Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też najwyższy czas pomyśleć o prezentach dla Twoich pociech. Dzieci mają nieograniczoną wyobraźnię i niezaspokojoną ciekawość, dlatego też warto wybrać super zabawki, które znacznie odbiegają od utartych schematów. Poznaj 6 niebagatelnych propozycji, które wspierają rozwój Twoich małych odkrywców.

Piasek kinetyczny

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało swoje zdolności manualne, podaruj mu piasek kinetyczny, ciastolinę lub plastolinę. Takie zabawki znakomicie rozwijają motorykę dziecka, zmysł dotyku oraz ćwiczą sprawność paluszków Twojej pociechy. Zabawa w przekształcanie masy daje dzieciom wiele radości, pobudza kreatywność oraz uczy cierpliwości. Piasek kinetyczny cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ nie wysycha, łatwo się modeluje i nie pozostawia też śladów na ubraniu.

Sorter

Choć sorter może brzmieć nieco enigmatycznie, to nic innego jak układanki zręcznościowa, zazwyczaj złożona z drewnianych klocków. Taka zabawka kształtuje zdolność logicznego myślenia Twojej pociechy. Dzięki dopasowywaniu klocków do wzorów maluch nie tylko uczy się cierpliwości, ale też koncentruję uwagę oraz koordynuje działanie rączek i oczu. Przed zakupem tej super zabawki, zwróć uwagę na stopień trudności. W przypadku maluchów egzamin zdają proste kształty, takie jak prostokąt, kwadrat, czy koło. Wybierz sorter, w którym klocki można wrzucać od góry. Będzie to duże ułatwienie dla Twojego smyka.

Puzzle

Wspaniałym prezentem dla Twojej pociechy będą puzzle. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie. Puzzle wspierają rozwój dziecka, uczą logicznego myślenia oraz wspomagają koncentrację. Co więcej, to idealne ćwiczenie na spostrzegawczość i sprawność rączek. Już 18-miesięczny maluch zainteresuje się prostą, kolorową układanką. Natomiast nieco bardziej skomplikowane puzzle, z większa ilością elementów, sprawdzą się jako prezent dla 3-latka.

Kostka edukacyjna

Nauka przez zabawę jest najbardziej efektowna, dlatego też kostka edukacyjna będzie strzałem w dziesiątkę. Taki prezent wspiera rozwój malca na wielu polach. Na każdej z sześciu ścian kostki malec znajdzie inne aktywności. Wyobraźnia producentów nie zna granic, proponują oni między innymi labirynt, sorter z klockami, zegar do wskazywanie godzin, tarczę telefoniczną, obrazkową książeczkę, liczydło czy obrotowe walce. Wszystkie te elementy pobudzają wyobraźnię i ciekawość dziecka, dodatkowo wspierają jego rozwój i pozwalają na zdobycie nowych umiejętności.

Huśtawka

Prezentem, który nigdy nie zawodzi jest huśtawka. Skąd tak ogromną popularność tego produktu? Dziecko bujając się na huśtawce odczuwa przyjemność porównywalną z kołysaniem w łonie matki. Godną uwagi alternatywą są bujaki z pozytywkami, które utulą malca do snu. Zanim zakupisz taki prezent, dopasuj go do wieku Twojej pociechy. Pamiętaj, bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego przed zakupem sprawdź wszyskie niezbędne atesty.

Gry planszowe

Rynek gier planszowych ma bardzo dużo do zaoferowania, zarówno dla małych jak i dużych graczy.  W tej pojemnej kategorii znajdziesz całe spektrum bardzo ciekawych propozycji. Wybieraj takie gry, które będą dostosowane do wieku Twojego dziecka. Dla maluchów sprawdzą się gry, które polegają na rzucaniu kostką i przesuwaniu pionka. Dla dzieci, które nie umieją jeszcze czytać sprawdzą się gry edukacyjne i zręcznościowe. Natomiast dla dzieci w wieku szkolnym wybierz gry logiczne oraz takie, w które grać może cała rodzina. Gry planszowe uczą logicznego myślenia, szacunku do zasad i pracy w zespole.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ