Sztuczne rzęsy to bezpieczny sposób oszczędzenie czasu podczas robienie makijażu. Kobiety, które zdecydują się na przedłużenie rzęs, mogą wybierać spośród paru rodzajów produktów oraz metod. Najbezpieczniejszym oraz dającym najlepszy wynik zabiegiem jest profesjonalne przedłużenie rzęs u kosmetyczki. Jak się je robi oraz które są rezultaty?

Sztuczne rzęsy, przyklejone do naturalnych, dają efekt imponującej „firanki”. Na rynku można spotkać kilka rodzajów sztucznych rzęs do samodzielnej aplikacji, natomiast najdoskonalszym wyjściem jest udanie się do kosmetyczki, która wybierze rodzaj rzęs oraz zdecyduje, która metoda ich nałożenia jest najmniej obciążająca dla naturalnego włoska. Przeprowadzenie zabiegu trwa ok. 1,5-3 godziny, a efekt utrzymuje się do 6 tygodni, natomiast poleca się systematyczne uzupełnianie rzęs co 3 tygodnie. Przed zabiegiem warto przyciemnić rzęsy henną, żeby łatwiej było je rozdzielać. Przy okazji dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania różnica pomiędzy naturalnym kolorem a elementami doklejonymi nie jest zbyt widoczna, bo rzęsy przykleja się 1 mm nad powierzchnią skóry.

Typy sztucznych rzęs – rzęsy jedwabne

Tenże typ rzęs składa się z protein naturalnego jedwabiu, dzięki czemu ich skręt przypomina tenże widoczny dla rzęs naturalnych. Ich dużą korzyścią jest lekkość, dzięki której nie obciążają rzęs. Warto natomiast zaopatrzyć się w grzebyczek, którym codziennie rano należy przeczesać atrapy, żeby je wyrównać oraz oddać im chciany kształt, bo zdarza się, iż jedwabne rzęsy lekko się gniotą podczas wypoczynku.

W jedwabnych rzęsach można bez obaw pływać, nosić szkła kontaktowe oraz robić makijaż, natomiast warto zrezygnować z mocnych, wodoodpornych tuszy. Ich zmywanie niszczy rzęsy również naturalne, jak oraz sztuczne.

Typy sztucznych rzęs – rzęsy z futra norek syberyjskich

Największą zaletą rzęs z futra norek syberyjskich jest to, iż każda rzęsa ma odpowiednią grubość, ale różną długość, dzięki czemu po doklejeniu najlepiej imitują naturalne. Także są wygodne oraz delikatne, nie obciążają prawdziwych rzęs. Zanim natomiast zdecydujemy się na ich założenie, sprawdźmy, lub nie jesteśmy uczulone na futro norki. Należy też pamiętać, iż gdy pragniemy i pomalować rzęsy tuszem, powinnyśmy wybierać właśnie te na podstawie wody. Inne mogą negatywnie wpłynąć na stan rzęs oraz skrócić trwałość kleju.

Typy sztucznych rzęs – rzęsy syntetyczne

Najmniej elastyczne oraz delikatne, natomiast o najbardziej regularnym kształcie, są rzęsy syntetyczne. Na rynku można spotkać artykuły o różnej grubości, długości oraz stopniu podkręcenia, dzięki czemu łatwiej odnaleźć te o najbardziej optymalnych wymiarach. Warto jeszcze dodać, iż w odróżnieniu od rzęs jedwabnych oraz z futra norek syntetyczne nie uczulają. Rzęsy syntetyczne są natomiast mniej elastyczne oraz lubią się plątać, dlatego należy uważać, żeby nie uszkodzić ich podczas rozczesywania.

Sztuczne rzęsy

Formy przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Metoda polega na doklejeniu jednej rzęsy jedwabnej do rzęsy naturalnej z pominięciem bezpośredniego związku ze skórą (przykleja się ok. 1 mm nad krawędzią skóry „od góry” rzęsy), dzięki czemu ograniczone jest ryzyko nastąpienia reakcji alergicznej na klej. Tak przedłużone rzęsy wyglądają niezwykle naturalnie bez efektu sklejenia.

przedłużone rzęsy wyglądają niezwykle naturalnie bez efektu sklejenia.

Przedłużanie rzęs metodą 2:1

Przyklejenie dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej daje efekt zagęszczenia. Przy tej metodzie wiąże się wyłącznie artykuły z futra norki, bo są najlżejsze oraz nie obciążają naturalnej rzęsy. Jedną rzęsę przykleja się tak jak w metodzie 1:1, a drugą u podstawy, co daje efekt podwójnego pogrubienia.

Przedłużanie rzęs metodą 3:1

Dzięki tej metodzie rzęsy są ekstremalnie wydłużone oraz pogrubione, bo do każdej naturalnej przykleja się trzy sztuczne z futra norki, jakie są najlżejsze. W wypadku zastosowania różnego typu sztucznych rzęs zdecydowanie zwiększyłoby się ryzyko wypadnięcia naturalnego włoska. Zagęszczanie metodą 3:1 jest zalecane przede wszystkim osobom o rzadkich rzęsach, bo dzięki doklejeniu do każdej prawdziwej rzęsy aż trzech sztucznych zdecydowanie rozwija się ich objętość.

Przedłużanie rzęs metodą Blink & Go

To duży (zabieg jest do godziny) oraz dość tani (100-200 zł) sposób na uzyskanie maksymalnego efektu przedłużonych rzęs. Metoda polega na doklejaniu pojedynczych rzęs poliestrowo-jedwabnych do rzęs naturalnych, natomiast odmiennie niż w wypadku formy 1:1 – nie dokleja się sztucznej rzęsy do każdego włoska. Rzęsy przedłużone metodą Blink & Go potrafią charakteryzować się niewielką asymetrycznością, dzięki czemu natomiast wyglądają bardziej naturalnie. Ponadto, przy metodzie 1:1 stosuje się jest szybkoschnący, a przy Blink & Go – klej wolnoschnący. Efekt utrzymuje się przez ok. 2 tygodnie.

Przedłużanie rzęs innymi metodami

Mnóstwo salonów kosmetycznych wprowadza własne formy przedłużania rzęs. W części są to wariacje metod wymienionych ponad – zwykle wiąże się grubsze, cieńsze, dłuższe czy krótsze wersje sztucznych rzęs. Odważne kobiety mogą zdecydować się na aplikację rzęs w innych kolorach, co daje niezwykle modny efekt ombre. Z kolei kobiety o niezwykle mocnych rzęsach mogą wypróbować przedłużanie w wersji extreme, czyli doklejanie chociażby 6 rzęs z futra norek do jednej naturalnej.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ