnych przedstawień, gdzie potrzebujemy zrobić spore dekoracje artystyczne. Dzięki temu możemy w prosty i korzystny finansowo sposób zmieniać dekoracje, a też modyfikować je i transportować. Bibuła jest też znana, jako element wykorzystywany na laurkach, ale ma też inne zastosowanie, np. w kosmetyce. Dokładnie tak – bibułą można farbować włosy lub ubrania, co świetnie sprawdza się przy zabawach z dziećmi.

Kiedy bibuła może zaszkodzić?

Bibuła sama w sobie nie jest szkodliwa, natomiast nieprzyjemne konsekwencje mogą pojawić, podczas gdy zostanie niewłaściwie wykorzystana. Co to oznacza? Otóż, wiele rodziców ma nawyk gromadzenia wszelkich prac swoich pociech, laurek, kwiatków z bibuły czy obrazków wyklejonych kulkami z bibuły. To piękny nawyk, natomiast może okazać się szkodliwy pod względem wpływu na zdrowie. Wynika to stąd, że bibuła jest bardzo dobrym materiałem, który gromadzi kurz. Jeśli w pokoju poustawiamy wiele takich prac z bibułą, to kurz poosadza się na nich stanowiąc zagrożenie dla dróg oddechowych. Warto więc albo regularnie czyścić takie ozdoby, albo wyrzucać je lub gromadzić w szczelnie zamkniętych miejscach, albumach, aby uniknąć takiego negatywnego wpływu na zdrowie.

Przeczytaj też: http://www.pointsofview.pl/jak-w-mlodym-wieku-zarobic-pieniadze/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ