W wielu szkołach rodzice mają możliwość wykupienia obiadów dla dziecka. Czy warto zdecydować się na taki dodatkowy wydatek?

Niektórzy rodzice zawsze wykupują obiady dla dziecka w szkole, inni z kolei w ogóle nie korzystają z tej opcji. Są też i tacy, którzy nie wiedzą, czy zdecydować się na obiady. Jeśli także zastanawiasz się nad tym, co wybrać, warto wziąć pod uwagę zarówno plusy, jak i minusy obiadów w szkole.

Obiady w szkole – za

Główną zaletą obiadów w szkole jest to, że dziecko może w ciągu dnia zjeść ciepły posiłek. Oczywiście, możemy do szkoły dać mu mnóstwo kanapek czy słodyczy, które będą mogły zmniejszyć głód, niemniej jednak nic nie jest w stanie zastąpić ciepłego obiadu.

Także warto wskazać na fakt, że wielu dzieciom smakują obiady w szkole – to dodatkowe urozmaicenie, dzięki któremu dzieci poznają nowe smaki, także takie, których nie znają z domu. Często obiady w szkole nie są kojarzona ze smacznymi czy wartościowymi, ale obecnie dużo się zmieniło w podejściu do żywienia dzieci i młodzieży w szkołach.

Obiady w szkole to też dodatkowy plus dla rodziców, którzy też mają możliwość zjedzenia w pracy. Dzięki temu nie trzeba już dodatkowo gotować w domu.

Obiady w szkole – przeciw

Za obiady w szkole najczęściej trzeba płacić – w większości przypadków tylko dzieci z biedniejszych rodzin mogą liczyć na ich dotowanie. Cena posiłku najczęściej wynosi od około 5 do nawet 11 złotych w zależności od szkoły. Dla wielu rodziców to dodatkowy, dość duży koszt.

Wiele dzieci ma też swoje szczególne wymagania żywieniowe, dlatego jedzenie w szkole nie zawsze im smakuje.

Jest jeszcze kwestia dzieci z nietolerancjami pokarmowymi i alergiami, ale one także mogą jeść obiady dla szkół Warszawa nie jest jedynym miastem, gdzie możemy skorzystać z tej opcji. Firmy cateringowe, które dostarczają posiłki, są w stanie przygotować je również jako bez laktozy, bez glutenu czy bez mięsa.

Zatem wykupienie obiadów w szkole ma wiele zalet, dlatego warto pomyśleć o tej opcji, gdy chcemy zapewnić dziecku, nawet w nietolerancjami pokarmowymi, odpowiednie posiłki w ciągu dnia!

[Głosów:3    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ