Książki dla dzieci są ciekawą formą rozwijania ich wyobraźni. Losy bohaterów zwykle interesują dzieci i wzbudzają w nich pozytywne emocje, dlatego chętnie są czytane przez dzieci klas młodszych. Chcą one poznawać dalsze losy ulubionych postaci, więc sięgają po wszystkie serie z danego cyklu.

Małe dzieci lubią czytać, toteż odsetek czytelnictwa w klasach 1-3 plasuje się na dość wysokim poziomie, w przeciwieństwie do uczniów starszych klas szkoły podstawowej. Dzieci chętnie sięgają po książki także z tego względu, że mają one ciekawą szatę graficzną. Nierzadko są wzbogacane ilustracjami, dzięki którym młody czytelnik łatwiej rozumie ukazywany w książce świat, jak również łatwiej wyczuwa się w rolę postaci bajkowej czy baśniowej. Wśród książek dla dzieci właśnie bajki i baśnie cieszą się ogromną popularnością. Świat fantastyczny, nierealni bohaterowie wydarzenia magiczne to zagadnienia, które leżą w kręgu zainteresowań młodego odbiorcy. Dziewczynki utożsamiają się z królewnami, księżniczkami i postaciami o dobrym charakterze.

Chłopcy z kolei wcielają się w rolę królewiczów, dzielnych rycerzy i wojowników walczących w imię dobra. Każdy rodzic mający na uwadze wszechstronny rozwój swojego dziecka powinien wybrać się do księgarni lub innego sklepu w celu zakupu odpowiedniej książki dla dzieci. Wybór jest ogromny a koszt stosunkowo niewielkie, gdyż w dyskontach można kupić już za 5 zł książkę.

Dla najmłodszych warto korzystać z klasyków. Tu wysuwają się nazwiska Tuwima i Brzechwy. Są to książki z wierszykami, więc dzieci błyskawicznie nauczą się tych utworów na pamięć i będą wielokrotnie je powtarzać w szkole, w domu, na podwórku, gdyż są śmieszne i łatwe do zapamiętania. Starszym dzieciom poleca się wspomniane wyżej bajki i baśnie. Niektóre z nich przekazują morał, inne uczą pokory, uprzejmości i właściwych zachowań. W tej oczywiście kategorii mieszczą się Baśnie braci Grimm i one są do szczególnego polecenia, zwłaszcza że przez całe życie pamięta się elementy świata w nich przedstawionego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ