Nerwica jest na tyle ciężkim problemem, że często kompletnie uniemożliwia normalne egzystowanie. Chociaż leczenie nerwicy wymaga czasu, to z pewnością należy podjąć ten wysiłek.

Nerwica jest w zasadzie zespołem różnych zaburzeń psychicznych, które mają swoje podłoże w nadmiernym napięciu i lękach, innymi słowy nierozwiązanych wewnętrznych konfliktach. Podobno nawet osiem milionów Polaków zmaga się z rozmaitymi nerwicami. Nie należy ich bagatelizować, ponieważ w dużym stopniu obniżają jakość życia. Diagnozę powinien przeprowadzić lekarz na podstawie opisanych objawów psychicznych i fizycznych, a dopiero wtedy można podjąć leczenie.

Jakie objawy świadczą o nerwicy?

Osoba chora sprawia wrażenie kłębka nerwów, gdyż jest nadpobudliwa i bardzo zalękniona. Jednocześnie pojawiają się zaburzenia pamięci, mogą występować kłopoty ze snem, a także zaburzenia dysocjacyjne. Tym symptomom towarzyszą najczęściej objawy fizyczne. Chodzi tutaj głównie o nadmierne pocenie się, tiki nerwowe, mdłości i suchość w ustach. Nerwica wywołuje też silne bóle głowy i nadciśnienie, a panowie miewają problemy z potencją seksualną. Warto pamiętać, że nerwica może być następstwem niezwykle silnych przeżyć i urazów psychicznych, a także notorycznego stresu i przemęczenia.

Leczenie nerwicy zazwyczaj przebiega dwutorowo. Podstawą będzie psychoterapia, natomiast w wyjątkowo ciężkich przypadkach konieczne jest również zastosowanie farmakoterapii, aby złagodzić największe napięcia i uspokoić pacjenta. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ efekty terapii nie będą natychmiastowe. Więcej na temat nerwic można poczytać na http://www.pharmacon.waw.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ