Laserowe usuwanie blizn – wskazania, przebieg, efekty

0
1462

Laserowe usuwanie blizn to nowoczesna, przynosząca doskonałe efekty metoda terapii uszkodzonych tkanek. Jest bezbolesna i mało ryzykowna, może być stosowana w przypadku nawet starych, rozległych i głębokich blizn. Jak dokładnie wygląda usuwanie blizn laserem frakcyjnym?

Wskazania do laserowego usuwania blizn

Komu polecana jest laserowa metoda usuwania blizn? W tym zakresie właściwie nie ma ograniczeń dotyczących typu blizny. Laserem usuwane są zarówno zmiany powstałe w wyniku urazu czy wypadku, jak i te pooperacyjne. Laserowe usuwanie blizn przynosi doskonałe efekty także w leczeniu blizn potrądzikowych.Wszystkie blizny powstają bowiem w taki sam sposób: zerwana tkanka łączna zrasta się, grubiejąc i tracąc elastyczność. Jest twarda, ma mniej zakończeń nerwowych, przez co możliwa jest utrata czucia w miejscu blizny. Zmienia się także wygląd skóry – blizna początkowo jest zaczerwieniona, a potem przybiera biały kolor, nie poddaje się opalaniu, przez co jeszcze bardziej zwraca uwagę.Metoda laserowa pomaga w usunięciu każdego rodzaju blizny – niezależnie od pochodzenia, rozmiaru czy głębokości. Nadaje się do leczenia nowych i utrwalonych blizn, choć im szybsza będzie reakcja, tym lepsze skutki terapii laserem frakcyjnym.

Usuwanie blizn laserem frakcyjnym – jak wygląda zabieg?

W przeciwieństwie do dawniej stosowanego operacyjnego usuwania blizn, terapia laserowa jest mało inwazyjna. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut, nie wymaga znieczulenia ogólnego, jest bezbolesny. Nie niesie także za sobą ryzyka. Przy tych wszystkich plusach daje dodatkowo świetne efekty – już po jednorazowej sesji wygląd skóry ulega znacznej poprawie.Jak przebiega laserowe usuwanie blizn? Najpierw pacjent przechodzi wstępną kwalifikację. Nie może chorować na nowotwór ani mieć kłopotów z krzepnięciem krwi, na później leczenie powinny odłożyć kobiety ciężarne i karmiące piersią. W czasie zabiegu wiązka światła jest kierowana na bliznę i wnika w jej głąb. Laser stymuluje odtwarzanie zdrowej, silnej tkanki, dzięki czemu skóra odzyskuje ładny wygląd.

Przygotowania do laserowego usuwania blizn

Przed zabiegiem laserowego usuwania blizn należy skonsultować się z lekarzem, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Przez kilka tygodni przed zabiegiem trzeba też przestrzegać reguł dotyczących pielęgnacji skóry.Wykluczone jest opalanie się – zarówno na słońcu jak i na solarium. Nie wolno wykonywać mikrodermabrazji czy chemicznego oczyszczania skóry. Zabronione jest stosowanie leków czy kosmetyków światłoczułych. Po samym zabiegu z kolei ważne jest stosowanie preparatów nawilżających i przyspieszających regenerację.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ