Klinika leczenia niepłodności to w wielu przypadkach ostatnia nadzieja par, które bezskutecznie starają się o dziecko. Ogromne możliwości diagnostyczne, jakie oferuje klinika leczenia niepłodności katowice sprawia, że jest ona chętnie odwiedzana rzez pary, które od dłuższego czasu starają się zajść w ciążę.

Kliniki leczenia niepłodności – różne podejście

Choć większości par, leczenie niepłodności kojarzy się z zapłodnieniem in vitro, to nie zawsze tak jest. Klinika leczenia niepłodności katowice nie zawsze musi oferować pacjentom in vitro, ponieważ w niektórych przypadkach wystarczająca jest odpowiednia terapia zastępcza. Jak pokazują różnego rodzaju statystyki, u części par udaje się osiągnąć zamierzony efekt (zajście w ciążę) po prostej diagnostyce i bez zastosowania skomplikowanych metod leczniczych. Każdy przypadek analizowany jest indywidualnie, stąd tez każda para wymaga innego systemu leczenia i u jednych trwa on kilka miesięcy, a u innych nawet kilka lat. Lekarz, znając historię dotychczasowego leczenia, a także po zleceniu koniecznych badań, zaproponuje parom odpowiednie opcje postępowania.

In vitro – klinika leczenia niepłodności katowice

Do jednych z najbardziej znanych, a tym samym i najbardziej zaawansowanych metod leczenia niepłodności, zalicza się technikę wspomaganego rozrodu. Tu oczywiście niezwykle popularna jest tzw. inseminacje domaciczna, a także zapłodnienie pozaustrojowe. Należy mieć też na uwadze, że ostateczne powodzenie zastosowania wybranych technik wspomaganego rozrodu zależy od bardzo wielu, różnorodnych czynników. Znaczenie ma tu m.in. wiek przyszłych rodziców, stan hormonalny kobiety, a także odpowiedzi organizmu na leki stosowane w trakcie stymulacji owulacji. Na powodzenie leczenia wpływ ma również stan macicy oraz różnorodne parametry nasienia. Im wcześniej rozpocznie się leczenie niepłodności, tym większe szanse na powodzenie. W przypadku, kiedy pary bardzo długo starają się o dziecko, nie ma co czekać, ponieważ każdy kolejny miesiąc może znacząco obniżać efektywność zastosowanej techniki. Warto od razu zgłosić się do klinik leczenia niepłodności, ponieważ udzielą one profesjonalnych porad i pokierują, jak zacząć cały proces diagnostyki i późniejszego leczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ