Na rynku dostępne są rozmaite artykuły i akcesoria dla niemowląt, dzięki którym opieka nad maluchem staje się łatwiejsza. Jednym z takich, coraz bardziej popularnych, urządzeń jest leżaczek, często w formie wielofunkcyjnej łączącej cechy klasycznego leżaka, a także kołyski lub łóżeczka.

Jakie cechy leżaczka powinny skłonić młodych rodziców do jego zakupu?

Leżaczek przede wszystkim znakomicie ułatwia opiekę nad dzieckiem, a w zasadzie pogodzenie jej z innymi domowymi obowiązkami. W tym czasie, kiedy maluch leży lub siedzi na leżaczku, można spokojnie przygotować obiad, prasować czy też odrabiać lekcje ze starszym dzieckiem. Niemowlę nie tylko ma sposobność obserwowania tego, co się wokół niego dzieje, ale także bawienia się różnymi kolorowymi zawieszkami.

Warto przy tym podkreślić, że dziecko jest w pełni bezpieczne, ponieważ każdy model leżaczka zostaje wyposażony w pasy, a niektóre mają nawet elementy antypoślizgowe. Leżaczki pełnią również funkcje kołyski, a melodyjki oraz wibracje pomagają uspokoić malucha. Wybrane modele posiadają ciekawą opcję automatycznego bujania i to niekiedy z możliwością ustawienia konkretnej prędkości ruchu. Co ciekawe, leżaczek może zastąpić nam krzesełko do karmienia, przede wszystkim w pierwszym okresie rozszerzania diety, kiedy maluch ma jeszcze problemy z samodzielnym siedzeniem.
Wielką zaletą leżaczka są też jego niewielkie rozmiary oraz funkcja rozkładania na płasko, dzięki czemu świetnie nadaje się na wyjazdy. Nie tylko nie zajmuje dużo miejsca, ale także może pełnić funkcję łóżeczka turystycznego. Niektóre modele dostępne na rynku można z powodzeniem wykorzystywać aż do trzeciego roku życia dziecka, ponieważ mają regulację oparcia i znoszą obciążanie do osiemnastu kilogramów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze leżaczka?

Pierwsza kwestia dotyczy wieku dziecka. Dla noworodka przeznaczone są tylko wybrane modele, natomiast bardzo wiele leżaczków można użytkować dopiero od trzeciego miesiąca malucha. Warto zwrócić uwagę na stabilność oraz lekkość konstrukcji, a wręcz niezbędna wydaje się opcja zdejmowania i prania obicia w pralce. Dla osób wykorzystujących leżaczek nie tylko w domu, niezbędna okaże się także funkcja łatwego składania i rozkładania.

W codziennym użytkowaniu na pewno przyda się regulacja oparcia, a także blokada funkcji bujania, aby leżaczek nie kołysał się w trakcie karmienia dziecka. W związku z tym, że artykuł ma umilać czas maluchowi, to warto wybierać modele ze zdejmowanym pałąkiem z kolorowymi zabawkami, jak grzechotki, maskotki, zawieszki czy migające światełka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ