Mianem testosteronu określamy hormon produkowany przez komórki Leydiga, które znajdują się jądrach. Za jego produkcję jednak winny jest ludzki umysł. Testosteron jest szczególnie istotnym hormonem oraz wykonywa dużą funkcję dla kondycji, zdrowia i odpowiedniego nastawienia mężczyzny. W tym artykule wyjaśnimy czym jest tenże hormon, i jak w dobry sposób można zwiększyć jego stopień.

Obniżony oraz podniesiony stopień testosteronu

Poniżej lista charakterystycznych symptomów przy ograniczonym poziomie testosteronu.

Obiżone libido;

kłopoty z erekcją;

ograniczona objętość wytrysku;

wyapdanie włosów;

spadek sprawności oraz inspiracji do życia;

utrata wagi mięśniowej;

wzrost poziomu tkanki tłuszczowej;

spadek gęstości kości;

schorzenia nastrojów (stany depresyjne, schorzenia koncentracji);

Gdy idzie o podniesiony stopień testosteronu, to występuje on dość rzadko. Zwykle do przekroczenia naturalnego poziomu może dojść w wypadku leczenia testosteronem, a efekty uboczne takiej kuracji potrafią być następujące.

Trądzik oraz przetłuszczanie się skóry;

puchnięcie prostaty;

zatrzymywanie cieczy w systemie;

wzrost piersi;

kłopoty z oddychaniem w trakcie wypoczynku;

obniżona ilość plemników w nasieniu;

pomniejszenie jąder;

wzrost czerwonych krwinek

testosteron

Co odpowiada za występowanie testosteronu?

Podwzgórze za pośrednictwem przysadki mózgowej sprawdza stopień testosteronu w systemie oraz kieruje odpowiednią wiedzę do komórek Leydiga, gdzie zachodzi produkcja tego hormonu. Potem testosteron dociera do krwi gdzie wiąże się z białkiem oraz staje się nieaktywny. Niestety, jedynie 10% tego hormonu zachowuje aktywność oraz możliwość do stymulacji genów odpowiedzialnych za syntezę białek. Ciało mężczyzny produkuje blisko 7 miligram testosteronu dziennie, a kobiece jedynie 0,3 miligram. To akurat tenże hormon odpowiada za wszystko co czyni mężczyznę mężczyzną. Mechanizm wytwórczości rozpoczyna się już w łonie mamy gdzie właśnie tenże hormon jest ważnym elementem, który oddziałuje na naszą płeć. Stężenie testosteronu oddziałuje i na to, czy będziemy wielkim osobnikiem, lub małym. W czasie dojrzewania natężenie tego hormonu szybko narasta – to czas kiedy chłopak zmienia się w dużego oraz rosłego faceta. Testosteron odpowiada za: owłosienie ciała i twarzy; wykształcenie i wielkość członka; prostatę; nasieniowody oraz gruczoły nasienne; spalanie tkanki tłuszczowej; strukturą mięśni; popęd płciowy i potencję; myślenie przestrzenne;aktywność oraz odporność; agresję. Wedle badań, osoby mające wielkie natężenie testosteronu mają skłonność do: sprawowania władzy; oddziaływania na innych; stanowczego prezentowania własnych myśli; energiczniejszych reakcji; większej aktywności fizycznej. Nie tylko część testosteronu jest istotna dla mężczyzny a również jego stosunek do innych hormonów. Wszystko musi składać się relatywnie do estrogenu. Brak tego hormonu, a nadmiar drugiego, daje dużą agresję i niezaspokojony popęd. Nadmiar testosteronu może pochodzić z niewielkiej aktywności aromatazy, czyli enzymu odpowiadającego za zamianę testosteronu w estrogen. Z innej strony, superaktywność aromatazy powoduje nadmiar estrogenu, zmniejszenie popędu płciowego, brak chęci do robienia kariery i drażliwość. Testosteron jest najistotniejszym elementem zwiększającym siłę, masę i moc mięśni. Hormon ten stymuluje przyswajanie białka, buduje tkankę mięśniową, zwiększa wytrzymałość mięśni i kształtuje ciało.

Sposoby na wzmocnienie testosteronu w systemie.

Jest mnóstwo zabiegów na wzmocnienie testosteronu, postaramy się opisać kilka najpopularniejszych oraz najefektywniejszych: Sposób na stres – elementem obiżajacym stężenie testosteronu jest stres. Warto unikać nerwów, żyć pro-aktywnie i konstruktywnie. Optymizm i pogoda ducha może wykazać się środkiem do podniesienia tego hormonu. Podczas stresu organizm produkuje kortyzol, który neutralizuje działanie testosteronu; Sposób na suplement – jest wiele suplementów, które zawierają treści podnoszące stopień testosteronu w systemie. Proponujemy sprawdzić tutaj. Mają często żeń-szeń, który odpowiada za hamowanie aromatazy. Sposób na tkankę tłuszczową – Enzym aromataza, który zmienia testosteron w estrogen występuje w tkance tłuszczowej. Jej redukcja zezwala na wzmocnienie testosteronu; Sposób na seks – Aktywność fizyczna pobudza gruczoły nasienne, a pośrednio podwzgórze odpowiedzialne za testosteron. Im przeważnie uprawiamy seks, tym większy staje się popęd. W końcu apetyt wzrasta w miarę jedzenia. Sposób na jedzenie – warto unikać pewnych produktów, które winne są za aktywowanie aromatazy: olej z nasion dyni; artykuły pszczelarskie; Warto za to spożywać rzeczy, które hamują wzrost aromatazy, chociażby czerwona koniczyna i korzeń żeń-szenia. Sposób na trening – Ćwiczenia wzmacniające układ mięśniowy dobrze oddziałują na stopień testosteronu. Rozwijanie mocy, siły i wagi mięśniowej podniesie stopień testosteronu i podniesie jego aktywną ilość. Warto pamiętać, iż treningi wytrzymałościowe obniżają stopień tego hormonu. Parametry ćwiczeń mają duże oraz bardzo istotne znaczenie dla zwiększenia testosteronu.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ