Plastikowe skrzynie na jabłka są coraz częściej wykorzystywane przez polskich sadowników nie tylko podczas zbiorów owoców, ale również w ich przechowywaniu gdy cena nie sprzyja sprzedaży. Lżejsze od metalowych i drewnianych skrzyń – plastikowe pojemniki dają się też dużo łatwiej transportować i przenosić. W tym artykule omówimy kilka popularnych wśród polskich sadowników skrzyń i pojemników stosowanych w sadownictwie.

Skrzyniopalety

Jednymi z najszerzej wykorzystywanych w rodzimym rolnictwie urządzeń plastikowych są skrzyniopalety plastikowe na owoce. Z racji przewagi w polskim sadownictwie monokultury jabłoni występuje powszechne zapotrzebowanie na skrzyniopalety plastikowe na jabłka. Takie pojemniki dostępne są w ofercie handlowej firmy Schoeller Allibert.

Idealną skrzyniopaletą na jabłka jest GEOBOX solid base. Ten pojemnik dysponuje wieloma atutami stawiającymi go na czele skrzyniopalet sadowniczych. Przede wszystkim na uwagę zasługuje materiał wykonania – wysokiej jakości Polietylen HDPE o dużej gęstości otrzymywany w specjalnym procesie polimeryzacji niskociśnieniowej. Ponadto GEOBOX solid base posiada dużą pojemność użytkową wynoszącą 260 litrów oraz teoretyczną maksymalną ładowność statyczną do 1500 kilogramów. Występują te palety z płozami lub kółkami poniżej dna w zależności od wariantu.

Skrzynie plastikowe

Transportowane do skupu w skrzyniopaletach jabłka w coś wcześniej trzeba jednak zebrać – idealne do zbiorów są skrzynki plastikowe również znajdujące się w ofercie Schoeller Allibert. Dostępne są one w różnych wersjach, rozmiarach i wariantach kolorystycznych jednak główny zarys konstrukcji pozostaje ten sam. Wzorem dla innych serii skrzyń stała się skrzynia Agrilog – ventilated base.

Agrilog – ventilated base to skrzynia o długości 120 centymetrów, szerokości stu centymetrów a wysokości 58 centymetrów. Pojemność użytkowa takiej skrzyni wynosi 446 litrów co jest niemożliwe do uzyskania w innych typach skrzyń przy tak niewielkiej masie własnej. Konstrukcja Agrilog – ventilated base opracowana została z myślą o zbiorze i przechowywaniu w niej owoców dlatego wyposażono ją w perforowane dno, dobrze wentylowane ściany boczne oraz wzbogacono o możliwość montażu pokrywy górnej. Dodatkami ułatwiającymi obsługę tej skrzyni są wygodne uchwyty boczne oraz stopki wyposażone w gumową amortyzację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ