Windsurfing stale zyskuje na popularności. Coraz więcej osób chce się uczyć pływania na desce z żaglem widząc w tym szansę na atrakcyjny sposób letniego wypoczynku. Akurat trwa sezon urlopowy. Wiele osób spędza urlop nad morzem lub nad jeziorem. I to jest idealna szansa na to by zacząć naukę windsurfingu.

Poniżej poradnik początkującego windsurfera.

Znajdź szkołę

Jeśli chcesz się uczyć bezpiecznie musisz uczyć się z instruktorem. Nauka na własną rękę nie wchodzi w grę. Wiele osób myśli, że przeczytanie kilku internetowych poradników czy obejrzeniu videoblogów bez problemu nauczą się pływać na desce. Niestety nie i stanowczo odradzamy takie rozwiązanie. Szkół windsurfingu jest w Polsce wiele. Wystarczy poczytać w sieci różne opinie i wybrać jedną, którą uznamy za najlepszą.

Zarezerwuj termin

Jeśli wybrałeś już szkołę teraz pora na rezerwację terminu. Większość osób robi to z dużym wyprzedzeniem, po to by mieć pewność, że uda się wybrać pasujący termin i nie będzie problemu z miejscem. Jeśli nauka windsurfingu to była decyzja spontaniczna możesz jeszcze próbować zarezerwować termin. W samym szczycie sezonu może być problem, ale już końcówka sierpnia czy początek września powinno być luźniej. Taki termin będzie optymalny, zwłaszcza dla początkujących.

Praktykuj jak najwięcej

Kurs windsurfingu to podstawowa wiedza, najpierw teoretyczna, a później praktyczna. Po zakończeniu kursu uczestnik ma już odpowiedni poziom doświadczenia do tego by samodzielnie pływać na podstawowym poziomie. I chodzi o to by pływać jak najwięcej i jak najczęściej. Po to by udoskonalić zdobyte umiejętności oraz doskonalić je. Dlatego nie porzucaj deski po zakończeniu kursu. Pamiętaj, że sezon surfingowy w Polsce trwa aż do końca września. Masz więc jeszcze sporo czasu aby popływać.

Pływaj poza sezonem

To, że w Polsce sezon na windsurfing się kończy wynika z klimatu w jakim mieszkamy. Ale wcale nie oznacza to, że musisz schować deskę do piwnicy i czekać do maja na rozpoczęcie nowego sezonu. W okresie zimowym też możesz uprawiać windsurfing wybierając jeden z zagranicznych kurortów. Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania i wiele wiele innych. Na wyjazd można pojechać z jedną z polskich szkół, lub zorganizować się samemu – korzystając na przykład z atrakcyjnych w tym okresie cen.

Nie przestawaj się uczyć

Windsurfing to dyscyplina, która daje masę radości. Im więcej umiesz tym więcej frajdy możesz z niej czerpać. Na początek cieszą najmniejsze sukcesy. Z czasem chcesz coraz więcej. Jeśli czujesz głód nauki i chcesz doskonalić swoje umiejętności zapisz się na kurs windsurfingu dla zaawansowanych.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ