Wyjazdy wakacyjne nie muszą ograniczać się do najbardziej popularnych miejsc, ale warto odkrywać nowe tereny i dać się zaskoczyć. Wyprawa do Etiopii może okazać się strzałem w dziesiątkę ze względu na niesamowite walory krajobrazowe, ciekawą tamtejszą kulturę oraz zadziwiające elementy architektury sprzed stuleci.

Etiopia wyprawa, jakiej nigdy nie zapomnisz!

To państwo słusznie szczyci się bogatą historią, fantastycznym światem flory i fauny oraz oryginalnymi tradycjami kulturowymi. Etiopia ma różne oblicza i warto poznać każde z nich, aby odkryć wszystkie smaczki tego państwa. Każdy może tutaj przeżyć niezapomnianą przygodę, a zarazem dokonać wyjątkowych odkryć. Wyprawa do Etiopii niewątpliwie dostarczy wiele satysfakcji. W końcu Afryka to nie tylko egipskie piramidy i parki narodowe w Kenii bądź Tanzanii. Przy okazji należy dodać, że Etiopia graniczy właśnie z Kenią i jest zdecydowanie mniej oblegana, natomiast atrakcji ma co niemiara. Wyprawa do Etiopii oznacza całkiem spory wydatek, jednak naprawdę warto zebrać wymaganą kwotę i pojechać na te niesamowite tereny.

Etiopia wyprawa trekkingowa

Ten kraj jest wręcz wymarzony dla miłośników pieszych wędrówek i wspinaczek. Depresja Danakilska przypomina bardziej powierzchnię Marsa niż krajobrazy ziemskie, a zawdzięcza to wyjątkowo kolorowym formom geologicznym i tworom wulkanicznym. Mało znany jest ten obszar, trudno dostępny i bez odpowiedniej infrastruktury turystycznej, ale niezwykle interesujący. Jeżeli ktoś szuka bardziej zadbanych miejsc, to z pewnością powinien udać się na wyprawę w Góry Semien, aby spotkać się oko w oko z małpami o jakże charakterystycznym wyglądzie, czyli dżeladami, a przede wszystkim skorzystać z okazji na wejście na czterotysięcznik. W przypadku słabszej kondycji popularną forma zdobywania szczytów jest wjazd samochodem terenowym.

Etiopia wyprawa do miejsc historycznych

Niepowtarzalnym skarbem tego kraju są zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chodzi tutaj zwłaszcza o charakterystyczne tysiącletnie kościoły w Lalibelii wzniesione z ciosanych bloków skalnych oraz potężne zamki w Gonder. Nie można też pominąć ruin starożytnego państwa w Aksum.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ