Zanim jeszcze dziecko pojawi się na świecie, kompletujemy całą wyprawkę dla niemowlaka. To chyba jedne z najbardziej przyjemnych zakupów. Prócz ubranek czy smoczków, kupujemy też wózki czy foteliki samochodowe. Oczywiście lista niezbędnych rzeczy jest długa. Co powinniśmy kupić z myślą o spacerach i podróżach samochodem?

Ubranka

Jeśli chodzi o ubranka zasada jest jedna – nie kupujmy zbyt wielu rzeczy. Jest bowiem bardzo prawdopodobne, że noworodek już po pierwszym miesiącu wyrośnie z zakupionych rzeczy. Nie ma sensu więc wyrzucać pieniędzy w błoto. Ubranka powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Dla bezpieczeństwa malucha powinniśmy je jeszcze przeprać. Wybierajmy śpioszki, które nie mają guzików czy zatrzasków na plecach – tak łatwo bowiem o otarcia wrażliwej i delikatnej skóry dziecka. 

Jakie ubrania powinny znaleźć się w wyprawce? Kaftaniki z długim rękawem, body zapinane z boku lub między nogami dziecka, bawełniane pajacyki, bawełniane koszulki bez rękawów, śpioszki, skarpetki bawełniane, ciepłe bluzy lub sweterki zapinane z przodu i czapeczki bawełniane. Jeśli dziecko urodziło się w zimniejszych miesiącach, dołóżmy do tego jeszcze grubszą czapkę, szaliczek, rękawiczki oraz kombinezon-śpiwór.

Idziemy na spacer!

Oczywiście podstawą będzie tutaj wózek. Najczęściej w pierwszych miesiącach życia wybieramy ten z gondolą, ale dobrą alternatywą będą też wózki dla dzieci 3w1 (https://moleo.pl/pol_m_DZIECKO_WOZKI_WIELOFUNKCYJNE-1397.html). Pełnią one rolę gondoli, spacerówki i systemu podróżnego. Pamiętajmy też o torbie podręcznej oraz macie do przewijania. Nigdy nie wiadomo, kiedy nam się przyda. Jeśli często jeździmy samochodem, zainwestujmy w bezpiecznie foteliki samochodowe (https://moleo.pl/pol_m_DZIECKO_FOTELIKI_FOTELIKI-SAMOCHODOWE-900.html). Jeśli nie wiemy, jakie kupić, lepiej dopytać sprzedawcy. Dla zapewnienia ciepła naszemu maluszkowi warto też kupić śpiworek do wózka lub kokon niemowlęcy (https://moleo.pl/pol_m_DZIECKO_POZOSTALE_KOKONY-1417.html). Kokon dodatkowo może służyć jako przenośne łóżeczko czy leżaczek w dowolnym miejscu.

Oczywiście lista rzeczy, które powinniście kupić jest bardzo długa. Nie zapominajmy o artykułach higienicznych i rzeczach do karmienia, które powinny znaleźć się w torbie podręcznej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ