Większość dzieci chętnie bawi się klockami, zwłaszcza jeśli zapewniają one możliwość tworzenia złożonych konstrukcji, w tym budowy pojazdów, a dodatkowo pozwalają na zabawę mini figurkami przedstawiającymi różnorodne postacie. Jeśli zatem szukasz klocków na prezent dla dziecka, oryginalne produkty marki Lego wydają się strzałem w dziesiątkę. Dzięki ich dużej różnorodności znalezienie klocków odpowiadających umiejętnościom manualnym i zainteresowaniom dziecka jest stosunkowo proste.

Jakie klocki dla maluchów?

Firma Lego słynie z produkcji zabawek dedykowanych różnym grupom wiekowym dzieci. Produktem dedykowanym najmłodszym użytkownikom są klocki z serii Lego Duplo. To duże, kolorowe klocki pozwalające na budowę prostych pojazdów lub obiektów. W niemal każdym opakowaniu klocków znajdziemy również dość duże figurki przedstawiające ludzi lub zwierzęta, co zapewnia dziecku większą atrakcyjność zabawy. Wielkość figurek została dostosowana do potrzeb maluchów, tak by bez problemu mogły chwytać je w dłonie i się nimi bawić. Większy rozmiar klocków przekłada się również na wyższy poziom bezpieczeństwa zabawy. Dziecko nie może połknąć takich klocków i nie zrobi sobie nimi krzywdy.

Jakie klocki dla starszych dzieci?

Najpopularniejszą serią klocków Lego są zestawy umożliwiające budowę charakterystycznych pojazdów i obiektów infrastruktury, z jakimi możemy spotkać się w świecie rzeczywistym. Lego City to doskonały wybór dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i starszych. Większe zestawy pozwalają na tworzenie kilku tematycznie ze sobą związanych obiektów lub pojazdów. Mniejsze to zwykle pojedynczy pojazd z figurką kierowcy. Warto pamiętać, że klocki są ze sobą kompatybilne i ich łączenie, zwłaszcza w ramach jednej kolekcji, jest jak najbardziej możliwe, a przez to wyjątkowo atrakcyjne dla dziecka. Na stronie internetowej https://damizabawki.pl/pol_m_Kategorie_Klocki-i-sortery_Lego_City-244.html  znaleźć można wiele przykładowych zestawów klocków właśnie z tej serii. Dla nieco starszych dzieci polecane są również klocki Lego z serii Creator (zestawy klocków najczęściej bez figurek), Friends (popularne zestawy klocków dla dziewczynek) czy inspirowanych filmami lub dziecięcymi bajkami serii, takich jak Lego Batman, Star Wars czy Harry Potter.

Odpowiednio dobrane klocki to uniwersalny pomysł na prezent dla każdego dziecka. Tego typu zabawki pomagają w rozwijaniu dziecięcej wyobraźni i kreatywności, uczą myślenia przestrzennego i są znakomitym treningiem zdolności manualnych dziecka. Jeśli zastanawiasz się, jakie klocki kupić, zestaw oryginalnych klocków Lego, dobrany do wieku i zainteresowań dziecka, jest zawsze sprawdzonym wyborem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ