Niezależnie od tego, czy mamy bardzo aktywne dziecko, czy też nasz maluch jest oazą spokoju, to każda pociecha z ochotą siada na rower, by przemierzać świat. Pomiędzy popularnym modelem biegowym a tym już całkiem podobnym do dorosłego znajduje się niezwykle bezpieczny pojazd trójkołowy. Wybór najlepszego ma niebagatelny wpływ na zdrowie dziecka, a kluczem jest dobranie do wieku, wzrostu i poziomu rozwoju psychomotorycznego.

Jaki rowerek?

Rowerki trójkołowe pozwalają dziecku w miarę samodzielnie poznawać świat. Dostosowane pojazdy są doskonałym rozwiązaniem dokładnie wtedy, kiedy pociecha nie chce już siedzieć wózku. Dlatego tak ważne jest, by idealnie dobrać rowerki trójkołowe do potrzeb konkretnego dziecka, wtedy jest szansa, że nie zrazi się ono do sportu i będzie stale rozwijać umiejętności.

W sklepach znajdziemy cały asortyment rowerków trójkołowych, które różnią się rozmiarami, materiałami oraz oczywiście wyglądem. Popularne są te z korbami umieszczonymi na przednim kole oraz o układzie klasycznym z napędem łańcuchowym. Te elementy w znaczący sposób wpływają na styl jazdy oraz pozycję dziecka i siłę, jaką musi ono włożyć w uruchomienie pojazdu.

Różne rozwiązania

Rowerki trójkołowe są tak modne, że na rynku znajdziemy cały szereg produktów, które łączą różne funkcje. Popularne rozbudowane pojazdy są połączeniem trójkołowca z wózkiem spacerowym, a uchwyt do pchania i daszek oraz odpowiednie zabezpieczenia sprawiają, że przejażdżka taką maszyną już dla dziesięciomiesięcznego dziecka może być fantastyczną przygodą.

Plastikowe rowerki trójkołowe oraz te bardziej wytrzymałe z aluminiową ramą oraz gumowymi kołami to najchętniej wybierane przez rodziców pojazdy dla dzieci. Oczywiście na rynku znajdziemy również opcje dla bliźniaków.

Najważniejszą zaletą rowerków trójkołowych jest ich stabilność. Nawet małe dziecko bez większych problemów utrzyma na nich równowagę. Oczywiście przy zakupie powinniśmy zawsze brać uwagę rozwój malucha i to czy jest gotowy na samodzielne przemieszczanie się. Tutaj największym argumentem nie będzie wiek ani wzrost ale aktywność i sprawność dziecka. Rowerki trójkołowe pozwalają bowiem na kierowanie pojazdem dokładnie tam, gdzie się chce, a poza tym nic nie ogranicza pola widzenia. Dlatego właśnie są atrakcją samą w sobie. Rowerki trójkołowe to doskonały pojazd przejściowy do tych wymagających większej sprawności i lepszej koordynacji ruchowej. Dodatkowo to idealny pretekst, by zachęcić dziecko do aktywności na świeżym powietrzu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ