Z jednej strony, odpowiedź na pytanie, jak zrobić tort urodzinowy dla dzieci może wydawać się prosta: trzeba upiec ciasto, udekorować je, ułożyć świeczki urodzinowe i podać małym gościom. Jednak poświęcenie czasu na dopracowanie swoich wyborów w zakresie smaków i technik dekoracji, które będą dostosowane do preferencji dzieci jest już bardziej złożonym pytaniem, które będzie pomagać Twoim umiejętnościom tworzenia tortów przez wiele lat. Przedstawiamy więc niektóre zasady tworzenia wymarzonego tortu na urodziny dziecka.

Tort urodzinowy dla dziecka: czy klasyczne smaki to dobry wybór?

W dzisiejszych czasach dzieci są coraz bardziej wymyślne (żeby nie napisać wybredne), jeśli chodzi o jedzenie. Dlatego, jeśli chodzi o tort ze świeczkami urodzinowymi, najbezpieczniej jest trzymać się sprawdzonych gustów. Torty czekoladowe, waniliowe lub truskawkowe są zawsze dobrym wyborem, a każde z nich może być udekorowane na wiele kreatywnych sposobów, od barwienia ciasta na różne kolory, przez ciekawe świeczki urodzinowe, aż po tworzenie fantazyjnych zdobień.

Kolor zawsze się sprawdzi na torcie dla dziecka!

Dodać kolor do biszkopta można naprawdę banalnie łatwo. Różne kolory masy między warstwami biszkoptów mogą również stworzyć ukrytą niespodziankę kolorystyczną. Warto z tego skorzystać.

Na wierzchu ciasta obowiązkowe są kolorowe świeczki urodzinowe (kupisz je na http://kucmar.pl/pol_m_Akcesoria-imprezowe_Swieczki-urodzinowe-265.html), posypki i zabarwione lukry. Jeśli jednak używasz fondantu do pokrycia ciasta, pamiętaj, że mocniejsze kolory, mogą ulec odbarwieniu, gdy dojdzie do kondensacji. Więc upewnij się, że tort nie będzie wystawiony na ekstremalne ciepło lub wilgoć w oczekiwaniu na wielkie wejście podczas przyjęcia dziecka.

Tort urodzinowy – musi być super słodki!

Największym hitem w imię tego stwierdzenia, jest tort „na bogato”. Możesz go uzyskać umieszczając na nim ciasteczka lub cukierki, co będzie czymś nowych obok świeczek urodzinowych czego dzieci zwykle nie spodziewają się w tortach. Rozdrobnione lub całe ciasteczka jako dodatek są zawsze fajnym pomysłem. Cukierki mogą wnosić dodatkowy kolor i smak do ciasta i mogą być używane do tworzenia wielu zabawnych elementów, nawet można pozwolić solenizantowi i jego gościom na stworzenie takich dodatkowych, super słodkich zdobień.

Tort urodzinowy: postaw na personalizację

Możesz zacząć od projektu ciasta inspirowanego dowolną liczbą pięknych szablonów, ale pamiętaj o dodaniu czegoś bardzo osobistego dla małego solenizanta np. dodanie ulubionego koloru dziecka lub odwoływanie się do ulubionych sportów, filmów lub hobby przy dekorowaniu tortu, sprawi, że ciasto będzie jeszcze bardziej wyjątkowe.

[Głosów:8    Średnia:2.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ