Kosmetyki wegańskie w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób zastanawia się, jednak czym różnią się od „zwykłych”. Oto najważniejsze cechy, które posiadają tego typu kosmetyki.

Kosmetyki bez substancji pochodzenia zwierzęcego…

To pierwsza cecha, jak określa wegańskie kosmetyki. Są to tzw. „cruelty-free” – w Polsce zyskujące dopiero popularność. Coraz więcej mówi się o nich także w świecie show biznesu, wskazują, że brak zastosowania substancji pochodzenia zwierzęcego powoduje, że uważa się że za lepsze i zdrowsze.

Duże firmy kosmetyczne i koncerny wskazują, że w przypadku tego typu kosmetyków, nie dopuszczają się nadużyć podczas ich produkcji. To istotna kwestia dla obrońców zwierząt i osób, które cenią sobie naturalne składniki w kosmetykach wegańskich.

Nietestowane na zwierzętach

Kosmetyki wegańskie wyróżnia fakt, że nie są testowane na zwierzętach. Dotyczy to zarówno gotowych produktów, jak i sprawdzania ich działania na każdym etapie produkcji. Nie mają też chemicznych substancji, przez co termin ich ważności jest znacznie krótszy, ale w zamian zyskujemy produkt znacznie bardziej naturalny..

W obecnych czasach, kiedy wiele mówi się o konieczności ochrony fauny i flory – miłośnicy wegańskich produktów doceniają fakt, że w trakcie ich powstawania nie ucierpiało żadne zwierzę. Co ciekawe, czasami firmy posiadają produkty wegańskie, ale nie informują o tym na etykiecie, dlatego osoby, które nie zwracają uwagi na tę kwestię, mogą tego nie dostrzec.

Specjalne oznaczenia

To kolejna kwestia, jaka wyróżnia kosmetyki wegańskie (nie licząc produktów, które, jak wspomniano wyżej, nie mają takich odznaczeń, ponieważ oprócz nich firmy produkują też „zwykłe” kosmetyki). Jednak firmy, które produkują wyłącznie wegańskie kosmetyki, umieszczają specjalne oznaczenia w widocznym miejscu.

Przede wszystkim kosmetyki wegańskie posiadają specjalne certyfikaty, których zdobycie wiąże się ze spełnieniem wysokich standardów. Certyfikat potwierdza, że podczas produkcji nie zastosowano produktów zwierzęcych ani tych, które pochodzą z upraw z użyciem GMO. Ponadto wskazują, że w składzie nie ma też innych, negatywnie oddziałujących na zdrowie składników, w tym: konserwantów, barwników i zagęstników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIndywidualne podejście
Następny artykułJak nauczyć dziecko liczyć?

Kocham dzieci. Uwielbiam się nimi opiekować, bawić, pielęgnować. Dlatego właśnie zostałam przedszkolanką i mam własnego bobasa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ