Statystyczna Kowalska nie może sobie pozwolić na zakup ubrania od wielkiego domu mody, takiego jak Prada, Dolce&Gabbana czy Gucci. Odzież tego typu kosztuje majątek i jest dedykowana jedynie najbardziej zamożnym osobom. Czy rzeczywiście? Niekoniecznie, bowiem czasem można znaleźć ją w sklepach z ubraniami z drugiej ręki! Ile kosztuje odzież używana high fashion?

Dział premium

W sklepach, których domeną jest odzież używana, panują różne zasady organizacyjne. W niektórych z nich można znaleźć specjalne działy z tak zwaną odzieżą premium. Trafiają do nich ubrania z metkami, bardzo oryginalne, w idealnym stanie lub markowe – są one przeważnie uprane, uprasowane i elegancko powieszone, w przeciwieństwie do reszty asortymentu sklepu.

To, jakich marek ubrania znajdzie się na dziale premium, zależy jedynie od znajomości brandów wśród pracowników wybranego sklepu. Czasem zdarza się tak, że na dziale premium znajdują się tak naprawdę ubrania z średniej klasy sieciówek, podczas gdy kreacje wielkich domów mody wiszą gdzieś pomiędzy babcinymi podomkami, a tekstyliami do dekoracji domu. Zawsze warto ich poszukać – wprawione oko dostrzeże wszystko.

Ile kosztuje ubranie high fashion z drugiej ręki?

Za odzież używaną high fashion znalezioną w gąszczu innych ubrań w lumpeksie płaci się dokładnie tyle, ile za pozostałe ubrania znajdujące się w sklepie (zgodnie z wyceną, ceną za kilogram lub sztukę).

Jeśli zaś ubranie z wielkiego domu mody wisi na dziale premium sklepu z odzieżą używaną, przeważnie jest już wycenione. Będzie ono z pewnością droższe od pozostałych propozycji dostępnych w sklepie. Ile może kosztować? Doświadczenia sprawnych poszukiwaczek ubrań używanych są różne. Można się spotkać między innymi z takimi opiniami:

– za sukienkę z drugiej ręki pochodzącą z wielkiego domu mody trzeba dać mniej-więcej tyle, co za nową sukienkę mało popularnej marki (150-300zł);
– za używane spodnie z bardzo prestiżową metką płaci się od 80 do nawet 200zł;
– najtaniej można kupić lekko znoszone, ale wciąż warte uwagi koszulki i t-shirty z wysokiej jakości bawełny, lnu czy wiskozy – kosztują już od 20zł po wycenie.

Podsumowując, ubrania marek premium, choć ekstremalnie drogie, można kupować w niewielkich cenach w sklepach z odzieżą używaną. Znajdują się one na specjalnych działach z ubraniami wycenionymi lub pomiędzy innymi propozycjami w standardowych cenach sklepu. To świetna wiadomość dla tych, którzy zawsze chcieli wyglądać jak milion dolarów, a nie wydać na ten cel milionów monet.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ