Wakacje to dla dzieci czas zabawy i odpoczynku po dziesięciu miesiącach nauki. Dla rodziców natomiast jest to często kłopot. Mało kto dostanie dwa miesiące wolnego i to w okresie urlopowym. Zwykle możemy liczyć na maksymalnie dwa tygodnie. Co roku stajemy więc przed dylematem: jak zorganizować dzieciom czas w wakacje?

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-zorganizowac-dzieciom-czas-wolny-w-czasie-wakacji-czyli-polkolonie/

Nie wszystkie są gotowe na dłuższy pobyt poza domem. Zresztą obozy i kolonie są sporym wydatkiem nawet te na 7 czy 10 dni. Dzieci chętnie spędzą czas u dziadków, jeśli mamy taką możliwość, jednak nie da się ukryć, że po pewnym czasie będą tęsknic za kontaktem z rówieśnikami. Najlepszym rozwiązaniem będą w takiej sytuacji półkolonie. Na szczęście ich oferta jest bardzo bogata, a co roku pojawiają się nowe dodatkowe możliwości. Warto przejrzeć ofertę półkolonii i wybrać wspólnie z dzieckiem tę, która wyda się najatrakcyjniejsza. 

Szkoła w nowej odsłonie

Półkolonie organizowane są niemal przez każdą szkołę. Jest to dobre rozwiązanie dla dzieci, które nie lubią zmian otoczenia, trudno adaptują się do nowych warunków i opiekunów. Tu pozostaną pod opieką nauczycieli, których znają i z którymi mają kontakt w ciągu roku. Będą też mieć do zabawy dzieci, które znają ze szkolnych korytarzy. Chociaż może nam się wydawać, że dzieci potrzebują odpocząć w wakacje od szkoły, to jednak szkoła w nowym wakacyjnym wydaniu jest zupełnie inna. Wychowawcy lepiej niż ktokolwiek inny wiedzą, że dzieciom potrzebna jest odskocznia od nauki i w ten sposób organizują zajęcia. 

Rozwijanie nowych pasji

Doskonałym rozwiązaniem są również półkolonie tematyczne. To świetna okazja, by dziecko mogło rozwijać swoje pasję lub zyskać nowe hobby. Mogą w stu procentach zanurzyć się w nowym zajęciu, a dodatkowo poznać nowe koleżanki i kolegów, które mają podobne zainteresowania. Na takich półkoloniach zawiązują się piękne przyjaźnie. Zajęcia prowadzone są na wysokim poziomie, dlatego takie półkolonie to nie tylko beztroska, ale i zdobycie nowych umiejętności. 

Przeczytaj tez: http://www.blognazdrowie.pl/dlaczego-witamina-c-jest-taka-wazna-dla-naszego-organizmu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ