Zegarek z lokalizatorem GPS – wady i zalety

0
1076

Największym marzeniem każdego rodzica jest szczęście jego dzieci, a nadrzędnym celem – ich bezpieczeństwo. W dobie cywilizacyjnego postępu i nieustannego rozwoju technologii pojawiają się zarówno nowe zagrożenia, jak i sposoby na ich uniknięcie. Jednym z najbardziej popularnych urządzeń, którego wprowadzenie na rynek zapoczątkowało wiele dyskusji, jest zegarek z lokalizatorem GPS Smartsafe. Spójrzmy zatem na jego zalety oraz wady i odpowiedzmy sobie na pytanie, czy warto podarować taki gadżet najmłodszym członkom rodziny.

Nowinki technologiczne ulgą dla opiekunów

Zacznijmy od zalet tego typu zegarków, gdyż tych jest o wiele więcej. Co najważniejsze, jest to chyba najbardziej skuteczna metoda na sprawowanie opieki nad dzieckiem także wtedy, gdy nie znajduje się ono w zasięgu naszego wzroku. Urządzenie pozwala na bieżący podgląd lokalizacji malucha, niektóre modele posiadają ponadto funkcję dyskretnego nasłuchu jego otoczenia. Jako że zegarek wyposażony jest w kartę sim, spełnia również rolę telefonu – w każdej chwili możemy przy jego pomocy nawiązać kontakt z naszym podopiecznym. To doskonałe rozwiązanie na przykład dla latorośli w wieku szkolnym, która sama wraca z zajęć do domu po zmroku.

Gdzie leży granica rodzicielskiej nadopiekuńczości?

Przeciwnicy wynalazków pokroju zegarka z lokalizatorem GPS patrzą na ten gadżet z nieco innej perspektywy. Ich zdaniem jest on dowodem na brak zaufania rodziców do dziecka oraz wyrazem ich nadopiekuńczości. Naszym zdaniem założenie to mija się jednak z prawdą. Owszem, funkcja podsłuchu może doprowadzić do nadużyć. Decyzja o tym, w jakich przypadkach skorzystanie z niej będzie potrzebne, należy jednak do samych rodziców. Nie zapominajmy, że dzięki niej mogą oni wybawić potomstwo z opresji.

Odpowiedź na dziecięce oczekiwania

Pomysł zakupu urządzenia warto skonsultować z samym zainteresowanym. Przedstawmy dziecku nasze argumenty i wysłuchajmy jego opinii. W wielu przypadkach okazuje się, że najmłodsi oczekują od nas zapewnienia im bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Mając zegarek z lokalizatorem GPS na ręku, nie będą się już bać nowych wyzwań, jak samodzielne pokonanie drogi do szkoły.

Kolejny artykuł: https://smartsafe.pl/artykuly/zegarek-z-lokalizatorem-gps-dla-dziecka—jaki-wybrac

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ